Skocz do zawartości

Kino domowe - tylko do kina, do 1k


pdkam

Recommended Posts

Hej wszystkim,

Tworzę pokój kinowy - po taniości ;) Chciałbym zapytać się o kino domowe - interesuje mnie tylko kino/gry, muzyki w tym pomieszczeniu nikt słuchać nie będzie. W związku z tym myślę mocno o jakimś zestawie 5.0/5.1 aby uzyskać fajny efekt surround.

Problemem jest cena - chciałbym to uzyskać w cenie ~1000zł. I teraz pytanie - czy takie zestawy istnieją, czy lepiej jednak w tej kwocie zainwestować w lepszy zestaw stereo?

Przy stereo celowałbym pewnie w wzmacniacz klasy D + głośniczki typu heco aurora 300 (polecenie z tego forum). Czytając powoli przekonuję się trochę do tego rozwiązania, ale surround nadal gdzieś chodzi po głowie;)

Pokój  20m2, ekran centralnie, projektor. Źródłem będzie xbox.

Mogą być używki, ale nie chciałbym wielkich kolumn frontowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pdkam napisał:

Poblemem jest cena - chciałbym to uzyskać w cenie ~1000zł. 

Jak sam zauważyłeś, problemem jest cena. Jeśli chcesz przyzwoite kino domowe, nawet takie używane, wypadałoby ten budżet trochę zwiększyć. Oczywiście możesz pójść do sklepu typu MM, gdzie eksperci doradza Ci jakieś plastikowe wynalazki ale z KD będzie to miało niewiele wspólnego. Jeżeli budżet jest ostateczny to może warto pójść w stronę używanych kolumn a do nich dobrać impulsowy wzmacniacz typu smsl. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dam porównanie - w tej chwili od pół roku korzystamy z głośniczka w chińskim projektorze bo się już przyzwyczailiśmy, a noszenie głośników jakoś się mija z celem ;) Jakbym nawet kupił pierwszy lepszy plastikowy zestaw logitecha myślę, że różnica będzie niebo a ziemia.

Ale rozumiem wasze zdanie, będę szukał jakiś używek w takim razie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...