Skocz do zawartości

Dobor soubwoofera


Amator2

Recommended Posts

REL T5i byłby bardzo dobrym rozwiązaniem i warto iść w tym kierunku. Jest to świetny subwoofer do systemów stereo, który może zagrać jako tło, dopełnienie całości. SVS SB2000 zaprezentuje brzmienie potężniejsze. Są to w mojej ocenie 2 najciekawsze opcje, które warto rozważyć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze, należy pamiętać, że Rel T5i jest słabiutki i może stanowić tylko tło. Jeśli bas ma grać ważniejsza rolę to SVS SB-2000, a jeśli do 2k, to SB-12NSD jeśli znajdziesz.

1 minutę temu, Amator2 napisał:

Bardzo dziękuję Wam za doradztwo. Mam jeszcze pytanie czy może jako tańsza alternatywa REL T0 da radę na 20m2?

Rel T0 jest jeszcze słaby. 100W na konstrukcje zamkniętą to bardzo mało. Jeśli ma stanowić on tylko lekkie dopełnienie, to możesz spróbować, albo po prostu wypożycz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest słabiutki!

Ma to o czym wszyscy zapominają.

SVS, Klipsch czy nwet REL z serii HT pracują w klasie D

A REL dedykowane pod stereo czyli seria T to wzmacniacze w klasie AB.

100W wzmacniacz AB do napędzenia jednej membrany to aż nad to. A właśnie to daje naturalny, szybki i stereofoniczny bas. Zmienny.

Różnica podobna jak we wzmacniaczach AB czy D.

T0 za mały Ale T5i jest jak najbardziej tutaj faworytem.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Amator2 napisał:

Bardzo dziękuję Wam za doradztwo. Mam jeszcze pytanie czy może jako tańsza alternatywa REL T0 da radę na 20m2?

Tu masz dobrą alternatywę:
https://allegro.pl/oferta/rel-strata-5-jak-nowy-subwoofer-aktywny-z-pilotem-9951053349

Porównaj parametry tej Straty i T5i.

Ciężko odpowiedzieć na pytanie czy sub da radę? To zależy czego oczekujesz. Jak tylko wzmocnienia, dociążenia dołu to z pewnością tak. Oczywiście w subach z mocami 100-200W możesz zapomnieć o kinowych doznaniach ale Tobie jak rozumiem nie o to chodzi. Wiele zależy od Twojego pomieszczenia i możliwości ustawienia subwoofera. Czy masz tylko jedno miejsce gdzie chcesz żeby on stał, czy masz możliwość ustawienia go docelowo w różnych miejscach?

27 minut temu, S4Home napisał:

SVS, Klipsch czy nwet REL z serii HT pracują w klasie D

A REL dedykowane pod stereo czyli seria T to wzmacniacze w klasie AB.

Tym bym się nie kierował. Akurat do napędu głośnika w zakresie subniskotonowym klasa D nadaje się znakomicie. Większość recenzji D-klasowych wzmaków zaczyna się od zachwytów jak prezentują dolny zakres częstotliwości. To z resztą pasma bywa ciut gorzej.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chodziło mi o to że nie możemy powiedzieć że 100W wzmacniacz AB jest słaby.

Normalnie on napędza zdarza się 2x20 cm głośnik + 15 cm średnio tonowy i tweeter.

Do jednego 30 cm zdecydowanie wystarczy.

13 godzin temu, Amator2 napisał:

Dziekuje za pomoc padło na REL T5i i muszę przyznać że usłyszałem to czego brakowało

Jeszcze raz dziekuje:)

Bardzo prosze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Chodziło mi o to że nie możemy powiedzieć że 100W wzmacniacz AB jest słaby.

Normalnie on napędza zdarza się 2x20 cm głośnik + 15 cm średnio tonowy i tweeter.

Do jednego 30 cm zdecydowanie wystarczy.

Zdecydowanie i głośno sprzeciwiam się stwierdzeniu, że do 12'' głośnika w subwooferze 100W w klasie AB ,,to aż nadto'', jak napisałeś.

Będzie grało i będzie głośno i bas będzie, ale wystarczy porównać z subem w którym drzemie 1kW, 2kW i następnie wyciągnąć wnioski jak zmieniło się brzmienie basu i jego kontrola i zróżnicowanie.

Mówię to bo miałem już suby właśnie z tak niskimi mocami, następnie takie trochę mocniejsze po 400-500W, następnie już dobry który miał 1250 ( Velodyne DD12), następnie 2000W a teraz 4000W. Jakieś porównanie mam.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówiłem, że 100W dla konstrukcji zamkniętej to mało. I to prawda, bo zdecydowanie trudniej membranie się poruszać, musi sprężać powietrze w obudowie.

Autorowi się Rel T5i spodobał, bo pomieszczenia nie było duże i szukał tylko i wyłącznie dopełnienia. Jeśli bas miałby grać pierwsze skrzypce, to jest po prostu za słaby.

Z jakiegoś powodu właśnie wyższe serie Rela, mimo, że do stereo, mają konstrukcje otwartą (z membraną bierną).

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Mówię to bo miałem już suby właśnie z tak niskimi mocami, następnie takie trochę mocniejsze po 400-500W, następnie już dobry który miał 1250 ( Velodyne DD12), następnie 2000W a teraz 4000W. Jakieś porównanie mam.

Też miałem przyjemność słuchać Velodyne ale DD10. Wcale bym nie powiedział, że te ponad 1000W skręca kiszki w żołądku. A gdzie jeśli mówimy o mocy 10krotnie mniejszej. Nie wspomniam już o barwie, bo miał ją przepiękną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...