Skocz do zawartości

CD-NT670 do R-S500.


pawmar

Recommended Posts

Cześć.

Posiadam sprzęt:
- Amplituner Yamaha R-S500,
- CD Yamaha CDX 530E,
- Gramofon Dual 505-2,
- kolumny Pylon Pearl 25.

CD odkupiłem z 4 może 5 lat temu i powoli ledwo zipie. Przestaje czytać nawet oryginalne płyty.
Przyszedł więc czas żeby go wymienić bo nie jest to sprzęt który warto naprawiać i w niego inwestować.

Choć rozważałem kupno CD-S700 wybór padł jednak na CD-S300. Do tego zestawu wydaje się być optymalny. 1150zł a 2400zł to jednak różnica.
Uznałem że przy R-S500 to jednak nie jest gra warta świeczki żeby przepłacać ponad 100% wartości pomiędzy CD-S300 a CD-S700.

ALE, ALE... Apetyt rośnie w miarę jedzenia...
Pomyślałem, że skoro już kupować to może jednak coś ze streamingiem?
Powstało ostatnio parę stacji radiowych wartych uwagi które słucham. Poza tym użytkuję Tidala. Słucham również muzyki z FLACów. No i najważniejsze KUPUJĘ PŁYTY CD które w jakiś szczególny sposób mnie ujmują.

Do tej pory wersja elektroniczna muzyki szła z kompa przez DAC-X6, ale jest to kłopotliwe. Specjalnie trzeba go odpalać żeby puścić radio. Generalnie lipia. Zdarza się że komp zajmują dzieci lub żona więc też nic nie odpalę.

Poszukiwania skierowały mnie więc na CD-NT670. Sprzęt wydaje się być dla mnie idealny bo ma wszystko to na czym mi zależy. Streaming, czyta FLAC, ma CD.
Opisów na forach jednak jak na lekarstwo. Żadnych obiektywnych opinii tylko recenzje pisane pewnie na zlecenie.
Wizualnie mi się trochę nie spina ponieważ CD-NT670 pasuje chyba bardziej do mini wieży.
Dla mnie bardziej odpowiedni byłby NP-S303 ale nie ma CD. Odpada więc w przebiegach.
Jednak oczywiście nie o wygląd tu chodzi...

Po przydługawym wstępie wreszcie pytanie...:
1. Czy to sprzęt warty swojej ceny?
2. Czy zgra się z amplitunerem który posiadam, ponieważ nie ma mowy o wymianach sprzętu. Chcę kupić CD, i to jest priorytet.
Fajnie byłoby jednak od razu mieć coś więcej, tyle że minimalna (adekwatna do amplitunera) jakość musi zostać zachowana.
3. Czy ktoś z Was ma CD-NT670 i może coś o nim powiedzieć z własnego doświadczenia, ponieważ ja nie miałem okazji go posłuchać niestety.
4. Czy można przyjąć że CD-NT670 gra na poziomie choćby CD-S300 czy to klasa niżej?
5. Może większy sens ma kupno CD-S300 i WXAD-10. Cenowo wyjdzie podobnie. Ale to dwa pudełka. Ma to sens?
6. Może coś innego? Choć nie ukrywam że gra toczy się pomiędzy CD-NT670 a CD-S300.

Preferowane kupno w systemie ratalnym. Może być więc np. allegro.
Mogę rozważyć kupno za gotówkę ale wyłącznie z pewnego źródła od prywatnej osoby mającej np. dowód zakupu. Żadnego odkupowania sprzętu z którejś tam ręki od ludzi którzy nic nie wiedzą sprzęcie który sprzedają (w sensie jego historii, pochodzenia itd.). Wolę gorszy sprzęt ale nowy albo bardziej pewny od osoby prywatnej z odbiorem osobistym.

Proszę o opinię.
DZIĘKI.

 

 

 

Edytowano przez pawmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2021 o 11:58, pawmar napisał:

4. Czy można przyjąć że CD-NT670 gra na poziomie choćby CD-S300 czy to klasa niżej?

To jest porównywalne granie z tym, że ten pierwszy odtwarza dużo więcej w tym FLAC na którym Ci zależy.

