Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 7tys.


Jacek Zawiślak

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego zestawu stereo z usługami sieciowymi.

Pokój ok 20m, odl. odległość słuchacza kolumn to ok 3m.

Zależy mi na Spotify i radiu internetowym.

Słucham muzyki głównie rockowej. Zależy mi na naturalnym, szczegółowym oddaniu dźwięków z niemęczącym basem. Nie chcę jednak aby muzyka była „sycząca” jak to się zdarza przy zbyt wyrazistej górze.

Budżet zakładam na jakieś 7tys. – może być to sprzęt używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli głównym źródłem będzie Spotify i szukasz brzmienia dynamicznego to polecam zwrócić uwagę na Audiolab 6000a Play + Monitor Audio Bronze 200 lub Q Acoustic 3050i. Monitor Audio zapewni lepszą dynamikę oraz bardziej zróżnicowany bas, są to kolumny, które wyciągają smaczki z nagrań. Q Acoustic to większa muzykalność, bliższa średnica oraz nieco bardziej mięsisty bas. Audiolab to połączenie dynamiki i muzykalności. Masz w tym przypadku szeroką prezentację sceny dźwiękowej oraz szczegółową ale nie agresywną górę. 
Alternatywą dla Audiolaba może być Cyrus One Cast lub Marantz PM7000n ale w obu przypadkach zwiększamy niestety budżet. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Nie ma znaczenia gdzie będzie wylot powietrza ani jak duży bas generują kolumny. Ale ma znaczenie ich konstrukcja i czy w danym modelu bas będzie się wzmagał czy nie.

Na pewno sprawdź monitory elac carina a z modeli podłogowych fyne f501 albo silver 200. 

Co do elektroniki to nad 368 , magnat ma900 czy Yamaha as701 + node 2i czy malina lub taniej wxad10 będą dobrym wyborem.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Nie do końca.

Nie ma znaczenia gdzie będzie wylot powietrza ani jak duży bas generują kolumny. Ale ma znaczenie ich konstrukcja i czy w danym modelu bas będzie się wzmagał czy nie.

Na pewno sprawdź monitory elac carina a z modeli podłogowych fyne f501 albo silver 200. 

Co do elektroniki to nad 368 , magnat ma900 czy Yamaha as701 + node 2i czy malina lub taniej wxad10 będą dobrym wyborem.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu do domu.

Piotr

Fajnie to wygląda ale znacznie powyżej zakładanego budżetu :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...