Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 4000zł


agrest72

Recommended Posts

4 godziny temu, pablo83gt napisał:

Jesli chodz o mnie i moj temat z pytaniem o kolumny to lysyrafal trafił w 10 z polk s60e. Odsłuchałem kilka modeli w tym klipsh 8000, który wypadł jak dla mnie słabo, za dużo wysokich tonów, nieprzyjemne, aż uszy bolą. Wygrały s60e, które kupiłem na raty (budzet inaczej nie pozwalal), obecnie testuje je w domu i wszystko wskazuje na to, że nie bede ich zwracał, śliczny, dynamiczny, solidny bas i stoją dosunięte do ściany, reszta pasma też super. Polecam Ci je, weź je pod uwage.

Cieszy mnie to bardzo. Proszę o małe podsumowanie w swoim temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 09:26, agrest72 napisał:

nawet producenci czasem piszą, że zastosowali przedni bass reflex by móc kolumnę ustawić przy ścianie.

Zabieg marketingowy. Jakich wiele u producentów.

Dnia 22.01.2021 o 09:36, HQ150 napisał:

To nieprawda. Kolumny z tylnym bass-reflexem  dosuniętym do tylnej ściany to bardzo kiepski pomysł.

Aha a z tym przednim już ok ? To potestuj jednak troszkę więcej sprzetu :)

Z doświadczenia wiemy że położenie dziury wentylacyjnej nie jest po prostu wyznacznikiem. Pisałem o tym w wątku o bass reflex. Są konstrukcję które lepiej sobie z nim radzą i takie które gorzej. Ale tutaj pracuje cała obudowa. Wylot powietrza nie może byc wyznacznikiem. Z tym mitem walczę.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Po Waszych komentarzach i poczytaniu trochę testów i opinii pozostały mi do wyboru kolumny :

- Elac Debut F6 (doceniana za środek, BR ma z tyłu, ale głębokość to tylko 25cm więc mi pasuje)

- Polk Audio S55E (doceniana za górę, BR dolny, wymiary też ok)

- Tannoy XT6F (super w testach, przednio-dolny BR i wymiary jak dla mnie 😉)

 

Które z tych trzech kolumn według Was są najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz sporo basu to Polki, jakościowo jednak najlepsze z tej grupy są moim zdaniem Tannoy XT6F. Nie wiem tylko czy połączenie z Yamahą nie będzie zbyt ofensywne w zakresie wysokich tonów. Dlatego też wspominałem o Fyne Audio F501. Grają trochę mocniej basem i mają spokojniejszą górę.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, agrest72 napisał:

Ale jeśli to prawda, że Fyne Audio F501 mają więcej basu od Tannoy XT6F to wezmę te Fyne

Mamy jedne i drugie w sklepie. Tannoy rzeczywiście ma moim zdaniem ładniejszy wokal i jest bardziej szczegółowy. Fyne grają cieplej, mają więcej basu. Musisz ocenić, które bardziej Ci odpowiadają.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...