Osobiście w tym budżecie wybrałbym niezawodny Rotel CD11 (nie wiem czy jeszcze jest dostępny) i odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. CD-NT670 może dużo więcej, ale znów jest sporo opinii że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego 🙂 i nie ukrywam - tego się boję. 

Dziękuję lysyrafal za opinię.
Przyjrzałem się wstępnie Rotel CD11 i trochę mi niestety za drogi. Koszt - 2000zł za sam CD a używek nie ma w sprzedaży.
Ale odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 to bardzo ciekawa sprawa. Do tej pory kręciłem się wyłącznie wokół WXAD-10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na który model odtwarzacza Rotel patrzałeś ponieważ są dwa o tym oznaczeniu tzn. CD11 i CD11 Tribute. Ten pierwszy jest tańszy w promocji, ale trzeba zadzwonić i zapytać czy jest gdzieś dostępny w jakimś salonie. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest mieć osobno odtwarzacz CD i odtwarzacz sieciowy mimo iż będą to dwa elementy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 14:53, lysyrafal napisał:

Osobiście w tym budżecie wybrałbym niezawodny Rotel CD11 (nie wiem czy jeszcze jest dostępny) i odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1.

Czy posiadasz Audio Pro Link 1? Możesz coś więcej o nim powiedzieć? Opinie raczej średnie.

Wg opisów które czytałem w stosunku do WXAD-10 można wywnioskować że wypada zdecydowanie gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to porównywalne odtwarzacze, a Audio Pro Link 1 ma wyjście optyczne i jest tańszy. Nie wiem gdzie znalazłeś takie opinie, że wypada zdecydowanie gorzej od WXAD-10 wystarczy poczytać.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link1.html

https://www.ceneo.pl/54967267#tab=reviews

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lysyrafal napisał:

Moim zdaniem są to porównywalne odtwarzacze, a Audio Pro Link 1 ma wyjście optyczne i jest tańszy. Nie wiem gdzie znalazłeś takie opinie, że wypada zdecydowanie gorzej od WXAD-10 wystarczy poczytać.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link1.html

https://www.ceneo.pl/54967267#tab=reviews

Qrcze nie umiem znaleźć teraz 😉 ale czytałem gdzieś że cytuję "przepaść" w stosunku do WXAD-10 🙂... Poza tym takie coś też mnie niepokoi, "Pliki 24/96 przyjmuje ale wypuszcza {?} tylko 16/44 tyle pokazał wyświetlacz DAC-a."
Ale co tam...
Lysyrafal dzięki raz jeszcze bo jako jedyny odpowiedziałeś na mój apel o pomoc w doborze sprzętu!!!!!!
Pewnie dla większości forumowiczów to tak niska półka że nawet nie ma co gadać :-P.

Zgodnie z Twoją propozycję kupiłem osobno CD i osobno streamer choć korcił mnie strasznie ten CD-NT670 😄 - ale już po ptokach...

Reasumując - zakupy zrobione!
Zakupiłem jednak CD-S300 i do tego Audio Pro Line 1.
Jak przyjdzie i podłączę to potestuję, posłucham, wyciągnę wnioski.
Jakby kogoś to interesowało to mogę opisać później jak mi podeszło Audio Pro Line1 w porównaniu do muzyki z komputera i CD-S300 w porównaniu do CDX-530E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre kombo. I mimo małego rozmiaru nie powinien być ignorowany.

W obudowy CDS 300 i WXAD 10 jest dużo miejsca. Po prostu to połączono i włożono do jednej.

Swego czasu jakieś półtora roku temu dałem ten odtwarzacz znajomemu. Do tej pory go ma i jest zadowolony.

Myslę że do tego systemu będzie pasował.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym że CD-NT670 opinie ma na prawdę dobre.
I w różnego rodzaju rankingach stoi dość wysoko (nawet zagranicznych).
Ze świeczką szukać opinii że gra  słabo, płasko i bez polotu :-).
Zdecydowanie więcej opinii negatywnych jest o CD-S300 ponieważ każdy porównuje do CD-S700.
Dlatego mega ciężko było mi podjąć decyzję :-) tym bardziej że żadnego nie słuchałem bo w moim mieście nie było CD-N670 dostępnego.
Sprzęt już jednak kupiony (choć przez internet więc zawsze można dokonać zwrotu:-P).
Myślę jednak że już zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...