Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


MarcinBa

Recommended Posts

Dzień dobry, 

od kilku tygodni czytam Forum i nadszedł czas, żeby zadać pytanie o zestawy do kina domowego, które wstępnie wybrałem. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Moje założenia:

1. Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów i gier. Muzyka w znacznie mniejszym stopniu, bo do muzyki mam jeszcze stary zestaw stereo albo aktywne monitory podłączone do interfejsu audio.

2. Pomieszczenie ma kształt prostokąta, ok. 22 m kw. Poniżej plan i wstępne rozmieszczenie kolumn

3. Chciałbym, żeby kolumny frontowe były podstawkowymi, kolumny podłogowe są dla mnie za duże.

4. Chcę kupić amplituner Denona AVR-X2700H, ponieważ zależy mi na 4K i dwukierunkowym BT.

5. Za wyświetlanie obrazu będzie odpowiadał projektor 4K, ale jeszcze nie wybrałem firmy i modelu. I pewnie pytanie o projektor zadam na innym forum.

6. Na zestaw kolumn 5.1 mam przeznaczone ok. 3,5 tys zł.

 

HomeCinema.thumb.jpg.07a8cdc7173050f8e98e439b0cc3d833.jpg

 

I moje pytania
1. Zestawy, które rozważam - kolejność przypadkowa:

A. Pylon Pearl: 2 x Monitor + Center + 2 x Sat
B. Magnat: 4 x Tempus 33 + C22
C. Magnat: 2 x Supreme 202 + C252 + 2 x Supreme 102
D. Wilson: 2 x Raptor 3 + Vocal + 2 x Raptor 1
E. Wilson: 2 x Raptor 1 + Vocal + 2 x Raptor Mini
F. Wharfedale: DX-2
G. Wharfedale: 4 x Diamond 11.0 + 11CC
H. Taga Harmony: zestaw inMOVE
I. Taga Harmony: 4 x TAV-606S + TAV806C
J. Heco Victa: 2 x Prime 302 + Prime Center 102 + 2 x Prime 202
K. Indiana Line: 4 x Tesi 242 + Tesi 742
L. Polk: 4 x T15 + T30

Czy któryś z tych zestawów wybitnie nie pasuje do amplitunera Denona? Może mogę od razu któryś wyrzucić z rozważań?

2. Który subwoofer do nich wybrać?

3. Muszę pociągnąć wszystkie kable, pewnie na ścianie. Czy są jakieś minimalne wymagania dotyczące kabli?

4. Mam jeszcze kolumny Mordaunt Short MS 20i - zastanawiam się, czy warto je wykorzystać do rozbudowy zestawu do 7.1, czy może dokupić do nich mniej nowych kolumn? A może zupełnie się nie nadają do kina domowego?

Przepraszam za przydługi wpis! Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 6A zapewnia Ci taką samą funkcjonalnośc.

Chyba że będzie też TV to odpada bo ma jedno HDMI out.

Jeśli Denon to Magnat Signature 503 set z subwooferem od kompletu albo także jaśniejsze a tańsze Tempus 33

Jeśli Yamaha to do nich coś cieplejszego Aurora 300 albo Dali Spektor.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinBa

Masz idealne pomieszczenie pod kino domowe, super rozplanowane rozmieszenie głośników. No i ten planowany projektor. Gratulacje.

Tylko....

Moim zdaniem jak kupisz cały zestaw kolumn 5.1 za 3500zł i to jeszcze nowy to będzie niestety słabo. Za chwilę, będziesz się ,, wiercił'' i znowu coś zmieniał.

Jeśli masz możliwości to zastanowił bym się nad czymś ambitniejszym. Amplituner zmienia się częściej ( bo zmiana formatów, jakieś nowe wodotryski) ale kolumny raczej zostają na dłużej. Warto zainwestować w coś na lata. Tym bardziej w Twoich warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na Denona to z wybranych przez Ciebie zestawów na pewno dobrą opcją byłby Pylon Pearl: 2 x Monitor + Center + 2 x Sat, które zapewnią brzmienie dynamiczne i szczegółowe lub Magnat: 2 x Supreme 202 + C252 + 2 x Supreme 102, które zagrają potężniejsza podstawą basową. 

Pamiętaj tylko o subwooferze, który w kinie domowym po prostu musi byś, bo bez niego nie będzie odpowiedniego efektu. 

Zwrócić jeszcze uwagę na Yamahę RX V6a w połączeniu z 4x Heco Aurora 300 + Center. Uzyskasz brzmienie szczegółowe z dobrej jakości basem oraz bliższą średnicę. W przyszłości wystarczy jedynie dokupić subwoofer taki jak Heco Aurora sub 30a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Coś więcej wiem, coś się zaciemniło i skomplikowało

14 godzin temu, S4Home napisał:

Yamaha 6A zapewnia Ci taką samą funkcjonalnośc.

Chyba że będzie też TV to odpada bo ma jedno HDMI out.

Czy Yamaha ma jakieś przewagi nad Denonem? Widzę, że cenowo nieznacznie droższa.

14 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na Denona to z wybranych przez Ciebie zestawów na pewno dobrą opcją byłby Pylon Pearl: 2 x Monitor + Center + 2 x Sat, które zapewnią brzmienie dynamiczne i szczegółowe lub Magnat: 2 x Supreme 202 + C252 + 2 x Supreme 102, które zagrają potężniejsza podstawą basową. 

