Skocz do zawartości

Advance Paris X-i75


konrad74

Recommended Posts

Advance mają dobry dźwięk. Pod tym kątem nie są to urządzenia złe. Powiedział bym nawet że momentami nie doceniane. 

Gorsza sławę mają / miały ze względu na awaryjnosc. Jak jest teraz nie wiem. Musiał byś poczytać na zagranicznych forach.

Rotel zagra najbliżej podobnym dźwiękiem. Ewentualnie nowy magnat ma900.

Ale zacznijmy od podstaw. Jakie masz kolumny, źródło, i powierzchnię do grania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie muzyki słucham w pomieszczeniu 3x6 m., a sprzęt to amplituner SONY STR-DH190 + kolumny SONY model SS-F4000P o impedancji 8Ω i mocy 120W (chcę wymienić na coś lepszego). Advance Paris X-i75 przypadł mi do gustu pod względem wyglądu, a także to iż posiada wejścia optyczne, koaksjalne, USB, gramofonowe (jest dobrze wyposażony). ale najbardziej zależy mi na możliwości słuchania CD, winyli oraz radia internetowego. Kolumny o jakich myślałem do tego wzmacniacza to: Indiana Line Nota 550 X (4-8Ω), Fyne Audio F303 (8Ω), Monitor Audio 200 (8Ω) ewentualnie Pylon Audio Pearl 25 (4Ω), (do tego wzmacniacza lepsze są 4 czy 8Ω),

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pomyśleć przede wszystkim o nieco lepszych kolumnach.

I akurat z Notą 550 nie łączył bym ani Magnata ani Advance. Bedzie tu brakować blasku, informacji w górze pasma i swobody.

Najsensowniej wypadały by Fyne albo Pearl. Ewentualnie jeśli znajdziesz gdzieś Tannoy 7.4 czy Magnat Tempus 55

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat MA900, Vincent SV500 są za drogie i nie biorę ich pod uwagę, Magnat MR780 zastanawiałem się nad nim gdyż była na niego dobra cena 2800 zł..   Czyli zostać przy Advance Paris X-i75 ?   Znalazłem wszystkie proponowane kolumny w ciekawych cenach, ale nie wiem na które postawić (patrząc na cenę to Magnat).   Fyne Audio F303 (1998 zł. 2szt.),   Pylon Audio Pearl 25 (1899 zł 2szt.),   Tannoy 7.4 (2198,00 za 2szt.),    Magnat Tempus 55 (1149,19zł za 2szt.),   Monitor Audio 200 (1900 zł 2szt.) - Dedal75 jaki model MA proponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 odpada za droga.  X-i 75 zaczynam odrzucać bo zdrożała a ja nie dam za wzmacniacz ponad 3000 tyś. (Nie na tym etapie na którym obecnie jestem). Zaczynam brać pod uwagę X-i 60 używany. Ewentualnie Magnata MR780

Co do kolumn jeszcze nie zdecydowałem które:

1, Fyne Audio F303

2, Monitor Audio 200 lub 300

3, Tannoy 7.4 - te są troszkę gabarytowe (ale nie wykluczam)

Muszę dopasować takie, które dobrze zagrają z 60 (ewentualnie z MR 780) i nie będą ogromne.

Czy ktoś mnie zafiksował? Nikt. Moja wewnętrzna selekcja sprzętu pod uwagę brałem wiele firm w cenie najpierw do 2000 później poszerzyłem max. do 3000 były to: NAD, ROTEL, CAMBRIDGE, MARANTZ, ONKYO, PIONIER, YAMAHA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No bo to specyficzne wzmacniacze. Pasują dobrze ale to pewnego typu kolumn.

Nie sa tak uniwersalne.

Al chętnie poznam odpowiedź.

Jak mozna polecać wzmacniacz nie mając kolumn? Dalej tego nie ogarniam.

 

Jak można polecać kolumny nie mając wzmacniacza?  OD czego zaczynamy od kolumn czy wzmacniacza budując zestaw?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmacniacz AA i moim zdaniem sprawy stoją jak niżej:

Każdy sprzęt specyficzny czy nie-maintreamowy, a AA jest lekko z boku i ‚na bakier’ oraz ma swój odmienny pomysł na audio, oznacza pewne plusy i minusy.

Gdy nabywa się go świadomie - trudno wówczas o uzyskanie podobnie doskonałego dopasowania do swoich gustów przebierając wśród podobnych produktów konkurencji. Ja tak mam i wzmacniacz będzie ostatnim elementem do wymiany w moim torze (pierwszym będą kolumny). Słowem: AA albo powala albo nie robi wrażenia.

Na plus spójny pomysł na brzmienie: nie ma znaczenia czy wybierzesz X-i60, 90, 120, 75, 105, czy 125 - wszystkie brzmią - pomijając drobne niuanse - tak samo. Tak więc wybieramy głównie między różną mocą a nie różnym brzmieniem (to rzadkość).

Na minus zaliczyłbym wykonanie (nie rozumieć jako wygląd bo to kwestia gustu) - wyroby konkurencji w tych przedziałach cenowych biją AA na głowę. Oraz ewentualną utratę wartości przy zakupie nowego (jak z każdym produktem niszowym).

Aby się za bardzo nie rozpisywać, myślę, że clue wzmacniaczy AA ujął świetnie pewien recenzent-amator opisując swoje wrażenia tutaj: https://m.ceneo.pl/28396913#tab=reviews_scroll

Chodzi o opis zaczynający się od słów: „Tak jak pisali poprzednicy - bardzo specyficzny wzmacniacz. (...)”

Reasumując: AA to dobry kierunek. Ba! Bardzo dobry. Ale tylko gdy wiesz co zyskujesz a co tracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 3.02.2021 o 12:39, sonique napisał:

Gdy nabywa się go świadomie - trudno wówczas o uzyskanie podobnie doskonałego dopasowania do swoich gustów przebierając wśród podobnych produktów konkurencji. Ja tak mam i wzmacniacz będzie ostatnim elementem do wymiany w moim torze (pierwszym będą kolumny). Słowem: AA albo powala albo nie robi wrażenia.

Advance zakupiony, AA powala to jest to czego poszukiwałem i każdemu można polecać aby go posłuchał. Teraz poszukam kolumn do niego - Monitor Audio (raczej podstawkowe - pomieszczenie 3,2x4,5m - będzie można wybrać troszkę lepsze od podłogowych - tak myślę) lub o podobnym brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2021 o 23:06, konrad74 napisał:

Advance zakupiony, AA powala to jest to czego poszukiwałem i każdemu można polecać aby go posłuchał. Teraz poszukam kolumn do niego

No to skąd wiesz że jest super jak nie masz kolumn do niego? A już polecasz :|

Z Castle na pewno będzie mdło.

Z Bronze 100 moim zdaniem było by ciekawie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...