Skocz do zawartości

Kef R3


Kenobi

Recommended Posts

Z doborem wzmacniacza mam problem, ale wyniuchalem sobie kolumienki. Grubo od zakladanego budzetu ale mam jedna nerkę w zapasie.

Co myślicie o KEF R3, ktos ma, ktoś słuchał, podobały się czy nie ? Melomanskie opisy mile widziane.

Sorki znalazlem i się zatapiam

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem bardzo ale to bardzo dobre monitory. Uważam że jedne z lepszych w swojej cenie obok elac na Jet.

Ale to jest moje zdanie. Każdy może mieć inne.

Dźwięk mocny. Podparty solidnym basem, świetna średnicę i łagodna a ja taką lubię góra.

Kolumny które nie udają , po prostu grają swoje. Zapewne nie podejdą fanom vki. Ale wszystkim się dogodzić nie da

Polecam sprawdzić w domu.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli szukasz brzmienia detalicznego z szybkim i kontrolowanym basem oraz naturalną średnicę to Kef R3 mogą być idealnym rozwiązaniem.

Są co prawda wybredne jeśli chodzi o wzmacniacz ale warto koniecznie ich posłuchać. 

Jeśli chciałbyś przetestować je u siebie to zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef i moje upodobania nie maa ze sobą nic wspólnego. W odłuchu na flat odpadną przy jbl l830. Na pewno bebe musiał przwalic dołu i góry. :P Nawet jeśli na flat , fyne f500 by mi sie bardziej podobały (tak jak f502 vs iq9)  to w f500 dołu nie wyciągne.

Wybor wynika z tego w tej wiekosci nie znalazlem nic co by tak nisko schodzilo. Jest łagodny sspadek do 35Hz. Dodatkowo mają bardzo liniowa charakterystykę co poprawia mi samopoczucie gdyz mam świadomosc że nic nie ucieknie.

 

 

To moze jeszcze inne pytanie, są inne monitory  ktore by schodziły tak nisko?

Pomijając Kef Reference, wszystko powyzej 6kzł i kolumienki z wbudowanymi wzmacniaczami z wlasnym DSP.

Screenshot_20210127_095904_com.google.android.apps.docs~2.jpg

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kenobi napisał:

Wybor wynika z tego w tej wiekosci nie znalazlem nic co by tak nisko schodzilo. Jest łagodny sspadek do 35Hz. Dodatkowo mają bardzo liniowa charakterystykę co poprawia mi samopoczucie gdyz mam świadomosc że nic nie ucieknie.

To moze jeszcze inne pytanie, są inne monitory  ktore by schodziły tak nisko?

Nie przejmuj się tak tym niskim zejściem. W realnych warunkach, w pomieszczeniu odsłuchowym większość kolumn bez problemu osiągnie te 35 Hz. Za poczucie potęgi basu odpowiedzialne są bardziej podbicia w okolicach 100 Hz, niż zejście do 30 Hz. Jak chcesz monitory bardziej angażująco grające od R3 to możesz wypróbować Heco Revolution 3.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia mam KEFy R3. Względem moich poprzednich Q350, dźwięk jest znacznie bardziej przejrzysty u góry, a bas jest bardziej "sprężysty". Bardzo przyjemnie się tego słucha i chyba w końcu znalazłem świętego grala. Tylko polecam do nich dobry wzmacniacz, bo ogólnie KEFy to są wymagające kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że odsłuch jest tak pokręcony. Nie mówię o czymś takim jak scena, stereo, detale bo aż tak zaawansowany nie jestem. Chodzi o najprostrza rzecz jaką jest tonacja dzwięku. Jakiś czas temu tak na szybko zrobiłem test mono, jedna kolumna JBL L830 z jedną Fyne F502. L830 grały bardziej górą, zaś brakowało środka, wokale wyższe niż na fyne. Ale zauważyłem że JBL są cichsze, wiec troszkę przyciszyłem F502 i wtedy L830 wydawały się ok a Fyne brakowało góry. I jak to zinterpretować, jak podjąć decyzję które lepsze? Może coś po środku ?

Dziś też bawiłem się mono bo za bardzo nie mam jak przełączać pary. Pierwsze porównanie R3 do F502, długo nie męczyłem bo F502 nie miały byc rywalem. Z resztą podobne wrazenie jak z JBL, R3 gra wyżej ale nie tak bardzo jak JBL, to chyba dobrze pomyślałem, będzie coś pomiędzy L830 a F502.

