Skocz do zawartości

Zestaw do 3500


Roso0mak

Recommended Posts

 

Cześć, Mam problem bo im więcej czytam, im więcej szukam po forach na temat sprzętu tym mniej wiem... Tak zdaje sobie sprawę, że temat oklepany... 

Generalnie jest tak, że poszukuje sprzętu do zwiększenia przyjemności z słuchania muzyki i oglądania TV. 

Bazowo założyłem, że kupię jakiś soundbar i właściwie im więcej czytałem na ich tematy tym więcej dostawałem informacji, że lepiej kupić 2 głośniki +amplituner i będę 10x bardziej szczęśliwszy ( w razie potrzeby rozbudować) 

Obecnie jestem na taki tryb nastawiony i poszukuje czegoś by zaczęło grać :D

Mam pokój 5m na 4m czyli 20m^2 (prostokąt) , na krótszym boku na środku mam ustawiony TV i jakieś 2 m od niego mam postawiony narożnik. 

Myślałem by zainwestować w amplituner i 2 głośniki a z czasem jeśli będę potrzebował to dokupić subwoofer i głośnik centralny ( to jednak niekoniecznie). Jednak muszę powiedzieć, że jestem słaby w umiejętnościach doboru i nie mam pojęcia jak z czym połączyć aby miało ręce i nogi. 

Mój obecny budżet to 3000-3500 zl na 2 głośniki i amplituner. 

Muzyki w proporcjach do oglądania TV idzie 50%/50% i wszystko z radia, aplikacji i internetów. Noo i nie słucham głośno muzyki.

Sprzęt może być używany, ale miło by było jakbym mógł połączyć się za pomocą komórki. 

Oczywiście jeśli macie jakieś inne pomysły/sugestie to proszę o podanie :)

Pozdrawiam,

Michał 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak

8 godzin temu, Roso0mak napisał:

Myślałem by zainwestować w amplituner i 2 głośniki a z czasem jeśli będę potrzebował to dokupić subwoofer i głośnik centralny ( to jednak niekoniecznie)

Bo jesli tego nie zrobisz to szukasz systemu stereo a nie kinowego.

Musisz to wiedzieć teraz. System stereo zagra lepiej. Ale nie kinowo.

Yamaha RN 602 + Heco Victa Prime 702

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Uważam, że lepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie zestaw stereo, który i tak poradzi sobie lepiej z filmami niż podstawowe kino domowe. Kolejnym argumentem przemawiającym za stereo jest to, że nie do końca jesteś przekonany czy będziesz w przyszłości dokładał głośnik centralny. 
Optymalnym rozwiązaniem może być Yamaha RN602 w połączeniu z Heco Victa Prime 702, Pylon Audio Pearl 25 czy Indiana Line Nota 550. Wszystko zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli zestaw stereo. Przekonaliście mnie. Co do muzyki raczej słucham rocku a reszta to zlepek wszystkiego.

Mam szukać nowego sprzętu czy raczej używanego?  Zdaje sobie sprawę, że kwota nie jest kosmiczna jednak chciałbym jak najlepiej ja wykorzystać. No i czy warto władować wiecej w wzmacniacz czy głośniki?  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...