Skocz do zawartości

Pytania o Cyrus One Hd


Janol69

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś z forumowiczów  może wypowiedzieć się w sprawie wzmacniacza Cyrus One Hd :

1.Czy wzmacniacz się mocno nagrzewa

2. Czy pokrętła regulacji głośności oraz wyboru źródła obracają się w Cyrus One Hd  tak samo jak Cyrus One Cast (niezbyt dobrze to wygląda 4min 50s na filmiku link poniżej )

    https://www.youtube.com/watch?v=_hFwk9eouRo&list=LL&index=26&t=671s&ab_channel=13thNoteHiFiReviews

   teoretycznie Cyrus One Hd  - made in england   a Cyrus One Cast - made in china

3. Czy kolumny ELAC Debut Reference B6 (DBR62) to dobry wybór do tego wzmacniacza ,może polecicie coś innego w tej cenie .

   Jestem zainteresowany tym wzmacniaczem stąd moje pytania. 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie zwróciłem uwagi, żeby nagrzewał się bardziej niż inne sprzęty.

2. Właśnie sprawdziłem na naszych ekspozycyjnych egzemplarzach i tak jak w One HD potencjometry kręcą się równo, tak w One Cast rzeczywiście trochę się "kolebią".

3. Przede wszystkim zawsze warto posłuchać, ciężko określić co się komu podoba, być może dla Ciebie te elaci będą brzmiały najlepiej, możesz odsłuchać w parze z cyrusem również KEFy Q350 czy Fyne F500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nawet przy dłuższym graniu nie nagrzewa się znaczącą, dobrodziejstwa klasy D. Gałki chodzą płynnie, nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. Wspomniane przez Ciebie kolumny Elac grają z tym Cyrusem całkiem przyzwoicie, dość basowo. Osobiście lubię tego Cyrusa w połączeniu z Fyne Audio F500, świetnie gra również z Audio Physic Classic 3 ale to już wyższy przedział cenowy.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam One (nie HD) od tygodnia i trochę przypadkiem ;) ale:

1) jest co najwyżej letni po długim graniu

2) może lekko krzywo ale tak na 10% tego Casta z filmiku (masakra jakaś)

3) mam go z Quadral Ascent 90 LE i zgrał się na tyle dobrze że zagrał trochę lepiej od Atolla 100 (a Atoll wcześniej zagrał mi lepiej od wielu innych wzmacniaczy).

4) Mam do niego Toppinga E30 i przypuszczam że ten dac może być lepszy niż ten wbudowany z HD

5) używam Chromecast Audio/PC - w sumie nie widzę uzasadnienia dla ceny Casta (zwłaszcza że to jednak China/England) - jak chodzi o jakość One to jedyne co razi to właśnie delikatne pokrętła i delikatne wtyki głośnikowe. Reszta bardzo OK.

1 godzinę temu, Janol69 napisał:

Wzmacniacz byłby umieszczony w szafce o ograniczonej przestrzeni

I tak pewnie będzie to niezdrowe - zrób mu na ile się da wentylacje

No i HD nie ma pilota (zapomniałem dodać ten z ONE wygląda jak ze stacji pogodowej za 40zł)

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś już takiego połączenia?

Elac to dość basowe granie w połączeniu z tym cyrusem który gra jaśniej daje spójny dobrze wyrównany dźwięk. 

Jeśli chcesz mniej Basu a więcej środka i przestrzeni to faktycznie fyne f500 

Czymś oo środku będą kefy q350.

To modele które warto sprawdzić.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Słuchałeś już takiego połączenia?

Elac to dość basowe granie w połączeniu z tym cyrusem który gra jaśniej daje spójny dobrze wyrównany dźwięk. 

Jeśli chcesz mniej Basu a więcej środka i przestrzeni to faktycznie fyne f500 

Czymś oo środku będą kefy q350.

To modele które warto sprawdzić.

Zapraszam

Piotr

Dzięki za opis , nie słuchałem tego połączenia na razie czytam i zbieram opinie  ale wiem że najlepiej odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...