Skocz do zawartości

topping mx3 jakie kolumny


Lukmp3

Recommended Posts

Witam myślę o zakupie stereo do 1800zł Topping mx3 + kolumny   Pokój około 16 m2  Jako źródło dźwięku 90% dekoder nc+ i HBO GO  10% youtube Pytanie jakie kolumny bardziej pasują do topping ?  Myślę o takich kolumnach 

Wharfedale Diamond 310 lub 320

Indiana Line Nota 240X lub 260X

Q Acoustics 3010i

Tannoy Mercury 7.1

Fyne Audio F301

Pearl Monitor

Chyba ze branża ma jeszcze jakieś inne warte uwagi  w tym budżecie

Do tego dodam ze w przyszłośći  bym rozważał rozbudowę  do 5.1  tego stereo  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z Toppingiem MX3 bardzo dobrze zgrywają się Heco Aurora 300, Q Acoustic 3020i, Polk Audio S20e czy Indiana Line Nota 260x. 

Heco zapewnią brzmienie muzykalne z łagodną górą. Jeśli chciałbyś zachować muzykalny charakter brzmienia ale dodać odrobinę więcej góry to QA 3020i byłyby dobrą opcją. Indiana Line Nota 260x to także muzykalny charakter z bliskim środkiem oraz szybkim dołem. Polk Audio natomiast zapewnią solidną podstawę basową oraz szczegółową górę. Średnica względem tej trójki będzie nieco wycofana. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota 260 może byc ale właśnie Aurora 300 , Polks S20 czy ELAC B6.2 też powinny się tu znaleść.

Dnia 19.01.2021 o 13:19, Lukmp3 napisał:

Do tego dodam ze w przyszłośći  bym rozważał rozbudowę  do 5.1  tego stereo  

Do tych kolumn? Te serie mają kolumny centralne i ewentualne podłogowe gdybyś chciał to rozszerzyć.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam toppinga mx3 i podlaczylem do niego magnaty supreme 1002, jak na takie maleństwo i za taka kase to gra on na prawde mocno na tych kolumnach. Jednak kiedy wlacze muzyke typu techno z mocnym basem i odkrece glosnosc na ponad 70% to po chwili sie wyłącza. Czy mam rozumiec, ze to jest normalne bo załącza sie jakieś zabezpieczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo83gt Mimo, że specyfikacja tego wzmacniacza dopuszcza podłączenie kolumn o niższej impedancji przy większej głośności może się wyłączać. Według specyfikacji ten wzmacniacz nie podwaja mocy na 4Ω a jest tylko ciut większa niż na 8Ω i po prostu nie wyrabia. Magnaty to jednak duże kolumny podłogowe i potrzebują jednak czegoś wydajniejszego. Także wniosek płynie z tego jeden nie przesadzać z głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2021 o 07:43, S4Home napisał:

Do tych kolumn? Te serie mają kolumny centralne i ewentualne podłogowe gdybyś chciał to rozszerzyć.

Piotr

Tak chciał bym użyć tych kolumn do rozbudowy pod kino domowe 5.1 Amplituner Denona 2600h lub lepszy. Związku z  tym ze półka pod tv ma 36cm szerokości to tylko Denon z racji swoich gabarytów jest brany pod uwagę. Dla tego ciekaw jestem  które kolumny pasują pod topping i w przyszłośći tez zgraja się z Denonem    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2021 o 07:58, Q21 napisał:

Cześć,
Z Toppingiem MX3 bardzo dobrze zgrywają się Heco Aurora 300, Q Acoustic 3020i, Polk Audio S20e czy Indiana Line Nota 260x. 

Heco zapewnią brzmienie muzykalne z łagodną górą. Jeśli chciałbyś zachować muzykalny charakter brzmienia ale dodać odrobinę więcej góry to QA 3020i byłyby dobrą opcją. Indiana Line Nota 260x to także muzykalny charakter z bliskim środkiem oraz szybkim dołem. Polk Audio natomiast zapewnią solidną podstawę basową oraz szczegółową górę. Średnica względem tej trójki będzie nieco wycofana. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Mam pytanko:

jak z takim Toppingiem MX3 grałyby Pylon Audio Pearl 25?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lukmp3 napisał:

Tak chciał bym użyć tych kolumn do rozbudowy pod kino domowe 5.1 Amplituner Denona 2600h lub lepszy. Związku z  tym ze półka pod tv ma 36cm szerokości to tylko Denon z racji swoich gabarytów jest brany pod uwagę. Dla tego ciekaw jestem  które kolumny pasują pod topping i w przyszłośći tez zgraja się z Denonem    

Ja bym szedł w coś jasnego. Seia Bronze od Monitor audio. Albo Magnat Signature.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz planował zakup Denona to faktycznie lepiej postawić na dynamiczniejsze brzmienie z bardziej szczegółową górą. Tutaj rozwiązaniem mogą się okazać Monitor Audio Bronze 100, Magnat Signature 503 czy Polk Audio S20e, które także świetnie zgrywają się z cieplejszym brzmieniem Denona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem toppinga mx3 rowniez z mniejszymi glosnikami, takimi od mini wiezy i tak samo po przekroczeniu 70% glosnosci sie wyłącza, doczytałem na necie ze nie tylko ja to stwierdzilem ale nie ma konkretnej odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje. Zapewne zabezpieczenie sie uruchamia, tylko po co producent dal skale do 100, mogl dac do 70 i by gral. Czy jest jakiś podobny wzmaczniacz, ktory nie bedzie sie wyłączał przy głośnym graniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pablo83gt napisał:

Potestowałem toppinga mx3 rowniez z mniejszymi glosnikami, takimi od mini wiezy i tak samo po przekroczeniu 70% glosnosci sie wyłącza, doczytałem na necie ze nie tylko ja to stwierdzilem ale nie ma konkretnej odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje. Zapewne zabezpieczenie sie uruchamia, tylko po co producent dal skale do 100, mogl dac do 70 i by gral. Czy jest jakiś podobny wzmaczniacz, ktory nie bedzie sie wyłączał przy głośnym graniu?

Większośc nowoczesnych wzmacniaczy ma zabezpieczenia różnego typu.
Nie wiem, czy faktycznie Topping takie coś zastosował.

Skala jest większa po to, bo nie wiesz jak wydaje prądowo źródło podłączysz do RCA. Jeśli będzie po jakimś podstawowym DACu (bądź sam plik ma taką głośność), to będzie on już wejściowo cichy. Tak to się robi w każdym wzmacniaczu przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem testy toppinga mx3 i będę go zwracał bo niestety irytuje mnie, że gdy chcę dać głośniej to on wymięka i się wyłącza. Gra fajnie jak na takie maleństwo i jeśli nie będziesz głośno słuchał to ok, polk s20e spokojnie ogarnie ale żebyś się nie zdziwił jak przekroczysz 70% głośności to się wyłączy. Czekam właśnie na r-n803d, która pójdzie do salonu a obecna rn602 z salonu zastąpi toppinga w sypiali - bez obaw o głośne słuchanie nie wspominając o funkcjonalności (aplikacja, funkcje internetowe, sterowanie głośności pilotem od TV i inne).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...