Skocz do zawartości

Zestaw do odsłuchu muzyki w budżecie 4000 zl


Michał Kuć

Recommended Posts

Witam forumowicze. 

Jestem nowy na forum i w temacie jednak bardzo lubię słuchać muzyki a w końcu doczekałem się chwili kiedy mogę w końcu coś kupić do salonu żeby wieczorkiem siąść na kanapie i posłuchać swoich ulubionych utworów. Chciałbym kupić zestaw do salonu, w przyzwoitym budżecie 4000 tys zł. Zależy mi aby miał bluetooth aby można było się połączyć smartfonem. Co mogę znaleźć za te cenę. Kiedyś parę lat temu byłem u znajomych kolegi i pamiętam że gospodarz miał taki zestaw... Pamiętam że wzmak był marki Nad i zestaw kolumn z starej serii IQ 90 czy jakoś tak. Mam nadzieję że czegoś nie pomieszałem. Wtedy brzmienie zrobiło na mnie spore wrażenie. Doradzicie coś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Żeby dobrze dopasować rozmiar głośników do Twojego salonu, to bardzo Cię proszę o informację ile metrów kwadratowych tam jest. W zależności od tej odpowiedzi, będziemy dopasowywać głośniki. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalności w postaci łączności bluetooth (choć bardziej zalecamy skupić się łączności wifi-aplikacje w ten sposób działają) to zacznijmy od amplitunera Yamaha RN 402 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n402d.html  -otrzymasz więcej niż założyłeś, po za tym będzie to dobry partner dla wielu różnych głośników do 2-3 tysięcy złotych za parę. 

Jeżeli coś już pozostało Ci w głowie, to z pewnością będzie to dla Ciebie dobry odnośnik, który umożliwi Ci podjąć dobrą decyzję :)

Czekamy na rozmiar salonu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Nada to bardzo dobrze grające sprzęty w budżecie spokojnie zmieściłbyś się np z C316 lub C326. Do tego kolumny np.: Heco Aurory 700 i masz dynamicznie i ciepło brzmiący zestaw. Minusem z pewnością będzie brak wejść cyfrowych we wzmacniaczu. Podłączysz odtwarzacz CD, ale TV już nie. Jeśli będziesz chciał też pójść w strumieniowanie muzyki to trzeba będzie pomyśleć o jakimś odtwarzaczu strumieniowym lub chociaż prostym DAC z łącznością bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...