Skocz do zawartości

Kef R3


Kenobi

Recommended Posts

Kefy są na gumowych nóżkach, aktualnie wyglada to tak, ale błagam żebys nie robił wykladu na temat kolców i granitu, z resztą i tak są to dla mnie kolejne po przewodach pomijalne wpływy na dźwięk w stosunku do rozwiązań zdrowo rozsádkowych.

ps. Leci właśnie Oldfield i kefy bosko kłują 🙂

IMG_20210206_162029.jpg

240l, w grudniu był restart z powodu glonów i Żonie coś wolno idzie sadzenie roślin.

 

IMG_20210206_165919.jpg

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 27.01.2021 o 12:08, Kraft napisał:

Te Heco grają bardzo atrakcyjnie. Mogą się podobać. KEF-y są spokojniejsze, mają rewelacyjne wokale, ale nie wiem, czy nie będą w 18 m przebasowione. 

Ja właśnie mam 18m kw do tego kolumny znajdują się w dość słabych warunkach akustycznych gdzie duża kolumna ma przebasowienie przy niektórych utworach.

Heco.Celan Revolution3 nadaje się idealnie do 18m kw.Nawet nie podłączam Suba svs sb12nsd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lata mamy akwarium, pierw 120, od nastu lat 240 i nidy nie mielismy problemu, jak się pojawiały to jakoś dawalo radę sie pozbyć a tu d... a. Jakies takie brązowe g... , nawet nie pamietam jak sie to nazywa, Żony dzialka.

Co do kolumien to głownie mnie interesuje co sie dzieje powyzej tych  150hz, wiec to ze BR dmucha w korytarz mi nie przeszkadza.

Aktualnie słuchalem tylko r3 bez porownywania i jak nie mam jakiegos odniesienia to do tonacji nie mogę sie przyczepić , jest miło i pprzyjemni 🙂

Nie sądze aby r3 mogły byc przebasowione, mają opadającą charakterystyke przy niskich czestotliwosciach. Większość innych monitorow stara sie podbic w okolicach 100hz, stad moze byc przebasowienie.

 

Na koniec zerknąlem sobie na charakterystyke F501 i sprobowalem na jakimś korektorze zmodyfikować R3. Mark Knopfler od razu przestał sie wstydzić i podszedł trochę bliżej 😂

Screenshot_20210206_215017_com.huawei.browser_edit_100100656802953.jpg

Screenshot_20210206_215036_com.maxmpz.audioplayer_edit_100014687118071.jpg

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Kenobi napisał:

@Eki Quantameki

Ja odkurzylem swoje modele samolotow podwieszone pod sufitem jak juz przez szybki nie bylo widac pilotów 🤣

Czarny ok ale zdecydowanie wole drewnopodobny mat.

Moje heco Celan Rewolution3 są drewnopodobne chyba nawet okleina jest z prawdziwego drewna.Ale wogóle nie pasuje to do piano a tym bardziej do klipsch.Zastanawiam się czy center heco celan revolution4 pobił by dźwiękiem centralę Klipsch w kinie.Jak celan r3 potrafi zagrać lepiej od podłogowych to może 2x17cm pobije 4x 13.3cm.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kenobi napisał:

Nie wiem jak grają jedne i drugie,  zastanawiam sie po co ten centralny tak duży? Z jakiej odlegloscie słuchasz?

Wychodzi 3.5m odległości jak było wcześniej 2x13.3 nie było kolosalnej różnicy tylko osoba siedząca z boku nie słyszała tak dobrze centrala jak teraz.Jeżeli chodzi o dzwięk osób siedzących na kanapie jest dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, TomekN napisał:

U mnie te R3-ki (tez mam w glossy black) aż tak jak na zdjęciu się nie kurzą. Za to SVSy (też w glossy) - jak szalone.
Może dlatego że mam psa i są umieszczone niżej, bliżej podłogi, gdzie przy psie lata więcej kurzu.

Witam Tomek mam zestaw Klipsch rp do kina ale choruje na zamianę na Svs ultra bockself.Znowu pojawiły się w Polsce Para 4800zł.Masz może ten model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł czas doboru napedu do R3, wstępnie przyszły CXA81 oraz 803D za co dziękuję s4Home.

