Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 20 tyś - co polecacie?


Talisker_007

Recommended Posts

Witam

Planuję w najbliższych tygodniach zakup stereo, gdzie max budżet to 15-20 tyś brutto. Salon około 40 metrów.

Za przestrzennym kinem domowym nie przepadam, jednak chciałbym równocześnie wykorzystać stereo do odtwarzania TV i wszelkich opcji internetowych (Spotify czy radio NowyŚwiat)

Po rozeznaniu się w temacie punktem wyjścia jest dla mnie Onkyo-8390 + Fyne 502sp (wersja z głośnikami z serii 700). Słucham głównie Rock/Jazz.

Czy ktoś ma 502sp? Czy onkyo 8390 da im radę? Wstępnie parametry przemawiają ZA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zestaw stereo do 20 tyś - co polecacie?"... hmm. W takim razie proponuje udać sie do salonu na odsłuch. Piszesz po rozeznaniu (ale wnioskuje ze chyba nie nausznym), a później takie pytanie....

16 godzin temu, Talisker_007 napisał:

Czy ktoś ma 502sp? Czy onkyo 8390 da im radę? Wstępnie parametry przemawiają ZA.

Zacznij może od kolumn. Jesli chcesz zacząć zabawę wlasnie od nich (fyne502sp), to szukaj salonu ktory je posiada i poproś by zastawili je z wzmacniaczem , najlepiej jak potrafią pod Twoj gatunek muzyczny (rock/jazz). 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

W grudniu prawie kupiłem Focal Aria 926 (miałem okazję odsłuchać i robiły wrażenie). Równocześnie (na razie tylko w teorii) słyszałem, że kilka tyś dopłaty do 502sp robi różnicę i jest tego warte. Faktycznie łączenie takiego sprzętu z amplitunerem stereo może nie jest najrozsądniejsze, jednak w planie zabudowa pomieści tylko jedno urządzenie i na ile jest to możliwe wolałbym połączyć to w jeden system. Tak sygnał ma iść z TV a to, że 8390 nie ma już dostępnego to nie wiedziałem (z tego co się orientuję to gdzieś widziałem dostępny). Czy jest jakaś alternatywa do 502sp za cenę 4000-6000 tyś brutto (~200-300W + HDMI na sygnał wejściowy z TV?). Co do odsłuchu to jeżeli ktoś coś poleca w okolicach północnych (trójmiejskich) to dajcie znać. Jeżeli jest jakiś salon w Trójmieście, gdzie mogę odsłuchać to proszę o info. Na razie z tego co się wstępnie dopytywałem to jest to sprzęt na zamówienie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dla Was to "aż tyle" , a  dla innych po prostu coś tam.

Ja też często zmieniam/zmieniałem sprzęty i na każdym z nich traciłm ileś tam setek zł.

Ale dla jednego to marnotrastwo, a dla innego to zabawa niewielkim kosztem.

Także jeśli Cię stać, to baw  się,,zmianiaj, próbuj.

Punkt widzenia zeleży od punktu siedzia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest olbrzymia różnica na korzyść modelu F502SP. Te kolumny grają po prostu znacznie lepiej. Mimo że wygląd o tym nie świadczy.

Ale moim zdaniem nawet podłączeni ich do dobrego amplitunera jak Onkyo 8390 czy Yamaha RN 803 to mezalians.

Moim zdaniem zrobisz lepiej inwestując w tańsze kolumny a wybierając po prostu lepszy wydajniejszy wzmacniacz.

Arcam SA 30 + Monitor audio Silver 500

Roksan Caspian M2 + KEF R7

To nie jedyne propozycje które mam. Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu do domu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 00:29, Talisker_007 napisał:

Czy ktoś ma 502sp? Czy onkyo 8390 da im radę? Wstępnie parametry przemawiają ZA.

Mamy te kolumny w sklepie i moim zdaniem nie ma co liczyć, że te kolumny uciągnie Onkyo TX-8390. Wspomniany tu Cyrus One Cast co prawda spełnia wymagania ale to też nie jest wzmacniacz do takich kolumn. Najsensowniejszą opcją jest wspomniany tu powyżej Lyngdorf TDAI-1120, sprzedawaliśmy je również chociażby do Nada M10. Kolumna ma bardzo duży potencjał ale również spore wymagania. Tak jak radzą koledzy wybrałbym trochę tańsze kolumny by móc wybrać lepszą elektronikę. Chyba, że szukamy opcji przejściowej a kolumny mają być na dłużej?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję WSZYSTKIM za opinie.

1. Na chwile obecną faktycznie zastanawiam się nad opcją a) doinwestowanie w lepszy wzmacniacz i utrzymanie kolumn 502sp lub opcja b) pozostanie przy głośnikach z niższej półki pokroju Focal Aria, które na chwile obecną stanowią opcję minimum. Bo jaki jest sens inwestycji w kolumny, których potencjał nie będzie osiągalny.

2. Faktycznie do TV HDMI nie potrzebuje, światłowód wystarczy.

3. Na koniec mam jeszcze zagwozdkę do do źródła muzyki. W 98% źródłem będą aplikacje muzyczne i TV. Jeżeli wybiorę opcję droższy wzmacniacz i 502sp to w ogóle jest logiczny sens połączenia tego z takim źródłem? Mam małą kolekcję winyli czy płyt CD, jednak używam ich jako sporadyczny dodatek 1-2% czasu.

4. Dziękuję za wszelkie informację na priv i opcje odsłuchu. W swoim czasie się odezwę - na razie mimo pandemii (w moim przypadku) czasu brak i do tematu pewnie zabieram się na przełomie Luty/Marzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2021 o 14:04, Na Temat Audio napisał:

Mamy te kolumny w sklepie i moim zdaniem nie ma co liczyć, że te kolumny uciągnie Onkyo TX-8390. Wspomniany tu Cyrus One Cast co prawda spełnia wymagania ale to też nie jest wzmacniacz do takich kolumn. Najsensowniejszą opcją jest wspomniany tu powyżej Lyngdorf TDAI-1120, sprzedawaliśmy je również chociażby do Nada M10. Kolumna ma bardzo duży potencjał ale również spore wymagania. Tak jak radzą koledzy wybrałbym trochę tańsze kolumny by móc wybrać lepszą elektronikę. Chyba, że szukamy opcji przejściowej a kolumny mają być na dłużej?

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki za informacje. Jak będę miał Warszawę w zasięgu drogi do się na pewno odezwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...