Skocz do zawartości

Technologiczny miszmasz w głowie


Kenobi

Recommended Posts

5 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Stoper.... że też na to nie wpadłem.... jakie to proste. Stosujemy stoper i juz problemy "Stop"! 😜😜😜🤐🤣🤣🤣

Krążyło takie powiedzenie, że jak coś wygląda głupio, a działa, to nie jest głupie ;) I na tym pozostańmy. Odpukać... chodzi teraz jak powinno.

A tak serio, to zauważyłem, że jak podczas grania muzyki poruszam lekko maliną, to przerwie na ułamek sekundy. Stąd wnioskuję, że jak stoi stabilnie (przez widocznie ten stoper haha) to nic się nie dzieje.

4 godziny temu, Mar Ka napisał:

Hmmm,tak właśnie się zastanawiam jakie mogą być problemy.Piszę jako zadowolony użytkownik.Używam od około 2 lat i jest naprawdę super.Malinka spięta z digione signature + podwójne zasilanie liniowe.W użyciu Volumio z BubbleUPnP.

Myślę także,że malina przeżyje wsparciem programowym,co w przypadku sprzętów fabrycznych nie jest już takie pewne.

Ja użytkuje Moode, więc może problem w systemie... Znajomy też ma Moode, kupiony z drugiej ręki, u której co ciekawe problemy nie występowały. I tu kolejna ciekawostka, malinę u znajomego lekko unosił kabel (był dość sztywny). Od kiedy inaczej położył malinę, problemy zmalały prawie całkowicie (jedynie gdy bardzo szybko chce zmieniać utwory, ale to wystarczy się nauczyć by robić to spokojniej).

No malina możliwe, że będzie nieśmiertelna, nowe systemy, nowe nakładki... Można tak bez końca (przecież Sleep Timer, o którym pisze autor, można zimplementować, żaden problem, kwestia kilku linijek kodu). Ale nadal zostaję przy tym, że BubbleUpnp jest conajwyżej średnia. Gdyby wyglądały i działały jak oryginalne Spotify czy Tidal, to by była bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kenobi napisał:

Voodoo. Ale raczej szukałabym przyczyny w zimnych lutach, nie kontaktującym złączu między plytami lub nie kontaktującym złączu zasilania.

Tylko dwa różne urządzenia... stąd to chyba nie może być przypadek (?).

Też sądziłem, że coś nie trzyma dobrze, ale USB od zasilania siedzi mocno. Przewód coax samoróbka, ale wtyk siedzi również solidnie. Więc jedynie obstawiam piny między płytkami. Ale działa to działa, a tylko o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

@HQ150 a co dalej masz Pipo ?

Ja kilka lat temu po Twoich namowach kupiłem ale 2 lata temu chciałem mu system zmienić i już się nie odpalił więc po nim kupiłem Beelink bt3 pro .

I mnie takie rozwiązanie pasuje idealnie + myszy powietrzna + dac  . Pzdr

Tak, działa bezproblemowo. Cały czas na windowsie. Co chwilę się to aktualizuje i to mnie trochę drażni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Pod windows lepiej się obsługuje tidala niż pod Androidem?

Jest aplikacja czy przez przeglądarkę?

Do czego i jak podpinacie komputer?

Nie wiem. Nie używam androida w audio. Tylko w pilocie jest ( smartfon jako pilot).

Komp czyli Pipo jako miniPC jest streamerem plików po USB do DAC-a( Soekris by Audiosynergia). Na pokładzie Foobar. Tam nie używam Tidala tylko pliki.

Tidala używam w drugim systemie. Tam pleyerem jest router na Debianie z MPD. Do sterowania też smartfon.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malince przerobiłem parę systemów i długo grałem na Moode.

Od roku malinka chodzi na GentoPlayer, po skonfigurowaniu system zapakowany do pamięci RAM. Jakościowo najlepiej to gra ze wszystkich systemów. A Tidal łączy się z GentoPlayer przez MconnectLite i śmiga to wyśmienicie. Natomiast M.A.L.P używam do grania z dysku sieciowego. GentoPlayer to jest serwer muzyczny, a gra się przez M.A.L.P i MconnectLite. Zero zwiech i problemów, stabilne jak streamer stacjonarny.

