Skocz do zawartości

Denon DVD A1


jacek782

Recommended Posts

Jak podlaczyc odtwarzacz Denon DVD A1, z Samsung TV Smart? Mam do tego jeszcze  ,niemlody wprawdzie, Denon AVS-A1 SR posiadajacy wejscie i wyjscie  Component  do video. Samsung UE40KU6470U,wejscia HDMI+2,mikro chinch+2. DVD A1 wyjscia ,scart,component,coaxial,optyczne.

Edytowano przez jacek782
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W smart tv to pewnie będzie hdmi i drugie hdmi :)

A połączyć możesz np tym : 

https://allegro.pl/oferta/adapter-konwerter-obrazu-sygnalu-z-av-na-hdmi-9370587975  

Ale za jakość nie daję głowy 

 

EDIT , źle spojrzałem na model TV. Masz tam przecież component in, więc w czym problem ? 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,jestem nowy na forum.Tak wyglada tylna scianka z podlaczeniami,powyzej juz edytowalem,  ile jest tych podlaczen i jakie. Problem jest taki ,ze nie wiem jak podlaczyc DVD do TV,bo jak juz wczesniej pisalem w DVD ma wyjscia Component,orac Coaxial i Optyczne. Ponadto jest jescze mozliwosc podlaczenia DVD do wzmacniaccza posiadajacego wejscie i wyjscie Component,nie wiem tylko jak to zrobic ? A nie mam do tego zadnej instrukcji,niestety sprzet jest w stanie  idealnym, brzmienie naprawde bardzo dobre przy odtwarzaniu plyt CD,i mnostwo mozliwosci przypuszczam,ale jak to wszystko podlaczyc? Dodam jescze ze podlaczenie do telewizora jest niezbedne,by ustawic na ekranie wszystkie paramerty.

IMG_1069.JPG

IMG_1070.JPG

DENON AVS-A1 SR back.jpg

DenonA1Rear.jpg

Edytowano przez jacek782
Uzupelnienie mojego postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to problem...

dvd do amplitunera podłączasz kablami trzema Component do wejść IN w amplitunerze, dzwię kz dvd podłączasz za pomocą toslink czyli światłowowu.

Z amplitunerami wychodzisz trzema kablami z wyjść Component OUT w stronę TV, w samsungu potrzebujesz specjalnej przejściówki aby podłączyć do TV kable z amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tadekk55 napisał:

Ale jaki to problem...

dvd do amplitunera podłączasz kablami trzema Component do wejść IN w amplitunerze, dzwię kz dvd podłączasz za pomocą toslink czyli światłowowu.

Z amplitunerami wychodzisz trzema kablami z wyjść Component OUT w stronę TV, w samsungu potrzebujesz specjalnej przejściówki aby podłączyć do TV kable z amplitunera. 

Sprobuje tak zrobic,musze tylko zamowic te przejsciowki,z Component na micro chinch.  Dostalem taka odpowiedz ,ze do Component wyjscie ze wzmacniacza, bede musial dac konwerter Av do HDMI.Zobaczymy co z tego wyjdzie,dam znac jak to podlacze,dziekuje za pomoc wszystkim zyczliwym forumowiczom.Dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zastosować taki konwerter, ogólnie czym więcej kabli analogowych tym gorzej.

Dlatego sugerował bym pominąć amplituner do niego z dvd tylko dźwięk podłączyć cyfrowo kablem toslink optycznym.

A dvd podłączyć bezpośrednio do TV czy to za pomocą wspomnianej przejściówki Component lub hdmi.

Ogólnie robisz taką trochę zabawę dla samej zabawy wiem sprzęt fajny, ale to DVD tylko..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przejsc przez wzmacniacz,dlatego ze wszystkie ustawienia tego wzmacniacza mozna ustawic jedynie z podlaczonym monitorem,czy tez TV w zastepstwie wspominanego monitora.A tych ustawien jest naprawde duzo,bo choc wzmacniacz swoje lata juz ma,to jednak jego mozliwosci adaptacyjne ,do kolumn,do pomieszczenie  itd. sa duze i powinno to byc z monitorem ustawione,inaczej sie nie da .Ja to DVD uzywam w zasadzie jako odtwarzacz CD,   z naprawde niezlym efektem,dzwiek jest odjazdowy,nie wspomne o mocy.Sa trzy mozliwosci wyjscia sygnalu do wzmacniacza ,jest optyczne , jest RCA do interkonektow,a takze DENON Link,w obydwu urzadzeniach ( ustawienie tego DENON Linku mozliwe tylko  z monitorem podlaczonym do wzmacniacza. Powiem tak,im wiecej tych mozliwosci,tym wiekszy  problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego amplitunera wygląda na ściągnięte z internetu, jeszcze dodatkowo ma znak wodny.

Masz amplituner? Jeśli nie, to poszukaj starego modelu, który potrafi przekonwertować sygnał komponentowy na HDMI.