Oba klocki ciezkie, jako złom sporo warte. Yamaha mi sie bardziej podoba, taka prosta, wszystko na wierzchu , troche retro. CA mi sie nigdy nie podobał ale Żonie CA bardziej do gustu przypadł, mi brakuje szybkiego dostępu do regulacji, no tak , tu nie ma żadnych regulacji 😃. Po chwyceniu za gałki CA sprawia lepsze wrazenie. Galka glosnosci Yamahy choć kręci się maślano to sprawia wrażenie bardzo lekkiej platikowej. Do tego wygina sie jakby była na gumie, podobnie też pozostałe potencjometry, dodatkowo czasem któryś zaszura jak sie kręci. Jak juz to pisze ze swojego pokoju to sięgnąlem do  miniwieży JVC za 600zł, nawet tu galka glosnosci milej chodzi. Zuawazylem tez brak uziemienia w 803D, czy to wogóle legalne przy metalowej obudowie? Z funkjonalnosci Yamahy zaskoczylo mnie: jak ją wybudzic ze stanu standby zadanego z pilota, próbowalem kilku guziköw ale żaden jej nie wybudził, zareagowała dopiero na wyłączenie i wyłączenie glównym włącznikem. CXA za to wogóle nie ma wyłącznika glöwnego.

Odsłuch. Brakuje mi przełącznika wiec niestety pozostalo mi na razie przepinanie. Na pierwszy ogien poszedl CXA. Nie chcialo mi sie na razie dobierac do dvd Onkyo wiec pojechałem po BT. BT CXA obsluguje Aptx HD wiec jest nieźle. Zapuscilem Tron'a Daf Punka i na poczatku uderzyla mnie ostrosć wysokich tonów. Zdecydowanie cos nie tak jak dla mnie. Odpalilem Yamahę, tez jest BT ale... SBC, co gorsze przerywa co 5s, udalo sie przełączyč na AAC ale nadal przerywa, wiec przynosłem swoj receiver, tez z Aptx HD i wyjsciem optycznym. Zdecydowanie lepiej, pezsluchalem kilka kawałków i uznalem ze jest ok nie licząc smaczku syntetyzatorów z lat 80tych. Dorzucilem spliter optyczny i podpiąlem tez CXA. Tu tez jest chyba ok. Czyzby wbudowany odbiornik BT w CXA? Kopejna próba z wbudowanym BT i tym razem nie czulem sie zawalony wysokimi tonami. Czyzby tylko pierwsze wrażenie po przyzwyczjeniu sie do JVC?

Przełączanie miedzy Yamahą a CA dawalo mieszane uczucia, czasami mi sie wydawalo po przelaczeniu cos jest inaczej ale po powrocie jednak chyba nie. Za dlugo trwa przełaczanie wiec postanowilem zrobic test mono. Odpalilem Powerampa na telefonie, właczyłem mono , lewy glosnik podłaczylem do lewego CXA a prawy do prawgo w 803D. Nie za bardzo mi szlo wyrównaie poziomow, dzwięk nie chciał sie zjechac po środku, prawdopodobnie opóznienia obu urzadzen są inne. No i mialem wrazenie ze CXA troszkę jest wyblakły. Postanowilem jescze raz podpiąc obie kolumny tylko do yamahy aby się upewnic czy nie są rozjechane , to nowe kolumny też dziś swieżo rozpakowałem. Demówki wczoraj wrocily do s4Home. No i tak, to samo odczucie, lewa troche przygaszona. Postanowilem postawic je obok siebie. Od razu lepiej, nadal minialne roznice ale są, oddalilem sie na przeciwległa ściane, czyli ok 3m. Niby kolumny stoja obok siebie (srodki oddalone o 21cm) a z 3 m slychać ktora jest lewa a ktora prawa jakby staly 1m od siebie. Zaintrygowalo mnie to ze słuch tak mocno reaguje na kierunek z ktorego przychodzi dzwięk, Polozlem sie na sofie bokiem tak ze jedno ucho bylo skierowane na glosniki a drugie na oparcie sofy. Nadal culem zmiane kierunku oraz tez troszkę w barwie. Aby wyeliminować kierunek zatkalem palcem ucho skierowane na glosniki aby sluchac odbitego i rozproszonego dzwięku od skory sofy. I dopiero wtedy kręcąć galką nie slyszalem żadnej różnicy miedzy lewym a prawym głośnikiem. Troche idotyczny sposób na testowanie sprzętu ale aby miec pewność że nic nie wplywa na test tylko to mi zostało. Podłączyłem z powrotem lewą kolunme do CXA i po kilku poprawkach glosnosci nie byłem znowu w stanie wylapać rożnicy między lewa kolumną podłaczona do CXA a prawą do 803D.
W weekend bedę miał przekaźniki więc zrobię przełacznik i bede mogł potestować juz w stereo i porównac tez do Onkyo SR805.
A dziś dowiedzialem sie byle 20cm w bok robi wieką różnicę.

 

 

IMG_20210311_213408.jpg

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównywałem kolumny to byl problem bo rózne partie graja na roznym poziomie. Przykladowo, jak jedna para miala wycofany srodek i sie ja podglosnilo to druga byla wygaszona w wysokich tonach i miała gorszy bas

Jesli tu bedę slyszal zmianę glosnosci w jakimś obszarze czestotliwosci to bede poprawiał, jesli bedzie to wplywać na różnice w kolorze i nie dojdę do kompromisu jak przy kolumnach to bedzie oznaczac że grają inaczej, jak uda się zrównać to znaczy ze grają tak samo.

