Skocz do zawartości

2 przedwzmacniacze gramofonowe (ala bi pre ampimg)


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się, czy jest możliwe podłączenie  2 sztuk przedwzmacniacza Pro-Ject's Tube Box S2 do jednego gramofonu. Jeden przedwzmacniacz miałby obsługiwać lewy kanał, a drugi, prawy kanał. Celem jest zwiekszenie sceny stereo. Podłączenei przez splitter RCA (1 RCA-2 RCA). Czy może wystąpić kolidowanie jakiś pojemności wkłądki czy coś w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem , że już mnie nic nie zaskoczy w audio :) Tak szczerze to większego sensu w tym nie widzę. Za to wiem jedno , że im mniej połączeń tym lepiej dla dźwięku gramofonu. Rozumiem , że w ten sposób chcesz zrobić dual mono , tylko nie wiem po co , skoro to są przedwzmacniacze dual mono. Sygnału i tak nie zwiększysz , bo każdy z nich będzie miał na wyjściu tą samą wartość. Za to pojawi się problem z lampami , bo do takiego połączenia , będziesz musiał nabyć kwadrę sparowanych , pomierzonych lamp. 

Jeszcze nie słyszałem , by scena była zależna od tego typu połączeń czy bi-ampingu. Scena to przede wszystkim akustyka pomieszczenia , pozycjonowanie kolumn , dogięcie kolumn , a nie dwa pre phono :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że w ten sposób chcesz zrobić dual mono , tylko nie wiem po co , skoro to są przedwzmacniacze dual mono.

Z jednego zasilacza :)... wybacz

 

Do zwiększenia sygnału w tym  przedwzmacniaczu służy  Gain, a nie zakup 2 sztuki  ;)

Co do lamp, to jest zrozumiałe, ale gdybym chcial zaoszczędzić to nie rozważałbym zakupu 2 szt. Pro Jecta

Pisząc o scenie stereo nie miałem na myśli sceny muzycznej, to są  diametralnie inne terminy.

Dzięki za odpowiedź, ale pytanie troszkę inaczej brzmiało  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo to zadziała , to tak jak byś podłączył dwie integry / kiedyś tak miałem - zły pomysł był :) / do źródła po jednym kanale każdą. Jaką masz pewność , że na wyjściu z dwóch pre phono jest to samo , tzn. czy nie ma odchyłek w sygnale spowodowaną brakiem powtarzalności sprzętu. Trzeba by to pomierzyć. Scena stereo jakakolwiek bardziej zależy od wzmacniacza , ustawienia kolumn niż pre phono i będę się przy tym upierał :) Mając tranzystor miałem scenę prawie na linii kolumn , teraz przy monoblokach lampowych mam pół metra za linią kolumn a pre phono to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...