 

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowidzi

Powoli zawęzam listę, niestety nadal sie mocno waham, funkjonalnosc czy jakosc stereo, caly czas wydaje mi sie ze jakosci nie uslszę. Wiec w funkcjonalnosc bym postawił wyzej.

Nad C368 + malina , atuty to bardzo duzy odstem sygnal/szum , znikome thd ponizej 1W, opisany obraz dzwięku w roznych testach mi odpowiada, przełączany zestaw kolumn, mniejsza oobudowa, nie bardzo widzę u siebie miejsce na 20 centymetrowe kloce.

Yamaha RN602 , atuty to wbudowany streamer oraz regulowany loudness, przełaczany zestaw kolumn, RN803D też korci.

Ale tez rozwazam  kinowce,  nadgorliwym audiofilem nie jestem, więc świadomość ze to nie wmacniacz HiFi stereo,  mnie  nie rusza. Kinowca tez moge wywalic do salonu jak mi zupelnie nie podejdzie w sypialni. Chociaż ampli stereo pewnie tez bo wątpię abym odbudowal 5.1 kiedykolwiek

Yamah RX-V483 , atuty to wbudowany streamer i equalizer, niski szum i male thd ponizej 1W w tym modelu (RX-V685 wypada juz gorzej). Nagroda eisa. Szkoda ze audio.com.pl nie zrobilo testów RX-V4A

Sony STR-DN1080 atuty to wbudowany streamer, equalizer, Bluetooth LDAC (jeszcze lepszy od Aptx HD), bardzo dobre opinie jakosci audio w testach.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bardziej techniczne, z budowy i działania niektorych sprzętów.

Znalazlem testy Yamahy R-N803 w których ilośc szumów z wejść analogowych bardzo rośnie gdy wwyłączysie Pure. Jest to calkowicie zrozumiałe bo analog jest przetwarzany przez ADC na cyfrę choćby aby działało YPAO. Jako że nie planuje używac wejsc analogowych to mnie nie odstrasza w tym modelu.

Natomiast męczy mnie jak jest w przpadku jak wchodzimy już z cyfrą. Czy szumy bedą znaczaco większe niz w trybie Pure ? Czy funkcje Tone oraz Loudness są realizowane cyfrowo czy jeszcze analogowo i bedą powodować wieksze szumy?

I jak to jest w przypadku AS801? Zgaduje że tam już wwszystko, znaczy Tone i Loudnes jest realizowane analogowo?

Natomiast NAD C368 ma chyba cały tor cyfrowy, tam nawet nie ma chyba trybu Pure ?

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W onkyo mam tak że tam jest tor korekt jest cyfrowy i przy wejsciu cyfry szumow nie ma czy to direct, czy pure czy bez obejscia. Natomiast jak sie wybierze analog to przy podkręconej głosnosci bez pure szumy się pojawiają.

Wydaje mi się też że Jednak każdy dodatkowy uklad korekcji analogowej zawsze troche szumów dorzuca.

Stąd moja koncepcja jest aby cała obróbkę zrobic cyfrowo a potem dac, czy to zewnętrzyny czy wbudowany i tylko pure, czyli zapomnieć o wbudowanych modyfikatorach. Wtedy czesc zalet RN803D jest utracona.

I tu pytanie, w insrukcji jest napisane że do kalibracji YPAO trzeba wyłączyc Pure. Nie napisali natomiast czy do korzystania YPAO trzeba Pure wyłączyć? Oczywiscie pytanie dotyczy sytuacji jak korzystamy z Musiccast lub wejścia cyfrowego.

 

Kolejne pytanie.

9. Do smartfona mozna podłaczyc kabel USB - HDMI, jaką jakosc Audio wtedy można wyslac. Przesył 24bit/194khz lub DSD jest możliwy?

 

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...