Skocz do zawartości

Rozbudowa systemu TANNOY Mercury czy soundbar?


Wojciech Grabowski

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad rozbudową audio pod kino domowe. TV Samsung Q90T. Obecnie mam zapięte w stereo TANNOY Mercury 7.4 podłogowe i rozważam:

1. Rozbudowę TANNOY'a o głośnik centralny Mercury 7C, Mercury 7.1 jako tyły, subwoofer oraz amplituner - tutaj potrzebowałbym Waszych rekomendacji.

2. Wstawienie soundbara Samsung HW-Q950T, żeby zapiąć go z TV i wykorzystać Q-symphony.

Soundbar będzie mnie kosztował +/- 4500 zł. Nie jest to mało dlatego zacząłem rozważać scenariusz z TANNOY'ami. Zakładam, że przewalę budżet z racji konieczności zakupu amplitunera. Chodzi mi o podejście zwyczajnie efektywne, tj. cena - jakość.

Z góry dziękuję za Wasze opinie wraz z argumentacją oraz rekomendacje dla wariantu 1 - o ile ma sens.

Fotki pokoju z rozkładem w załączeniu. Na drugim zdjęciu widać wiszące głośniki. Dla wariantu 1 wykorzystałbym już istniejącą instalację kablową. Odległość od kolumn przód - tył ok. 5m. Szerokośc pokoju 4m. Narożnik stoi analogicznie do kanapy ze zdjęcia 2.

 

20210105_135001.jpg

20200826_155300.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zestaw kina domowego niż grajbelka. Wyrzucisz 4500zł na coś co tylko w pewnym stopniu wzmocni dźwięk TV.

Jeśli miałbym coś zaproponować to Yamahę RX V4a lub Denon 1600h. Yamaha zagra dynamiczniej i posiada bardziej dopracowaną aplikację. Denon zapewni bardziej muzykalne brzmienie z bogatszą średnicą oraz łagodniejszą górą. Tutaj wybór zależy od preferencji. Do tego amplitunera wystarczy dokupić Tannoy Mercury 7.1 , 7c oraz subwoofer taki jak Pylon Audio Pearl Sub czy Klipsch R12sw. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...