Skocz do zawartości

Coś do filmów (dialogi, bas), obok zestawu stereo


Wojciech Antonik

Recommended Posts

Cześć,

Szukam sposobu na poprawę dźwięku z TV, głównie zależy mi na dialogach i niskim basie. Mam już zestaw stereo z którego jestem zadowolony (magnat MR 780, monitor audio RS5, hifiberry), więc raczej szukam czegoś dodatkowego, wyłącznie do filmów a nie wymiany istniejącego zestawu. 

Rozważam jakiś soundbar z subem w stylu samsunga 650 lub yamachy 209, ewentualnie jakiś all in one, ale chyba jednak lepszym rozwiązaniem będzie bezprzewodowy sub którego mogę ukryć za kanapą, budżet ograniczony (max 1500zł). 

Czy w tym budżecie jest szansa na coś co realnie da cokolwiek w temacie dialogów i basu? Czy tylko pełnowymiarowe KD da zauważalną poprawę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale soundbar nie będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość dźwięku. Przykładowo Topping MX3 + Heco Aurora 300 zapewnią lepszy efekt przestrzenności oraz zyskasz na czystości. Jeśli nie masz miejsca na taki zestaw to pozostaje Ci soundbar typu Yamaha Yas209 ale będzie to kompromis, którego nie ma sensu porównywać do systemu stereo, a tym bardziej kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym zestawem stereo nie poprawisz dialogów!!

Kolega ma MR 780 + RS5 a idzie propozycja MX3 + Aurora 300 ???? Po co? Jak? Dlaczego? Halo!

Sub nie ma problemu bo nawet byś go podłączył do MR 780. Ale dialogi zapewni Ci tylko ampli i głośnik centralny. Duża inwestycja.

Jeśli soundbar to jakiś tani który sprawdzisz przed wydaniem kasy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
Niestety miejsca brak, soundbar się zmieści pod tv, suba gdzieś upchnę, ale kolejne pełnowymiarowe kolumny odpadają, myślałem ew. o małych satelitach które postawiłbym na podłogówkach - czy ewentualnie zestaw małych satelit ma szanse zagrać lepiej w filmach niż soundbar w podobnym budżecie, czy nie ma to znaczenia? 
Spróbuję pewnie z soundbarem, jak nie zda to egzaminu to będę kombinował dalej. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jest podpięty przez optyka do wzmacniacza. To czego mi brakuje to dialogi, w zależności od materiału słychać je lepiej lub gorzej. Ostatnio dzieci oglądają sporo rzeczy po angielsku i czasem dialogi słychać bardzo słabo. Zakładam że sprzęt który ogarnia kanał centralny poprawi sytuację. Sub tak trochę przy okazji - oczekuję że doda efektów w filmach, moje RS5 nie schodzą z basem jakoś szczególnie nisko.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stolarz napisał:

No to jeśli nie bierzesz pod uwagę wymiany na kino domowe to chyba niestety pozostaje grajbelka z subem.

A wzmacniacz ma main in? Nawet jak nie, dlaczego nie pomyslisz o tym co radzil @S4Home, kupujesz ampli typu Yamaha 6A/Denon x2700/x3700, wpinasz twoje stereo do tego ampli, docelowo dokupujesz jakis podobnie brzmiacy centeral + sub. A kiedys moze sorround. Ja tez mam stereo ale w planach upgrade do 5.1. Jakbys nie mial tego stereo to moze i bys zaakceptowal grajbelke a tak to bedzie katastrofa....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest źródło czyli TV niestety 😉 Kup/wypożycz Nvidia Shield TV Pro i podłącz dźwięk po USB wykorzystując wbudowany DAC w swoim wzmacniaczu. Zapewniam cię że różnica będzie kolosalna w aplikacjach youtube, Netflix, Spotify czy innych tu dopiero Magnat pokaże klasę. Nawet oglądnie filmów w stereo nabiera zupełnie nowego wymiaru o czym sam się przekonałem. Oczywiście możliwość pogrania w gry to dodatkowy atut do tego cena poniżej zakładanego budżetu nawet z dodatkowym padem w zestawie

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2021 o 08:27, S4Home napisał:

No to sprzęt używany! Ampli i kolumna centralna. 

Kolejne stereo tutaj jest bez sensu!

Piotr

Dzięki za sugestię, rozejrzę się. 

Czy z punktu widzenia jakości dialogów wyższe wersje Dolby / DTS mają znaczenie? Z tego co czytam to raczej coraz bardziej zaawansowana obsługa dźwięku przestrzennego, ale może warto celować w jakieś minimum? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...