Skocz do zawartości

Głośnik centralny, który wybrać? Ampl Yamaha-RXV 685


raftt

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner Yamaha-RXV 685, z kolumnami B&W 606 i surroundowymi Dali Fazor Micro. Salon ok 25m2. Chcę dokupić głośnik centralny i tu waham się pomiędzy:

- B&W HTM6 S2 (niestety najdroższy)
- Klipsch RP400C lub RP500C
- Fyne Audio 500C
- KEF T301C (czy to tylko płaski głośnik o słabych parametrach?)

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze głośnika centralnego? Generalnie skłaniam się ku Klipsch ponieważ mogę mieć po lepszej cenie, RP400 też jest najbardziej kompaktowy.
Czy dla amplitunera jest jakaś duża różnica? Czy po prostu sobie poradzi i tu już kwestia samego głośnika

Dziękuję za pomoc

 

Edytowano przez raftt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna centralna z racji tego, że ma pasmo raczej nie schodzące wybitnie nisko, nie jest jakimś strasznym obciążeniem dla amplitunera. Jednak moim zdaniem oprócz subwoofera to najważniejsza kolumna w zestawie kina domowego. Warto kupić możliwie jak najlepszą.

W dobrej cenie teraz widzę taką:
https://allegro.pl/oferta/heco-celan-gt-42-centralny-bialy-lakier-hg-white-8812047458

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

nie sądziłem że jest spora różnica między HTM6 (którego już nie ma w sprzedaży) a HTM6 S2. Raczej skończy się na Kipsch

Mam jeszcze pytanie inne niż w temacie, czy subwoofer Focal Sub Air jest wart uwagi? Mam ograniczone miejsce na sub i ten by pasował idealnie. Wiem że te cieńsze nie cieszą się dużym uznaniem, ale jakie są opinie o tym Focal konkretnie?

 

Edytowano przez raftt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...