Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Jamo 606


Mipel

Recommended Posts

Witam, Posiadam Jamo 606 , które do tej pory grały z Onkyo A8870 . Niestety zdecydowanie brakowało mi niskich tonów , postanowiłem więc zmienić sprzęt na coś innego . Naczytałem się , że A8870 ma dość płaską charakterystykę , więc zacząłem od sprzedaży wzmacniacza (jak kupowałem jamo to u poprzedniego właściciela grały z jakimś amplitunerem onkyo i bass był dużo lepszy niż u mnie) .

Mój budżet to 1000zł , Chciałbym , aby wzmacniacz miał pilota i filtr loudness , ponieważ często słucham muzyki dość cicho .

 

Nie jestem audiofilem , najczęściej słucham muzyki z telewizora za pomocą kabla RCA lub z telefonu .  Słucham każdego gatunku muzyki , od Metalu po HipHop czy Techno .

 

Pomieszczenie ok 17m2

 

Jak z tych Jamo nie uda się uzyskać nic sensownego to rozważę wymianę kolumn na jakieś inne .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia basu to nie zawsze tylko problem zestawu, duże znaczenie ma też akustyka. Po eksperymentuj też może z przestawieniem kolumn w inne miejsce, warto też przysunąć bliżej ściany jeśli teraz są odsunięte dalej. Z tańszych ale grających dynamicznie z ciekawym basem wzmacniaczy poleciłbym Nada c316bee.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? To co polecisz z wzmacniaczy do 1200 zł , ale takiego który ma pilota oraz filtr loudness i moc w okolicach 100W RMS , żebym nie musiał tego zmieniać jak przeniosę sprzęt do salonu 40m2 ? 

 

Bo o zmianie kolumn to już się dowiedziałem , więc możecie polecić wzmacniacz do 1200 zł (używany) i kolumny do 1500 zł (używane) no chyba , że będzie warto dorzucić do droższych kolumn 300 zł to rozważę taką opcje . 

Edytowano przez Mipel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...