Skocz do zawartości

Soundbar lub zestaw hifi do nowego tv 3000zł


ras13

Recommended Posts

Witam wszystkich. Kupiłem nowy TV który niedługo do mnie dojdzie. W salonie wcześniej miałem fajną sony mini wieżę (wysoki model z ładnymi kolumnami z dwu drożnymi i bass reflexem) ale cd padł. Pomyślałem, że może sprawić jakiś soundbar z subwooferem albo mały zestaw hifi . Na kolumienki za dużo miejsca nie zostanie - w sumie 32cm chyba, że rozsunę boczne mebelki. Myślałem o soundbarze Denon DHT-S516H. Subwoofer stał by sobie lekko po lewej obok kwiatków ;) na ziemi. Denon ma wejście hdmi2 i po podpięciu do tv wszystkie systemy nowego TV powinny fajnie działać (Dolby Vision etc). Lubię kino a tv ma mi służyć do oglądania amazona,hbo i netflixa w 90% chociaż zamierzam korzystać z soundbara jako stacji muzycznej. Nośnikiem muzyki byłaby mp3, słucham głównie rozszerzenia FLAC.

Proszę o pomoc w  podjęciu decyzji. Kwota maks 3000zł.

Zapraszam do dyskusji

Poniżej link do opisu szczegółowego denona na aukcji alledrogo (to nie reklama)

https://allegro.pl/oferta/soundbar-denon-dht-s516h-heos-subwoofer-bezprzewod-9942292848

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar to ostateczność i niestety bardzo duży kompromis jeśli chodzi o jakość dźwięku. Tutaj lepszym rozwiązaniem byłby monitory aktywne takie jak Klipsch the Fives lub System Audio Saxo 7 Active. Alternatywą może się okazać mały zestaw stereo taki jak Topping MX3 + Heco Aurora 300 lub Pylon Audio Pearl Monitor jeśli chciałbyś postawić na większą przestrzenność dźwięku kosztem muzykalności. W tym przypadku możesz pomyśleć także o subwooferze ale zostawiłbym to na sam koniec. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdałem sobie sprawę, że nie wcisnę nic między tv a mebelki. Monitory były by tu chyba najlepsze , dało by ładna ścianę dzwięku. Muzykę wtedy pusczalbym przez MP3 i tv. Większość głośników ma te 20 cm szerokości a ja mam 32 cm luzu. Przetestuję tego soundbara a jak mi nie podpisuje będę kombinował dalej. Pokładam nadzieję w tym denonie. Mało w sumie testów znalazłem w necie o nim a wygląda obiecująco. Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Ciekawy i zdobywającym co raz większe uznanie na naszym rynku, mają głośniki aktywne. W Twoim przypadku, głośniki Audio Pro A26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html mogłyby zamknąć temat. HDMI, do telewizora, bogata aplikacja i słuchanie muzyki przez streaming, mówi za siebie. 

Zapraszamy Cię do nas, na prezentację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze swoją Szanowaną Żoną  myślę że znajdziesz argumenty żeby Ją przekonać 😉

Taki mały cyfrowy wzmacniacz + niewielkie kolumny podstawkowe od biedy ustawione na szafce RTV dadzą lepszy dźwięk jak soundbara. 

Walcz wierzę w ciebie!! Jak już będzie decyzja na TAK  muzyka załatwi resztę 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ras13 napisał:

Mam stolik RTV po środku i dwie witryny po bokach. Nie ma zbytnio gdzie tego rozsuwać za bardzo

A może o zgrozo dasz radę trochę rozsunąć? 

Zrób zdjęcie tego miejsca.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ras13 napisał:

Za 2700 powiedziała, że soundbara nie będzie bo tv nieco droższy. Wiem, ma rację, poniosło mnie, przyznaje po zastanowieniu się. Chyba zostaniemy z niczym....

Może wypadałoby żonie wytłumaczyć, że sprzęt audio jest droższy od telewizora i to jest jak najbardziej normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...