Pamiętaj tylko o subwooferze, który w kinie domowym po prostu musi byś, bo bez niego nie będzie odpowiedniego efektu. 

Zwrócić jeszcze uwagę na Yamahę RX V6a w połączeniu z 4x Heco Aurora 300 + Center. Uzyskasz brzmienie szczegółowe z dobrej jakości basem oraz bliższą średnicę. W przyszłości wystarczy jedynie dokupić subwoofer taki jak Heco Aurora sub 30a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

A jaki subwoofer byś polecił do tych trzech zestawów?

14 godzin temu, HQ150 napisał:

MarcinBa

Masz idealne pomieszczenie pod kino domowe, super rozplanowane rozmieszenie głośników. No i ten planowany projektor. Gratulacje.

Tylko....

Moim zdaniem jak kupisz cały zestaw kolumn 5.1 za 3500zł i to jeszcze nowy to będzie niestety słabo. Za chwilę, będziesz się ,, wiercił'' i znowu coś zmieniał.

Jeśli masz możliwości to zastanowił bym się nad czymś ambitniejszym. Amplituner zmienia się częściej ( bo zmiana formatów, jakieś nowe wodotryski) ale kolumny raczej zostają na dłużej. Warto zainwestować w coś na lata. Tym bardziej w Twoich warunkach.

A coś ambitniejszego od jakiej kwoty się zaczyna? 4 tys. za używany zestaw - jak w Twoim kolejnym poście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinBa napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Coś więcej wiem, coś się zaciemniło i skomplikowało

Czy Yamaha ma jakieś przewagi nad Denonem? Widzę, że cenowo nieznacznie droższa.

A jaki subwoofer byś polecił do tych trzech zestawów?

A coś ambitniejszego od jakiej kwoty się zaczyna? 4 tys. za używany zestaw - jak w Twoim kolejnym poście?

Ciężko powiedzieć. Sama cena nie jest wyznacznikiem. Ale przeczytaj recenzje tych KEF-ów co podlinkowałem, popatrz jak są zrobione, jakie mają przetworniki.

Porównaj z proponowanymi tutaj np. Pylon Pearl 2.

Same fronty z tego zestawu kosztowały prawie 4tzł. Cały zestaw na pewno około 10000zł. Pewnie jeszcze się uda coś z nich utargować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, 

chciałem odgrzebać swój stary wątek, bo wtedy (na początku 2021 r.) w końcu nie zdecydowałem się na zakupy. A teraz sytuacja już zupełnie inna, pewnie gorsza pod różnymi względami. Ale trudno.

Warunki lokalowe się nie zmieniły, koncepcja też nie - wklejam raz jeszcze plik z układem pomieszczenia i wstępnym pomysłem na rozmieszczenie wszystkiego

HomeCinema.thumb.jpg.d382eb1f26b38a688971463a1594be3f.jpg

 

Mam budżet ok. 10 tys. zł na amplituner i zestaw głośników 5.1.

I zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami:

1. Pioneer VSX-935 lub Onkyo TX-NR6100 - rozumiem, że to bliźniacze konstrukcje, więc decydująca może być dostępność. Ewentualnie Denon AVR-X2800H
Jakie zestawy głośników wchodzą w grę? Dodam jeszcze tylko, że na fronty wolałbym kolumny podstawkowe niż podłogowe.
 

2. Pioneer VSX-LX305 lub Onkyo TX-NR7100 - to z myślą o ewentualnym, późniejszym dołożeniu 2 lub czterech głośników sufitowych. I podobne pytanie, jakie zestawy tutaj? Czy  warto dokładać do Dirac? Denona 3800 raczej nie rozważam, bo cena jednak znacznie wyższa.

 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki,

Marcin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcinBa napisał:

Czy  warto dokładać do Dirac?

To właśnie jest dobre pytanie, jaki Dirac jest w tych amplitunerach? Jeśli chodzi o kanały sufitowe to TX-NR6100 i VSX-935 mają 2, a TX-NR7100 i VSX-LX305 mają 4. Czyli mają 2 końcówki więcej - 9 w porównaniu do 7. Mnie jeszcze zastanawia jak to jest z wyjściem PRE dla kanałów frontowych L i R na zewnętrzny wzmacniacz/końcówkę mocy w przypadku Onkyo wersja "europejska" powinna mieć taki PRE OUT, wersje amerykańskie nie mają, jak jest w Pioneer nie wiem. Może to nie jest element decydujący, ale zawsze pozwala na ewentualną rozbudowę do lepszego stereo.

Z własnego doświadczenia powiem tylko, że dla mnie wcześniej posiadane Onkyo TX-NR686 (uszkodzone przez piorun 😒) w porównaniu do obecnego Marantz-a SR5013 grało w kinie zdecydowanie lepiej, było żywsze, dynamiczniejsze, jak coś się działo to było to dosłownie czuć, Marantz tego wrażenia nie robi i pewnie wrócę do tej marki jak pojawią się wolne środki, chyba że pójdę jeszcze wyżej 😁.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest chyba obcięty Dirac.

A w Denonach / Marantzach go w ogóle nie ma. Bedzie go trzeba dokupić za kolejne tysiące

Nowe modele mają zaporowe ceny.

niestety już teraz musisz się zastanowić który ampli chcesz czy 2 czy 4 Atmosy.

A to decyduje też o wyborze kolumn. Ile zostanie,

6100 ma słaba kalibrację ale to dobry ampli. Można polować jeszcze na X2700. Widziałem że gdzies w sieciówkach jeszcze bywał.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...