Skocz do zawartości

Para Audiosymptom i6 do KD


LukaszWawa

Recommended Posts

Szukam powoli nowych kolumn do KD i ostatnio zainteresowały mnie kolumny Audiosymptom i6. 
Przeglądałem forum, ale nie znalazłem ze bardzo wątków o wykorzystaniu tych kolumn w KD. 
Obecnie mam zestaw 5.o Taga 606 v3 plus sub Klipsh R12SW. Z subwoofera jestem zadowolny i nie planuję go zmieniać.
Taga nie jest zła przy filmach, ale przy muzyce nie jest najlepiej.

Idea to zakup zestawu Audiosymptom i6. jako fronty i dołożenie Klipsh R-52C/R-41M jak centralny i tyły.
Czy takie połączenie ma sens? Jeśli nie to może Pylon Pearl 27?

Amplituner AVR-2312, planuję go wymienić na X2700H jak poprawi się ich dostępność.

Użycie to 60% filmy (pliki, DVD, Netflix, TV), 20%XBOX, 20%Muzyka (rock, heavy rock i pochodne).

Nie spieszy mi się z zakupami, dopiero chcę zrobić rozpoznanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać te kolumny jakiś czas temu w salonie @Na Temat Audio i wg mnie to całkiem przyjemne paczki, które grają otwartym dźwiękiem z dobrą podstawą basową. Myślę że połączenie z klipschem powinno być ok. Sam często zmieniam kolumny frontowe a centralny jest innej firmy i nie jest to jakiś problem. Oczywiście o ile kolumny nie prezentują zupełnie innego stylu. Masz możliwość ich wypożyczenia i przetestowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dużej części wykorzystujesz system do oglądania filmów i obecnie oraz docelowo będziesz korzystał z amplitunera Denon, wybór Audiosymptom jest optymalny. Zaoferują dźwięk bardzo szybki, swobodny, analityczny, ofensywny. Jako alternatywa spójrz na Klipsch, to pewniak. Są natomiast inne alternatywy, które lepiej sprawdzą się w muzyce. Jest to wspomniany Pylon Audio Pearl 27, bardzo dobre Heco Aurora 700, może Fyne Audio F303 czy Q Acoustics 3050i.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. Mamy na miejscu wszystkie powyższe konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki model który jest pomiędzy Klipsch seria R a serią RP.

Moim zdaniem gra lepiej niż Rka zdecydowanie. nie mają tego o mają RP ale pokazują coś swojego.

Jeśli lubisz jaśniejsze granie takie kinowe to moga być ok.

Nieco cieplej, Pełniej z lepsza średnicą. QA 3050i, Aurora 700 czy ELAC F6.2

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...