Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza Yamaha A-S701


Rav-X

Recommended Posts

Dźwięk który opisujesz, moim zdaniem jest możliwy do osiągnięcia z Polk Audio,ale zależy z jakim sprzętem je połączymy, zgodzę się z kolegami że w przypadku tych kolumn plus Yamaha 701, raczej tego dźwięku możesz nie otrzymać. Osobiście użytkuję już jakiś czas Polk Audio s55, przetestowałem je z różnymi sprzętami od amplitunerów kina, stereo, ostatnio z dwoma wzmacniaczami i paradoksalnie,dźwięk, który może być zbliżony do tego co opisujesz, otrzymałem z amplitunerem kina Marantz sr 5011.

Na koniec pozostaje tylko dodać, jeżeli tak bardzo cię interesują Polk Audio s20e,to wypożycz kolumny i sprawdź z tą Yamahą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2021 o 19:18, Rav-X napisał:

Dźwięk jaki bym chciał osiągnąć, to miękki nisko schodzący bas, szeroką scenę, żeby wokale nie były wycofane, bardziej wyraźne, żeby góra nie była piskliwa/metaliczna, ale szczegółowa, żeby każdy instrument był słyszalny/czytelny. Dźwięk może być lekko podbarwiony, rozrywkowy.

 

Dnia 22.01.2021 o 22:21, Rav-X napisał:

Czy któreś z tych kolumn mają sens w parze z Yamahą? W skrócie zależy mi na soczystym, barwnym, dynamicznym i szczegółowym brzmieniu.

 

19 godzin temu, Rav-X napisał:

@lysyrafal z tą ustawnością to na plus, zwłaszcza przy moim małym nieakustycznym pokoju. Wybacz, że "wiercę ci dziurę", ale tak z ciekawości, jeśli te Polk'i nie pasują do brzmienia którego bym oczekiwał, to do jakiego brzmienia pasują? Do jakiej muzyki? Co prawda, to nie pytanie do ciebie, a bardziej do @Q21, ale zastanawia mnie dlaczego Q21 polecił te kolumny, jeżeli nie mają wiele wspólnego z tym czego bym oczekiwał? Czytałem kilka recenzji o Q Acoustics 3030i i faktycznie  powtarza się fakt, że są to kolumny spokojne, nudne, co trochę też zaprzecza moim za potrzebowaniom. Na pewno na jakieś ustępstwa muszę iść w tym przedziale cenowym, ale wolę wtedy iść w te żywsze, barwniejsze brzmienia.

Szczerze jak zbiorę to wszystko do kupy to się można pogubić, ponieważ wraz z rozwojem tego wątku wszystko się zmienia. Wnioskuję, z tego iż po prostu nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto ale odsłuchu nic nie zastąpi. Kolumny Q Acoustics podałem jak przykład między Polk Audio a Dali, a później sam je wyczaiłeś tzn. niższy model. Powiedziałem Ci jeżeli byś się na nie zdecydował to warto wybrać wyższy model membrana (165mm) w stosunku do niższego (125mm) a to zmienia postać rzeczy. Dla mnie te kolumny nie są nudne, a w połączeniu z tym wzmacniaczem powinno być ok. Z kolumnami Polk Audio będzie to granie skrajami pasma, żywe przy którym nudzić się nie będziesz ale zmęczyć możesz. Nudno nie będzie też z Monitor Audio Bronze 100 które opisywałem z tym, że bas jest miększy i mniej kontrolowany. Ostateczna decyzja należy do Ciebie przemyśl to na spokojnie albo idź na żwywioł. Czemu sklep Q21 zaproponował akurat te kolumny to trzeba ich pytać bo ja tego nie skomentuję.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 jak to pisałem, to przez chwilę też pomyślałem, że to wymagania jak z high-endu, ale stwierdziłem, że z waszą pomocą "zmontuje" się coś żeby chociaż trochę go "liznąć", po prostu jest to zarys tego czego chciałbym się spodziewać po kolumnach. Dzięki również za dalsze sugestie.

@maverick2005 dzięki za opis. Fajnie, że jako użytkownik marki Polk Audio dorzuciłeś do dyskusji swoje zdanie, dla mnie bardzo przydatna informacja. Z ciekawości, z czym (wzmacniacz/amplituner) masz obecnie połączone te kolumny?

@S4HomeMasz rację. Dlatego, co prawda nie będę wypożyczał kolumn, ale postanowiłem, że się jakoś zorganizuję i pojadę na odsłuchy do Bydgoszczy (najbliższe większe miasto). Znalazłem tam kilka branżowych salonów. Mam zamiar wziąć kilka dni urlopu w lutym, umówić się w jednym lub kilku salonach audio i posłucham ile się da tych kolumn. Po wszystkim, postaram się opisać co z tego wynikło.

@lysyrafal co do zacytowanych dwóch pierwszych wypowiedzi, ogólnie chodziło mi o to samo. Po prostu druga wypowiedź miała być skróconym opisem pierwszej, żeby się ponownie nie powtarzać i nadmiernie rozpisywać. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Widocznie nie za bardzo potrafię opisać czego oczekuję, dlatego opisałem tak jak opisałem. Chodzi o to, że przez kilka dobrych lat mam bardzo budżetowe kolumny, ukierunkowane na kino domowe i filmy, gdzie w tej dziedzinie całkiem dobrze się sprawdzają. Za to przy słuchaniu muzyki zawsze brzmienie było mulące, bez dynamiki, wszystko stłumione, z dudniącym basem, wnet bez "życia. Oczywiście gra to, muzykę słychać i można słuchać, ale jest to bardzo męczące i mam tego już dosyć. Postanowiłem przerzucić się na stereo, żeby ożywić ten dźwięk i go "nasycić". Dlatego podchodzę z obawą i myślą, że nie chcę znowu kupić kolumn które okażą się za spokojne czy stłumione. Po prostu chcę żeby było żywo, z basem i szczegółowością. Każdą twoją wypowiedź biorę pod uwagę i ją sobie analizuję (tak jak i wszystkich pozostałych) i naprawdę dużo się dowiedziałem i dużo już wiem. I masz rację, teraz muszę przez kilka dni ochłonąć i odpuścić trochę z tymi głośnikami, bo naprawdę mocno zaangażowałem się w ich poszukiwania (świętego Graala 😃) i z "czystą głową" wrócić do tematu. W lutym zamierzam jechać na odsłuchy i wtedy ostatecznie podejmę jakąś decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...