Skocz do zawartości

Onkyo 609 + głośniki SR (tylne) do KD


Doniu99

Recommended Posts

Witam!

Otóż jestem w trakcie kompletowania swojego KD do niedużego pokoju. Metraż ok 13m2.
Posiadam obecnie amplituner Onkyo 609 umieszczony na meblosciance na wysokosci 193 cm ok 30 cm od sufitu (niestety innej mozliwosci nie mam). Pokój w kształcie kwadratu.
Borykam się z dwoma problemami:
- Jakie kolumny na SR (tylne): zastanawiam sie nad magnat 102 bądź Polk audio T15
- W obecnej konfiguracji 2.0 (bo czekam za dostawią 302a i 252c) dość duzo basu (dudnią) mozliwe ze jest to spowodowane tym iż głośniki są umieszczone 15 cm blisko sufitu a ponadto w rogach?
(Może pomogłoby głośnikom gdybym pochylił je bardziej w dół w to "pole odsłuchu"? Mam możliwość umieścic je 12 cm niżej nie wiem czy to wiele zdziała i pytanie czy po tej zmianie ponownie przeprowadzać konfiguracje za pomocą mikrofonu do kalibracji..

Poniżej przesyłam mapkę rozkładu pokoju jak to wygląda/będzie wyglądało.

Czerwone - głośniku na meblosciance
Niebieskie - TV
Zielone - Biurko
Brązowe - kanapa
Szare - Okna
Czarne - drzwi wejściowe

projekt.jpg

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR to miałem miałem myśli tylne których tutaj na obrazku nie ma. Niestety przez większość czasu będę spędzał na kanapie.. wiem że to dziwny kierunek odsłuchu ale niestety inaczej nie mogę ułożyć mebli w tym pokoju. A te tylne umieszcze po przeciwnej stronie (tzn mam taki zamiar) w stosunku do frontów i tv. Na pewno wylądują na stojakach bo tu innej możliwości zbytnio nie posiadam.. 

PS: Na meblosciance stoją fronty magnat 202. Przepraszam zapomniałem dodać jedną z najważniejszych info :)

Edytowano przez Doniu99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż ten pomarańczowy kwadracik to miejsce dla suba. Będzie oddalony od ściany o ok 30 cm. Nie wiem czy to będzie wystarczająco. Skierowany głośnikiem do ściany.

 

Tak teraz się zastanawiam czy małe sorrundy na tyłach będą wystarczające w tym zestawie?

W 60 % będzie słuchana muzyka generalnie, 30 % filmy i 10 %, gry z konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Doniu99 napisał:

Mówiąc "układzie" masz na myśli rozmieszczenie poszczególnych elementów w pokoju tak?

Czy dobór sprzętu?

Rozmieszczenie.

21 godzin temu, Doniu99 napisał:

Hmm to małych przeróbkach hydraulicznych myślę że dam radę xd

I wtedy po bokach magnat 102 umieścić rozumiem za kanapa? 

Tak

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...