Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza do Nota 550X


djmuody

Recommended Posts

Witam. Posiadam taki zestaw. Nota 550x, NAD 326 BEE i do tego DAC Asus Essence One wersja MUSE to wszystko spiete po usb do komputera. Odtwarzam wysokiej jakosci pliki. I moje pytanie czy mozna troszke rozjasnic brzmienie? Moze wymiana wzmacniacza? Jak tak to na jaki? Ostatnio sluchalem u znajomego Yamaha Rn402d z STX Electrino 250 i tam dziwek bajka, fakt srodka bardzo duzo, ale gora bardziej rozdzielcza i nie meczaca uszu, w moim setupie tez nie meczy ale ewiedentie jest Jej mniej. Wzialem pod pache do Niego swojego daca i Nada i gora juz nie byla taka fajna jak na Yamaszce. Niestety nie mam mozliwosci podpiecia Jego Yamahy do swoich kolumn... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na amplituner byłoby regresem moim zdaniem. Nad to przyzwoity wzmacniacz grający może trochę ciemnym ale dynamicznym i pełnym dźwiękiem. Wnioskując po tym, że podobało Ci się połączenie Yamahy z STXem to myślę, że spodobałyby Ci się Klipsche r-820f, którez nadem zagrały by zdecydowanie ostrzejszą górą zachowując dynamikę i dociążenie NADa. Jeśli szukasz rozjaśnienia brzmienia to możesz spróbować ze wzmacniacz Yamahy np.: A-S501 lub 701.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Przejście na amplituner byłoby regresem moim zdaniem. Nad to przyzwoity wzmacniacz grający może trochę ciemnym ale dynamicznym i pełnym dźwiękiem. Wnioskując po tym, że podobało Ci się połączenie Yamahy z STXem to myślę, że spodobałyby Ci się Klipsche r-820f, którez nadem zagrały by zdecydowanie ostrzejszą górą zachowując dynamikę i dociążenie NADa. Jeśli szukasz rozjaśnienia brzmienia to możesz spróbować ze wzmacniacz Yamahy np.: A-S501 lub 701.

A cos z amplitunerow zeby mialo dab np.? Przewody mam melodika purple i interconnect tez melodika seria purple. No i moc, NAD ma tylko 60 wat na na kanal...

Edytowano przez djmuody
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Q21 napisał:

NAD C356BEE to jaśniejsze brzmienie względem 326 i niewątpliwie poczynienie kroku do przodu w Twoim przypadku. Na pewno zyskasz bardziej przestrzenne brzmienie z mocniejszą górą. Bardzo często NAD C356BEE porównywany jest z Audiolab 6000a, którego warto także wziąć pod uwagę. 

Audiolab odpada - za malo mocy...Oczekuje zeby tez to byl krok do przodu mocowo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem obawy ale moc to niestety nie wszystko. Moon 240i czy NAIM Supernait 3 mogą być tego przykładem. U mnie jakoś jest tendencja spadkowa, ponieważ miałem prywatnie sprzęty około 500w na kanał, a w chwili obecnej jest 8,5w bez transformatorów wyjściowych ;)

Indiana Line Nota 550x to łatwe do napędzenia i do wysterowania kolumny i w tym przypadku nie ma co patrzeć na dane techniczne wzmacniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q21 napisał:

Rozumiem obawy ale moc to niestety nie wszystko. Moon 240i czy NAIM Supernait 3 mogą być tego przykładem. U mnie jakoś jest tendencja spadkowa, ponieważ miałem prywatnie sprzęty około 500w na kanał, a w chwili obecnej jest 8,5w bez transformatorów wyjściowych ;)

Indiana Line Nota 550x to łatwe do napędzenia i do wysterowania kolumny i w tym przypadku nie ma co patrzeć na dane techniczne wzmacniaczy. 

Oki, to musze to teraz wszystko sobie na chlodno przemyslec. Bo ten zestaw co mam kupilem wlasnie w q21 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są tutaj kolumny.

Mozna podłączać do nich nawet bardzo jasne wzmacniacze ale one tak grają. Mają wycofaną i mało detaliczną górę.

Z dwóch elementów wolał bym wymienić kolumny. Jesli Twój 326 jest sprawny to dobry wzmacniacz i nie  widzę sensy wymiany na audiolaba.

R820 będa jaśniejsze ale to kolumny kinowe. Boom Boom cyk cyk. Jeśli takie brzmienie Cie interesuje to ok.

Moim zdaniem jednak lepiej wybrać QA3050, Tannoy 7.4

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Problemem są tutaj kolumny.

Mozna podłączać do nich nawet bardzo jasne wzmacniacze ale one tak grają. Mają wycofaną i mało detaliczną górę.

Z dwóch elementów wolał bym wymienić kolumny. Jesli Twój 326 jest sprawny to dobry wzmacniacz i nie  widzę sensy wymiany na audiolaba.

R820 będa jaśniejsze ale to kolumny kinowe. Boom Boom cyk cyk. Jeśli takie brzmienie Cie interesuje to ok.

Moim zdaniem jednak lepiej wybrać QA3050, Tannoy 7.4

Piotr

Te Tannoy 7.4 sa fajne ;)  qa3050 tez spoko. A co sadzicie o Cambridge Audio CXA61??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasnie mialem okazje posluchac z moimi kolumnami Yamahe Rn-402D i moge powiedziec jedno gorka jest bardziej detaliczna, czyli czestotliwosci na moje ucho 18kHz wzwyz po prostu słychać, a w NAD 326bee też są,ale juz o wiele ciszej. Np. Tzw psssssss brzmialo dluzej i z wiekszym powietrzem na Yamaha.

Edytowano przez djmuody
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...