Tutaj masz stosowną listę dla amplitunerów Denona: https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5594/~/av-receivers-with-video-conversion-capabilities

Inni producenci też mają modele z wbudowanym konwerterem.

Przy czym tutaj istotna uwaga: Nawet jeśli amplituner ma konwerter, nie jest pewne, że przetworzy dowolny sygnał. Na przykład Pioneer VSX-930 i VSX-1130 (mam ten drugi) według instrukcji potrafi przekonwertować dowolny sygnał komponentowy na cyfrowy i przesłać go przez HDMI. Ale VSX-933 potrafi konwertować wyłącznie sygnał z przeplotem i to tylko w dwóch rozdzielczościach, 480i oraz 576i. Podobne ograniczenia mogą dotyczyć modeli wszystkich producentów, dlatego raczej decyduj się na starsze modele amplitunerów. Starszy model może mieć pod tym względem bardziej rozbudowaną funkcjonalność.

Jeśli wybierałbyś Denona na podstawie tabelki wyżej, to najprawdopodobniej starszy model (2011-2013 rok) będzie miał bardziej rozbudowany konwerter niż model nowszy, nawet z wysokiej półki.

Ale jeżeli nie zależy Ci na menu ekranowym (wyświetlaniu ustawień np. głośności na ekranie), to możesz równie dobrze kupić dowolny amplituner z wejściem optycznym i połączyć odtwarzacz DVD bezpośrednio do telewizora kablem komponentowym (a odtwarzacz do amplitunera światłowodem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yahoo111 napisał:

Zdjęcie tego amplitunera wygląda na ściągnięte z internetu, jeszcze dodatkowo ma znak wodny.

Masz amplituner? Jeśli nie, to poszukaj starego modelu, który potrafi przekonwertować sygnał komponentowy na HDMI.

Tutaj masz stosowną listę dla amplitunerów Denona: https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5594/~/av-receivers-with-video-conversion-capabilities

Inni producenci też mają modele z wbudowanym konwerterem.

Przy czym tutaj istotna uwaga: Nawet jeśli amplituner ma konwerter, nie jest pewne, że przetworzy dowolny sygnał. Na przykład Pioneer VSX-930 i VSX-1130 (mam ten drugi) według instrukcji potrafi przekonwertować dowolny sygnał komponentowy na cyfrowy i przesłać go przez HDMI. Ale VSX-933 potrafi konwertować wyłącznie sygnał z przeplotem i to tylko w dwóch rozdzielczościach, 480i oraz 576i. Podobne ograniczenia mogą dotyczyć modeli wszystkich producentów, dlatego raczej decyduj się na starsze modele amplitunerów. Starszy model może mieć pod tym względem bardziej rozbudowaną funkcjonalność.

Jeśli wybierałbyś Denona na podstawie tabelki wyżej, to najprawdopodobniej starszy model (2011-2013 rok) będzie miał bardziej rozbudowany konwerter niż model nowszy, nawet z wysokiej półki.

Ale jeżeli nie zależy Ci na menu ekranowym (wyświetlaniu ustawień np. głośności na ekranie), to możesz równie dobrze kupić dowolny amplituner z wejściem optycznym i połączyć odtwarzacz DVD bezpośrednio do telewizora kablem komponentowym (a odtwarzacz do amplitunera światłowodem).

Tak,zdjecie jest zciagniete z internetu,bo nie chce rozkladac tego na czesci,ale to dokladnie taki jak na tym zdjeciu,to jest amplifier,nie amplituner (nie ma radia).Jest to model jeszcze starszy niz te na Twojej tabelce, topowy model Denona,tak jak  to DVD,to byl komplet. Niestety nie mam do tego ksiazki,a to utrudnia cala sprawe,malo tego wiele z tych funkcji ma jedynie mozliwosc ustawienia w polaczeniu z  TV albo monitorem.Tak jak pisalem wczesniej gra to naprawde bardzo dobrze,czy to  analogowo,czy tez  przez optycznie,ma tez funkcje 5.1 obslugiwana  przez piec wyjsc,i jeszcze  Denon Link 3 S.E w obydwu urzadzeniach .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Component Out z DVD do Component In w amplitunerze. Component Out z DVD do Component In w telewizorze. Kablem optycznym z wyjścia w DVD do wejścia w amplitunerze. Żeby nie bawić się w ustawieniach, ten sam numer wejścia optycznego co wejścia komponentowego.

Powinno zadziałać. Żadnej przejściówki nie potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka przejściówka? Wygląda jak normalne wejście komponentowe.

Edit: rzeczywiście, znalazłem. Jest coś takiego: 

https://allegro.pl/oferta/adapter-samsung-component-audio-video-oryginal-7554548970

Albo takiego:

https://allegro.pl/oferta/adapter-samsung-component-audio-video-oryginal-7554548970

Swoją drogą śmieszne, że taka przejściówka jest potrzebna, a nie dało się dać zwykłych wejść RCA. 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...