Skocz do zawartości

Zestaw głośników pod Yamaha RX-V681


szary_melanz

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję rady w doborze zestawu głośników (5.1?) pod amplituner Yamaha RX-V681 do ok. 4000zł zarówno do słuchania muzyki (acz nie audiofilsko) jak i do filmów oraz gier. Mieszkanie w bloku, nieduży salon ok. 15m2, muzyka odsłuchiwana ze Spotify i z winyli - głównie rock, pop oraz elektronika, preferuję ciepłe brzmienie, obecnie podłączone kolumny stereo Tonsil Fenix. Większy nacisk chciałbym położyć na jakość samej muzyki w stereo z możliwością przełączenia sceny na pozostałe głośniki podczas filmów/gier toteż więcej chciałbym przeznaczyć na przody niż centralę/efekty/subwoofer. Kolumny najlepiej podłogowe, z bass reflexem z przodu (mogę je odstawić o ok. 30cm od ściany tylnej, 50cm od bocznej), głośniki efektowe po bokach sofy (za nią bezpośrednio ściana).

I stąd moje pytania - czy lepiej zdecydować się na gotowy zestaw 5.1 czy szukać dobrego 2.0 z odrębnymi pozostałymi głośnikami? Czy 5.1 to nie jest jednak overkill w tak małym salonie? Zależnie od opcji jakie zestawy najbardziej polecacie?

Dzięki z góry za wyrozumiałość jako że nie jestem mocno w temacie sprzętów audio. Daniel

Edytowano przez szary_melanz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego @szary_melanz. Do pokoju 15 m2 spokojnie wystarczą Ci kolumny podstawkowe. Bas refleksem też bym się nie przejmował bo jego położenie nie ma wpływu na jakość basu. Sam mam monitory z tylnym bas refleksem i stoją nie więcej niż 30cm od tylnej ściany. Jeśli szukasz dobrych frontów do stereo może warto popatrzeć na monitory firmy Dali z serii oberon bądź zensor. Moim zdaniem z yamaha tworzą dobre połączenie zarówno w muzyce jak i kd. Jeśli chciałbyś kolumny grające bardziej V-ka to polecam Polk audio s20. Bardzo fajne, grające mocna góra i twardym basem monitory.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W takim metrażu spokojnie wystarczyłyby Ci dobre monitory takie jak Heco Aurora 300 + Center 30 lub Polk Audio S20e + S10e + s30e. Aurora zapewni brzmienie muzykalne z bogatą średnicą. Polk Audio zagra potężniejszą podstawą basową oraz bardziej szczegółową górą. 

Jeśli uparłbyś się na kolumny podłogowe to w 15m2 sprawdziłby się zestaw Polk Audio T531 lub Indiana Line Nota 550x set. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Rozważam Heco Aurora 300 w zestawie 5.1 jednak mam problem jeśli chodzi o głośniki tylne/boczne - biorąc pod uwagę rozkład pokoju i sofy narożnej jestem je w stanie ustawić jak na załączonym obrazku (RL i RR) przy czym RR byłby dosłownie wciśnięty w kąt, dociśnięty plecami do ściany, a i tak byłby bardzo blisko ucha osoby siedzącej w rogu (prawy czerwony okrąg). Nie mam za bardzo możliwości odsunięcia sofy. @seba3002 - pisałeś by nie przejmować się bass reflexem zbytnio, chociaż zakładam że w takim przypadku może to być problem.

Stąd dalsze moje pytania - czy 5.1 ma w ogóle sens przy takim rozkładzie czy jednak inna konfiguracja byłaby tutaj lepsza? Czy ew. inne tylne głośniki bez bass refleksu z tyłu wchodzą w grę (przy zachowaniu pozostałych głośników z kompletu Heco)?

Pozdrawiam

Pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...