Skocz do zawartości

Dolby Atmos? Ustawienie dźwięku wielu kanałów amplituner yamahy


piotrex89

Recommended Posts

Witam, moj sprzęt to:


Yamaha RX-A3070

Końcówka mocy Meridian 555 (podłączone fronty)

Fronty Dali Concept 8

Centralny Dali Vokal

Tył Dali Concept 1  x2

Subwoofer Rel t7i

Temat jest taki:
Puszczam na YT https://www.youtube.com/watch?v=_TX--Fku9NQ&t=3s i wszystko idzie super do momentu 39sec, wtedy sygnał dźwięku idzie na tył, czy dobrze rozumiem, że powinien najpierw lewy później prawy WYŁĄCZNIE GRAĆ?
Tymczasem gra ledwosłyszalny tył lewy wraz z lewym frontem(też jest jakby w oddali), który jest wytłumiony, z tym, że z przewagą głośności frontu. Z tego co widze po filmiku i po innych na YT to zawsze sytuacja ta sama, że dołącza się do tyłu front.

Ustawień amplitunera już wiele stosowałem filtr jakiego używałem to Spectacle, 9H Stereo, Auto(tam sobie ampli sam wybiera, co ma aktualnie zagrać(dolby itp).

Stosowałem, też autokalibrację z pilota yamahy - to samo

Próbowałem różnych ustawień, naprawdę różnych...

Przy kalibracji manualnej przygłaśniałem mocno tyły i dalej w tym teści fronty "dopełniają tył".
Przy kalibracji manualnej "test tone - ON" staram się tak wyregulować głośność by słyszeć tak samo wszystkie kanały.

Generalnie moje pytanie podstawowe, czy od 39sek, powinny załączać się z tyłem równocześnie przednie głośniki kolejno lewy i prawy?

Już kilka miesięcy mam tą konfigurację, filmy puszczam w trybie auto i byłem bardzo zadowolony, ale ostatnio po trafieniu na ten test, stwierdziłem, że warto zapytać, może robię coś nie tak.

swoją drogą powinienem mieć ampli ustawione na 6 czy 8 OHM.?

Dzięki za odpowiedzi i opinie.

YT puszczam przez nVida Shield(tam też próbowałem "stereo wysokiej jakości" oraz "5.1" w ustawieniach, i jeszcze jedno ustawienie bodajże "konwersja do PCM" efekt cały czas mniej bądź więcej podobny.

PS. Pozdrawiam sklep w Oświęcimiu, Rel gra RE WE LA CYJ NIE!

 

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...