Skocz do zawartości

Dynaudio excite x18


KrólKiczu

Recommended Posts

Dziś w moje ręce wpadły kolejne duńskie monitirki czyli dynie excite x18. Po wcześniejszym, przelotnym obcowaniu z ich mniejszym bratem x14, mniej więcej wiedziałem czego mogę się spodziewać. I zasadniczo dostałem to czego się spodziewałem. Jest tu pełniejszy dźwięk, z lepszą moim zdaniem dynamika i mocniejszym, acz nie tak punktowym jak w x14, basem. Góra pasma aksamitne ale bardzo rozdzielcza, przepełniona detalami, słodkie, karmelowe wokale i mięsisty bas. Super stereofonia z dobrze zaznaczonymi źródłami pozornymi. Jednym słowem, kolejne świetne paczki. Oczywiście jest to produkt zupełnie inny niż audio physic classic 3, przeznaczony zapewne dla innego odbiorcy. Niemieckie kolumny są bardziej drapieżne natomiast dynie to granie subtelne, czasem wręcz ulotne. Moim zdaniem AP przeznaczone są dla młodszego odbiorcy a dynki dla starszych, dystyngowanych panów. 

I tutaj pojawia się problem. Bo jak śpiewak Wojtek Sokół ja to "jeszcze nie zgred, a już nie małolat". I nie żebym był niezadowolony z AP ale te dynki mają swój niepowtarzalny urok 🙂

Pozdrawiam, Sebastian 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

I tutaj pojawia się problem. Bo jak śpiewak Wojtek Sokół ja to "jeszcze nie zgred, a już nie małolat". I nie żebym był niezadowolony z AP ale te dynki mają swój niepowtarzalny urok 🙂

I po co ci te testy 😉 

AP wylatują? A tak na poważnie gratuluję konsekwencji w testowaniu 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RLC napisał:

I po co ci te testy 😉 

AP wylatują? A tak na poważnie gratuluję konsekwencji w testowaniu 👍

Na razie testuję. Aczkolwiek dziś słuchaliśmy z kolegą dyniek i doszliśmy do wniosku, że tak pięknie pokazanych detali w AP nie było. Jeżeli mój Cyrus daje mi z nimi tyle frajdy to nie wiem co zrobiłby z nimi "rasowy" wzmacniacz. 

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

W jakim wykończeniu dorwałeś x18? Te moje testówki były prześliczne a wykonanie wzorowe. Przyjemnego słuchania. 

Ps. Fajny opis! 

Moje są czarne, satynowe. Rzeczywiście, są przepiękne 🤗. Jutro posłucham trochę cięższej muzyki. Boję się, że w tym repertuarze mogą trochę "zamulić". Ale zobaczymy. Na razie się na nich nie zawiodłem. A tak zadbanych używek jak te nie widziałem nigdy. Wyglądają jak nowe z salonu. Także duże brawa dla pierwszego właściciela. Co ciekawe, ów Pan wymienił je na... Audio physic classic, z tym że na jakiś wyższy model 🙂. Gdyby żona podzielała moją pasję pewnie zistawlbym oba komplety. A tak... trudny orzech do zgryzienia. Ale przynajmniej dużo frajdy. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Idąc tym tropem to musisz go wymienić, kable, źródło dźwięku, akustykę poprawić, etc 😉

Nie będę wymieniał Cyrusa, gdyż jestem z niego zadowolony. Również Audio physic są kolumnami, które uważam za świetne. To nie jest tak, że gonie za czymś czego mi brakuje. Zarówno jedne jak i drugie kolumny posiadają swój niepowtarzalny charakter ale mają też swoje wady. Nie szukam kolumn idealnych. Mam już swoje lata i chciałbym po prostu posłuchać jak najwięcej. A to, że raz na jakiś czas trafi się coś wyjątkowego. Cóż. Ślubu ze przetem nie biorę, więc i rozstanie nie jest dotkliwe 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, seba3002 napisał:

Mam już swoje lata i chciałbym po prostu posłuchać jak najwięcej. 

Może kiedyś skorzystam z twoich opisów, proponuję coś od Elac'a sprawdzić 😉. Powodzenia w testowaniu 👍

Pozdrawiam Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo młodego wieku to ja jestem chyba tym starszym Panem :P

Bo właśnie ja bym preferował ELAC. Brzmienie łagodniejsze, miększe, z cofnięta ale detaliczną górą.

Wiem co w AP może się podobać. Dynaudio jest czymś pośrodku.

Ciekaw jestem finalnej decyzji.

Kolumny udało ci się dorwać używane czy wypożyczyłeś gdzieś nowe?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Kolumny udało ci się dorwać używane czy wypożyczyłeś gdzieś nowe?

Piotr

Używane. Polowałem na nie dość długo i udało mi się dorwać czarne, satynowe w stanie idealnym. Także naprawdę fajny zakup. 

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Wiem co w AP może się podobać. 

A możesz rozwinąć myśl. Bo moim zdaniem chodzi o "werwe" i "chęć do grania", jak to określają niektórzy redaktorzy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś X18 w idealnym stanie w super cenie warto się mocno zastanowić czy puścić je dalej w świat czy zostawić. Na szczęście ja nie stoję przed taką decyzją... I jednak przypomnę, z Cyrusem One słyszysz tylko namiastkę tego co te paczki potrafią. Tu już można zaszaleć z wysokiej jakości klamotami i Dynie pięknie się za to odwdzięczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kaczadupa napisał:

Jeżeli kupiłeś X18 w idealnym stanie w super cenie

Stan jest na pewno idealny, bo obejrzałem te kolumny ze wszystkich stron. Co do ceny - nie wiem czy była super, na priv napiszę Ci ile za nie dałem, a Ty jako specjalista od Dyń powiesz mi czy było warto 😉

 

36 minut temu, kaczadupa napisał:

 I jednak przypomnę, z Cyrusem One słyszysz tylko namiastkę tego co te paczki potrafią. 

Powiem szczerze, że jeśli to jest namiastka to i tak jest bardzo dobrze. Wczoraj z kolegą zachwycaliśmy się jak te kolumny pięknie ukazują detale. A przy tym są mega łagodne. 

W zasadzie mogę te kolumny potraktować jako przyszłościową inwestycje. Z Cyrusem grają wg mnie ok. Jeśli może być lepiej - super. Nawet jeżeli nigdy się o tym nie przekonam, to zakup tych pączek na pewno nie jest krokiem wstecz względem Audio Physic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przestrzeń. Swoboda grania i głębokość oraz szerokość sceny.

Werwa nie koniecznie bo jest wiele kolumn które lubią grac podobnie do przodu. Ale przy tym nie grają tak przestrzennie.

Jesli ktoś szuka kolumn do audiofilskiego odsłuchu to jest to typ do odsłuchu. Dla mnie momentami mają za dużo góry. Ale tylko niektóre modele.

Na pewno sa udane.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
41 minut temu, stach_s napisał:

Focus 140 ma potężne basisko, monitor raczej do większych pomieszczen i koniecznie daleko od tylnej ściany, X18 to młodsza konstrukcja i grająca spokojniej, ale minimum 30-40cm za plecami też musi mieć żeby bas nie burczal

To wiem że 140 ma większy dół I potrzebuje więcej miejsca ale jak np wypada porównanie wówczas focus 160 do x18 ponoć to ten sam głośnik zastosowany w x18 z f160

46 minut temu, KrólKiczu napisał:

Pan jest właścicielem atc scm7?

Nie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...