Skocz do zawartości

Gramofon + Sonos Play 5 lub amplituner + Klipsch RP-600M


aegon

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów! 

Przymierzam się do zakupu gramafonu do swojego mieszkania i jako, że obecnie posiadam jedynie głośnik Sonos Play:5, myślę o ulepszeniu systemu audio, który umożliwiłby mi w pełni wykorzystanie potencjału winyli oraz dodatkowo chciałbym wzbogacić swoje TV o lepszy dźwięk (stereo).

Sprzęt o jakim myślałem to:

  • Gramofon Rega Planar P1 + przedwzmaniacz Rega Fono Mini A2D v2
  • Głośniki Klipsch RP-600M 
  • Amplituner Marantz NR1200 - celuję w amplituner stereo. 

Niestety suma za całość jest dość spora. Początkowo po prostu myślałem o dokupieniu drugiego głośnika Play:5 2-giej gen (~1900 zł) w celu sparowania go z moim obecnym, lecz po doczytaniu rozumiem, że nie mógłbym się w pełni cieszyć analogowym dźwiękiem plus byłbym ograniczony pod kątem podłączenia do TV (70ms delay).

Zastanawiam się nad jakością dźwięku między dwoma Sonos Play 5 w trybie stereo a głośnikami Klipsch RP-600M + Marantz NR1200 - czy różnica będzie znaczna, na korzyść nowego zestawu, że warto jednak choćby dla tego względu dołożyć te pieniądze? Czy będzie porównywalnie? Czy pod kątem winyli byłoby to także zauważalne? 

Jeśli chodzi o głośniki to oprócz Klipsch RP-600M brałem pod uwagę KEF Q350s - czy jest ktoś, kto miał okazję odsłuchać ich obu?

Na pewno również ciężko jest się rozstać z łatwością obsługi systemu Sonos poprzez ich genialną aplikację. Czy z usług sieciowych w Marantz NR1200 da się jakoś znośnie korzystać? Zależy mi tutat na łatwym puszczaniu muzyki ze Spotify - czy można to robić z poziomu aplikacji Spotify czy trzeba skorzystać ichniejszej aplikacji? Oraz czy jest możliwość kontroli głosem poprzez Alexę? Z jednej strony na Amazon.com podane jest, że owszem, lecz na stronie producenta nie ma o tym mowy. Pod tym kątem zaczęło mi przychodzić pójście w stronę Sonos AMP i podłączenie pod nie Klipschów, lecz jak dalej czytałem to dźwięk z winyli nie byłby wówczas analogowy?

Pod kątem amplituner to pod uwagę brałem także Onkyo TX-8270 (niestety nigdzie nie jest dostępny), Yamaha R-N803D (lub R-N602) oraz Denon DRA-800H. Niestety Yamaha nie posiada wejść HDMI (podłączenie do TV). Lecz może któryś z tych amplitunerów jednak znacznie wyróżnia się względem Marantza NR1200? 

Wiem, że to sporo pytań, ale będę wdzięczny za jakiekolwiek rady!

Pozdrowienia.

 

Edytowano przez aegon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
System stereo dobrany odpowiednio zagra lepiej niż 2 Sonosy. Marantz NR1200 to ostro brzmiący wzmacniacz i nie polecam łączyć go z piekielnie precyzyjnym brzmieniem Klipsch RP600m. Jeśli chciałbyś postawić na NR1200 to w tym przypadku polecam cieplej brzmiące kolumny takie jak Heco Aurora 300 czy Q Acoustic 3030i. Odnośnie opcji sieciowych to obsługa jest łatwa i nie przysparza większych problemów. Trzeba się do niej przyzwyczaić.

Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam zwrócić uwagę na Denon DRA800h w połączeniu z Monitor Audio Bronze 100. Alternatywą może być zestaw Yamaha RN803d + Kef Q350. Zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej oraz naturalną, dociążoną średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...