Skocz do zawartości

Kef Reference 203 VS MA SILVER 8(RX8) do Yamaha


siderseven

Recommended Posts

Witam wszystkich 🖐️🖐️🖐️

Panowie jestem nowy, założyłem konto żeby dostać jakąś podpowiedź może pomoc od fachowców. Nie wiem czy dodaje w dobrym miejscu posta nawet (z góry przepraszam). Urządzam salon (4x6m) przymierzam się do kupna kolumn stereo jak w tytule, amplituner posiadam Yamaha RX A1030 Aventage. Czy jest sens płacić więcej za kef? Da radę to zauważalnie lepiej zagrać niz MA? Dźwięk będzie przesyłany z PC głównie i aplikacji streemingowych. Wszystko podłączone po Bi-Amping. Na krótszej ścianie w rogach mam zamiar ustawić głośniki a siedział będę w odległości 3m. Dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Nie rób takiego ,, świństwa'' tym zacnym KEF-om.

Przykro mi ale mam juz nie wielki budżet żeby kupować wzmaki lampowe itp.. Ojciec miał KEF IQ 90 na jest Yamaszce i fajnie to grało w miarę (jak dla mnie) a myślałem też o B&W CDM 9NT ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak. KEFy zagrają lepiej. Ale nie wiem czy przy tym amplitunerze je wykorzystasz. Inna sprawa to że te Monitor audio są jaśniejsze. Może ktoś wolić takie granie.

Czy masz tylko dwie kolumny? Czy cały set kinowy? Bo w kinie paradoksalnie może lepiej wypaść MA.

Piotr

Mam cały zestaw środkowy i dwie z tyłu (bez szału TANNOY M1) ale to tylko podczas jakiegoś filmu będę używać bo przy muzyce to raczej stereo. Nie wiem co to znaczy jaśniejsze ale bardzo podobały mi się BW CDM 9NT jeśli chodzi o muzykalność i bas tak dla porównania.

Ja wiem że potencjału ich nie wydobędę ale czy jest sens dokładać kasy.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...