Skocz do zawartości

Prośba o opinię: Marantz PM8006 + Marantz ND8006+ Monitor Audio Gold 100 5G


tttomek

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Szukam sprzętu stereo, który mnie zachwyci i pozwoli cieszyć się muzyką następne parę lat. Mam pokój - gabinet ok. 14m2, w którym mogę trochę muzycznie poszaleć. Słucham szeroko i dużo, od starego rocka i punk rocka, przez trochę nowsze i całkiem nowe rockowe i alternatywne kapele, hip-hop, na jazzie tradycyjnym i nowoczesnym oraz muzyce symfonicznej kończąc. Lubię wyraźny ale raczej miękki bas, nienachalny środek i precyzyjną i jasną górę, dzięki której dokładnie słyszę wszystkie instrumenty. Posłuchałem paru zestawów w salonach i z zaproponowanych przypadł mi najbardziej do gustu Naim Atom z Dali Rubicon 6, nie podeszły mi za to za bardzo Sonetto III z tym wzmacniaczem. Było jeszcze kilka zestawów, ale było zdecydowanie gorzej, więc je odpuściłem. I to jest na ten moment mój punkt referencyjny.

Myślę o zestawie Marantz PM8006 + Marantz ND8006+ Monitor Audio Gold 100 5G , choć nie miałem jeszcze okazji tego zestawu posłuchać. Dlaczego taki? Lubię Marantza (mam amplituner SR 5013 w salonie) i pasuje mi funkcjonalność tego zestawu - chcę mieć wzmacniacz z zapasem mocy na dobre kolumny, do tego CD, funkcje sieciowe, a w przyszłości planuję dokupić porządny gramofon, do którego ten Marantz ma dobre wejście. A tymi monitorami MA Gold 100 wszyscy się zachwycają i czytając opinie wydaje mi się, że mogą być dla mnie OK.

Co Wy na to? Ma sens taki zestaw w stosunku do moich potrzeb? Gdzie mógłbym takiego zestawu posłuchać w okolicach Krakowa? Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz brzmienie precyzyjne z mocniejszą górą to Marantz PM8006 + ND8006 + Monitor Audio Gold 100 powinny przypaść Ci do gustu. Jest to zestaw, dzięki któremu wydobędziesz wiele smaczków z nagrań. Góra jest szczegółowa i delikatnie się rozpyla. 

Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie z mocniejszym dołem to polecam zwrócić uwagę na Gato DIA 400s NPM w połączeniu z Fyne Audio F700. Gato jest to wzmacniacz z opcjami sieciowymi, który brzmi dynamicznie oraz szczegółowo. Warto do niego dobierać kolumny o delikatnie zmiękczonymi brzmieniu aby nie było zbyt klinicznie. Fyne Audio F700 to mocnitory, które czarują średnicą oraz potrafią zejść na prawdę bardzo nisko jak na monitory. Alternatywą dla nich mogą być Buchardt S400, które nie mają sobie równych jeśli chodzi o reprodukcję niskich częstotliwości. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe opinie. Widzę, że chyba udało mi się sensownie ukierunkować moje poszukiwania.

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie z mocniejszym dołem to polecam zwrócić uwagę na Gato DIA 400s NPM w połączeniu z Fyne Audio F700. Gato jest to wzmacniacz z opcjami sieciowymi, który brzmi dynamicznie oraz szczegółowo. Warto do niego dobierać kolumny o delikatnie zmiękczonymi brzmieniu aby nie było zbyt klinicznie. Fyne Audio F700 to mocnitory, które czarują średnicą oraz potrafią zejść na prawdę bardzo nisko jak na monitory. Alternatywą dla nich mogą być Buchardt S400, które nie mają sobie równych jeśli chodzi o reprodukcję niskich częstotliwości. 

 

Q21,

Gato przekracza znacznie mój założony budżet, więc odpuszczam, ale widzę z opisów, że sprzęt zacny (i ta moc!) Fyne Audio F700 są ciekawe i chętnie się im dalej przyjrzę. Zagadam na prv co do wyceny i potencjalnie odsłuchu.

Felix1,

Dzięki za podzielenie się Twoimi odczuciami, to dla mnie ważne.

S4Home,

Widzę, że jesteś z Oświęcimia, więc blisko:) Odezwę się na prv co do wyceny i  odsłuchu.

 

Jak ktoś jeszcze chce się podzielić swoimi opiniami, to zapraszam. 

Pozdro

Tomek

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Felix1 napisał:

Nie ma sprawy. I żebyś mnie źle nie zrozumiał - uważam, że Goldy 100 5G to świetne głośniki w swojej cenie, sam je mam. Opinie o nich nie są przesadzone.

Tylko po prostu nie mam pewności, czy podejdzie Ci takie granie, jak czytam czego oczekujesz. Dlatego radzę po prostu posłuchać ich (i nie tylko) przed zakupem, żebyś się nie rozczarował.

Felix1,

Yep, dokładnie taki jest plan :) Będzie słuchane. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...