Skocz do zawartości

Yamaha mcr-n470d czy Topping MX3 z Nota 250 ? A może tańsza Yamaha mcr-B370D


Everaldo

Recommended Posts

Witam,

Miałem w ubiegłym roku kupić wieże Yamaha mcr-n470D z kolumnami Indiana Line Nota 250 , ale musiałem przełożyć kupno na styczeń tego roku. Jednak przez ten czas trochę jeszcze poczytałem i teraz nie wiem czy do końca na pewno opłaca mi się kupować ten zestaw.

Mam pokój o wymiarach 4,15 m x 3.92 m ( na dole przesyłam zdjęcie pokoju) .  Tak naprawdę najchętniej wydałbym maksymalnie około 1 800 zł. Więc wiadomo, że w takiej sytuacji ten zestaw odpada bo będzie kosztować około 2 500 zł. 

Czy opłacałby mi się bardziej wzmacniacz Topping MX3 z Indiana Line Nota 250 ? Ta opcja wyszłaby na pewno taniej. Czy to zagra gorzej niż Yamaha mcr-n470 też z Nota 250  A może kupić niższy model Yamahy czyli Yamaha mcr-B370D wraz z Nota 250   ? 

 

Jedyne dwa gatunki muzyki jakie będę słuchał to muzyka Soul oraz R'n'B   z lat  90, 80 i 70   

 

Jeśli chodzi o to jak ma brzmieć zestaw   to ciężko do końca mi to opisać. Myślę że w takich gatunkach muzyki bas nie jest ważny . Dobrze by było żeby się  ''nie przedłużał'', nie był ociężały, nie dudnił.    Fajnie byłoby żeby tony wysokie i średnie brzmiały dobrze .  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej w danym budżecie jakości dzwięku, proponuję zestaw zbudować na Topping mx3 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl Monitor lub Heco Aurora 300. To konfiguracje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Jeśli natomiast koniecznie mają być kolumny Indiana Line, to spójrz na większy model Nota 260. Są tylko minimalnie droższe, a lepsze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ten Topping zabrzmi lepiej od Yamahy 470 (jednostki) ale nie robiłem bezpośredniego porównania...

Pomysł Q21 wydaje się być rozsądny. Większy model Nota 260 jest tylko ciut droższy a otrzymasz od razu dużo większy przetwornik, który przełoży Ci się na cały dźwięk.

 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej w danym budżecie jakości dzwięku, proponuję zestaw zbudować na Topping mx3 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl Monitor lub Heco Aurora 300. To konfiguracje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Jeśli natomiast koniecznie mają być kolumny Indiana Line, to spójrz na większy model Nota 260. Są tylko minimalnie droższe, a lepsze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Jeżeli chodzi o wielkość kolumn to Pylony i Aurory są trochę za duże . Na dole dosyłam zdjęcie pokoju bo zapomniałem dosłać.  Czy zestaw Topping MX3 z Indiana Line Nota 250 zagra lepiej niż Yamaha mcr-n470D z tymi samymi kolumnami czyli Nota 250 ?  

 

CAM00631-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...