Aczkolwiek po dzisiejszym tescie, oraz to że pomiary wiekszosci nowoczesnych wzmacniaczy wykazują plaską charakterystyke co do ułamkow dB to czyję że odczuje róźnic. Do tej pory zastanwiam się czy cos jescze oprócz sn, thd, charakterystyki czestotliwosciowej i rezystancji wewnętrznej, moze wplywac na to ze jeden wzmacniacz gra inaczej niz drugi.

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kenobi napisał:

Jak porównywałem kolumny to byl problem bo rózne partie graja na roznym poziomie.

No i to jest właśnie dynamika. Jeśli puścisz czysty szum i wyrównasz głośność to one i tak nie będą grały całego utworu równie. Zwiększa się różnica pomiedzy cichym i głośnym sygnałem.

Pytanie czy nie za bardzo laboratoryjnie do tego podszedłes.

Spróbuj odsłuchać jeden wzmacniacz przez 3 godziny. Przyzwyczaj się do niego. Albo przez dzień i poźniej zmień. zobacz czy to słyszysz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, S4Home napisał:

No i to jest właśnie dynamika. Jeśli puścisz czysty szum i wyrównasz głośność to one i tak nie będą grały całego utworu równie. Zwiększa się różnica pomiedzy cichym i głośnym sygnałem.

Pytanie czy nie za bardzo laboratoryjnie do tego podszedłes.

Spróbuj odsłuchać jeden wzmacniacz przez 3 godziny. Przyzwyczaj się do niego. Albo przez dzień i poźniej zmień. zobacz czy to słyszysz.

Piotr

 

Nieprecyzyjnie ująłem. Nie chodzilo mi o partie( fragmenty) utworu tylko o fragmenty pasma przenoszenia. Przykladowo jedna kolumna gra środkiem a inna ma wyeksponowany bas i wysokie tony.

Co to dynamika utworu to juz wiem. Natomiast to ze jeden wzmacniacz gra dynamiczniej niz drugi to wrecz nie możliwe, teoretycznie da się to zrobić analogowo, ale nielinowym wzmocnieniem ,takie anty loudnes war. Tylko że jak przepuscimy przez taki wzmacniacz czystą sinusoide to juz na wyjsciu nie wyjdzie czysta sinusoida, tylko obarczona mnostwem harmonicznych, a thd+n bedzie tragicznie wysokie. Nie wiem czy nie mylisz dynamiki wzmacniacza z dynamiką utworu.

Co do długoterminowego odsluchu to tez będzie, ale ja sie przyzwyczajam , wiec oba pewnie bedą mi grać podobnie bardzo dobrze 🙂

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Pytanie czy nie za bardzo laboratoryjnie do tego podszedłes.

Spróbuj odsłuchać jeden wzmacniacz przez 3 godziny. Przyzwyczaj się do niego. Albo przez dzień i poźniej zmień. zobacz czy to słyszysz.

Piotr

 

Laboratoryjnie? A kto tu na forum zaleca przede wszystkim posłuchać w domu?

Pamięć słuchowa ma zaledwie kilka sekund. Słuchając przez 3 godziny czy dzień już dawno zapomniałeś to, do czego masz porównać aktualne brzmienie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, S4Home napisał:

Ja akurat pamiętam , przyzwyczajam się do pewnego odbioru więc później po zmianie jest mi łatwiej poznać różnice.

Też tak uważam. Nie wyobrażam sobie żeby usłyszeć różnice słuchając L i R z 2 wzmacniaczy 😁

Po zmianie daca/wzmacniacza czasem zaskakiwało mnie jak znamy na pamięć kawałek inaczej zabrzmiał... I to niekoniecznie od razu po zmianie sprzętu i nie w momencie kiedy byłem nakręcony na nową zabawke, tylko jak już dawno o niej nie pamiętałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja akurat pamiętam , przyzwyczajam się do pewnego odbioru więc później po zmianie jest mi łatwiej poznać różnice.

Tak to prawda ale te zmiany sa bardziej widoczne im wieksza roznica wystepuje. Na potwierdzenie opisze historie z zycia:

 Znajomy po powrocie z odsluchu w salonie miał tak mocno utrwalony sposob w jaki grały tam paczki wielokrotnie drozsze od jego, ze gdy tylko wszedl do domu od razu puscil te same utwory by porównać i mial ochotę wyrzucić cały swój sprzet przez okno. Tak wiec gdyby pamiec trwała kilka sekund nie doszłoby do frustracji tego goscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...