Skocz do zawartości

kolumny/zestaw kina domowego


kokol

Recommended Posts

Witam, szukam optymalnego rozwiązania sprawy kina domowego.  Żeby nie było za łatwo to koniecznie chciałbym uniknąć kabli od tv do tylnych głośników, zasilanie może być, ale najlepsze byłyby jakieś ładowane. Myślałem że soundbar wystarczy ale posłuchalem jbl 5.1 i oddałem. Budżet max 2500zł i teraz mam dwie możliwości:

1. Cały nowy zestaw - przypuszczam że w tej cenie będzie ciężko o ile w ogóle możliwe coś złożyć. Max to pewnie będzie 2.1.

2. Mam w garażu amplituner pioneer vsx-528k - jest jakaś możliwość złożenia z nim zestawu żeby tył był bezprzewodowy? Jeśli nie to jaka opcja jest najlepsza?

Sprzęt tylko do filmów/tv. Salon 40m - 8x5m, osobne pomieszczenie. tv stoi w rogu na dłuższej ścianie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten amplituner, który posiadasz niewiele pomoże. Jeśli chciałbyś w przyszłości głośniki tylne mieć bezprzewodowe to w grę wchodzi Yamaha RX V4a lub RX V6a. Natomiast głośniki masz MusicCast 20. 

Lepiej wstrzymaj się z zakupem żeby później nie żałować. Masz bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia w związku z czym kolumny muszą sobie poradzić. Zobacz przykładowo na zestaw Yamaha RX V4a + Heco Aurora 700 + Center + MusicCast 20 + Klipsch R112SW. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, zestaw który podałeś to szybko licząc 10k. Nie stać mnie.

Jak mogę to ugryźć inaczej żeby miało to ręce i nogi - tzn. wykorzystać póki co posiadany pioneer vsx528? Może na początek 3.1 z myślą o późniejszej wymianie ampli i dokupieniu tylnych głośników?  

Jakie będzie minimun na 5.1 po kablach?  Bo może grałoby 3.1 a 2 tylne podłączałbym "od święta"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokol napisał:

Może na początek 3.1 z myślą o późniejszej wymianie ampli i dokupieniu tylnych głośników?  

 A te później,to jaki czas masz na myśli?

2 godziny temu, kokol napisał:

Jakie będzie minimun na 5.1 po kablach?  Bo może grałoby 3.1 a 2 tylne podłączałbym "od święta"...

To masz tą możliwość podłączenia po kablach?czy rozumiem że "od święta"na czas oglądania będziesz rozwijał te kable pod tylne kolumny?

Osobiście przy takiej protezie, jednak postawiłbym na dwie kolumny frontowe+subwoofer,tymczasowo podłączył pod tego pionka,a w późniejszym czasie wymienił go na amplituner/wzmacniacz stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://archiwum.rms.pl/pioneer-vsx-528-vsx528-amplituner-kina-domowego-5-1-z-hdmi-1-4a-3d-oraz-funkcjami-sieciowymi , nie wiem czy to ten amplituner ale jeśli tak to chyba nie jest to jakaś prehistoria. Nie podłączysz do niego surroundow bezprzewodowych ale na początek możesz kupić jakieś używane fronty i sprawdzić czy w ogóle chcesz się bawić w KD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 tak, to ten amplituner

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

 A te później,to jaki czas masz na myśli?

Nie mam pojęcia, jak nazbieram kasę :/

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

To masz tą możliwość podłączenia po kablach?czy rozumiem że "od święta"na czas oglądania będziesz rozwijał te kable pod tylne kolumny?

Fizyczna możliwość jest zawsze, ale jest duży opór materii na dodatkowe kable... Chyba jednak trzeba się będzie zastanowić nad jakimiś normalnymi kolumnami.Tak myślałem że będe rozwijał, ale to jest bez sensu bo po przemyśleniu wiem że mi się nie będzie chciało.

W takim razie jaki zestaw 5.1 do tego pioneera z perspektywą wymiany ampli w ciągu paru lat? Tylne kolumny najlepiej podwieszane pod sufit albo jakieś małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...