Potem R3 vs IQ1, tonacja podobna ale góra  i dół wycofany, R3 zdecydowanie mi sie bardziej podobały

Następnie R3 vs L830, JBL dokłada nieco wysokich tonów, słychać intensywniejsze cykanie,, R3 zdecydowanie lepiej. Ogólnie w pełni usatysfakcjonowany wyborem zacząłem się bawić basem i tu R3 na papierze nie kłamie, nawet jedna kolumna po korekcji EQ mogła ładnie grać Umpa umpa w salonie. Nie wiem jak głośno by dała radę bo nie moglem przesadzać ale na prawdę nisko, mam jeden kawałek techno gdzie bas wędruje raz wyżej raz niżej i R3 idealnie to odtworzyła schodząc najniżej, tak jak pamiętam jak to robił sub w samochodzie 20 lat temu.

R3 wgraly wszystkie starcia, sprawa przesądzona. Ostatecznie jeszcze raz postanowiłem porównac je z F502, trochę już męczony zamiast przełączać często, odsłuchiwałam przez nieco dłuższą chwilę.  No i zaczęło się komplikować, R3 i F502 grają totalnie inaczej, każdy wokal jest zmieniony, na R3 każdy facet śpiewa wyżej, bardziej sycąc, bliżej mu jakby do Stinga. Na F502 niżej, naturalniej, i do tego sporo wyraźniej. Dodatkowo słuchając mono głośnik fyne przyciąga, cały dźwięk się wydobywa z tej małej tubki, jakby to była dziurka od klucza a za drzwiami stał wokalista. Kopułka R3 chyba nie daje takiego punktowego dźwięku. Sisters of Mercy, Dire Straits, Phill Collins, Chris Rea, wszędzie na korzyść Fyne, wyraźniej i przyjemniej dla ucha. (Enya remis) Co gorsze po Fyne,  dźwięk R3 zaczął mi się wydawać plastikowy. Co do złudzeń w fyne to słychająć Dzwonów Rurowych 2 jak już grały wszystkie instrumenty to małem wrażenie że jakbym przełożył głowę przez membranę głośnika fyne to bym zobaczył pastwisko z festynem na którym gra jakiś zespół. Panowie, dziś nie piłem aczkowiek jestem na przeciwbulowych bo od tygodnia rodzę kamień nerkowy.

Także znowu mam zagwostkę, może posłuchać jeszcze F500 albo może F500sp? Nie wiem, nastawiłem się na te R3, i ten basik, F500 tak nie zejdzie, a bez porównania z Fyne w sypialni będą grać tak dobrze albo lepiej niż JBL.

Ech jutro jeszcze poodsłuchuje jak głowa będzie świeża.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kenobi napisał:

Nie wiedziałem że odsłuch jest tak pokręcony.

Faktycznie. Słuchałem dłuższy czas R3 i F501 (nie wiem na ile podobnie grają do F502 - zakładam, że zbieżność jest) i moje odczucia były inne. Dla mnie KEF-y grały ciemniejszym dźwiękiem, z wycofaną górą, a Fyne jaśniejszym, z górą podkręconą. Bas raczej też na plus w Fyne. Był bardziej rytmiczny, z lepszym uderzeniem. Za to wokale zdecydowanie dla KEF-ów. Miały jedne z najładniejszych wokali, jakie słyszałem. Bardzo namacalne, z doskonałym oddaniem akustyki.

Moja rada. Daruj sobie przełączanie mono (choć pomysł ciekawy) i posłuchaj dłużej R3 dwukanałowo. Może żeby zachwycić się ich wokalami potrzebna jest stereofonia, inaczej nie kreują tej akustyki, która jest taka urzekająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch stereo daje mi dziś mieszane odczucia, o tyle dobrze że kefy nie są plastikowe. Dłuższe słuchanie jednych powoduje że te drugie są dziwne przez chwilę.  Jak przełączam na kefy to jakby właczyło się EQ  ustawione w U,  wokal staje się rzeczywiście ciut niższy (ale nie każdy) ale bardziej też syczący (z astmą)  Natomiast po przełączeniu na Fyne dzwięk się robi jak z taniego małego głosnika ale wokal jest czystrzy i wychodzi bardziej na przód, takze wysokie instrumenty np trąbki pięknie i czysto graja ale bez wyostrzania najwyzszymi częstotliwosciami. F502 zdecydowanie jak dla mnie wygrywa. Jest to o tyle dziwne że jestem fanem EQ ustawionego w U.

Zagadam, moze uda sie jeszcze F500 jednak wypożyczyć. Szkoa ze Fyne nie robi czegos takiego jak F701 ale w klasie 500 😞

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...