Skocz do zawartości

Stereo ale z kinem


koper

Recommended Posts

Witam

Na początek PRZEPRASZAM wszystkich bo pewnie temat wałkowany milion razy i koleś który się zarejestrował 1 czerwca 2009 pisząc 1 posta poważny być nie może ;)

Otóż jestem bo czytam (przed zakupem) wszystkie fora, recki... I chyba źle bo lepiej byłoby chyba nie czytać - kupić i modlić się żeby było tak dobrze jak być powinno bo po czytaniu okazuje się że wszystko jest do bani a każdy wybrałby inaczej. Ja wiem, że gusta i guściki ale czytając to można zwariować ;)

Tyle tytułem wstępu. Teraz proszę o pomoc i może odezwę się znowu za 12lat :) (oczywiście prosząc o pomoc).

 

Otóż na razie mam zestaw: Denon 1909, Denon 1940 i głosniki KEF seria C. A więc sprzęt dość wiekowy.

Chciałbym go zmienić. Tj. chciałbym fajne stereo ale z możliwością kina domowego. Ważniejsze stereo ale lubię czasem obejrzeć jakiś dobry film stąd taka uwaga. Oczywiście z możliwością słuchania Tidala. Głośniki jakie sobie wybrałem, po tym jak doszedłem do końca internetu, to KEF Q750 albo R5. Wiem że przestrzał dość spory i zamykam się w 1 firmie ale mam do nich zaufanie (w końcu tyle lat operuję na serii C). Jeśli chodzi o koszt to myślę że do 20tyś. może z bym z żoną wytargował. Ale... Właśnie to ale mnie boli najbardziej bo dom jest w stylu industrialnym więc ogólnie wszędzie beton - podłoga, sufit jak i niektóra ściana. Ja wiem że akustyka okropna ale tego nie zmienię. Wymiar salonu: 5x7x3m. Wiem - odsłuch ale odsłuchy w sklepach mogą wypaść zgoła lepiej niż u mnie z powodu akustyki pomieszczenia. Dlatego oprócz propozycji które, mam nadzieję, się pojawią znacie może jakiś sposób żeby coś przetestować u siebie? 

 

Dzięki za cierpliwość i odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Żeby pomóc rozwiązać problem, to przede wszystkim potrzebujesz rozmowy :) Z jakiego jesteś miasta? Jeśli napiszesz, to pomożemy zorganizować Ci odsłuch a następnie wypożyczyć sprzęt do domu, aby móc ocenić, jak realnie zagrał sprzęt u Ciebie. Zbudowanie zestawu w oparciu o dwa głośniki i słuchanie w raz z oglądaniem filmu jest bardzo sensownym pomysłem!

Jeżeli masz tak wysoki budżet na pierwszy ogień proponuję:

Nad C388 w raz modułem sieciowym oraz HDMI - https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c388.html

oraz głośniki B&W 705 s2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-705-s2-bialy.html

To po układany i dynamiczny dźwięk. Większe monitory dobrze się wpiszą w takie pomieszczenia.

Póki co czekamy na info od Ciebie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedż tez do nas do Oświecimia to Ci pokażemy to i owo. I masz wiekszy wybór sprzetu jako salon niezależny.

Jesli chcesz zostać z KEFem to proponował bym do niego Denona X3700 jako bardzo dobry kombajn kinowy. A po prostu zastosowanie jaśniejszej końcówki czy też integry pod stereo.

Roksan, Cambridge, xindak to jedynie propozycje.

Bowersy względem KEfa które miałeś to inne granie. Pytanie czy tak chcesz.

Zapraszam na odsluch i po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim umów się na odsłuch i nie czytaj za dużo na temat sprzętu, który będziesz chciał odsłuchać, ponieważ możesz sobie w trakcie odsłuchu wmawiać, że słyszysz to co przeczytałeś. Pójdź na chłodno. 
jeśli brałbyś pod uwagę KEFy to polecam w tym przypadku zwrócić uwagę na cieplejsze brzmienie Denona 3700h lub jeśli lubisz większą precyzję to Yamahę RX A2A.  Możesz jeszcze pomyśleć nad amplitunerem kina domowego z wyjściem PRE out takim jak Yamaha RX V6a i fronty podłączyć pod końcówkę mocy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch do naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli dobrze rozumiem to planujesz docelowo zbudować system wielokanałowy, który sprawdzi się przy oglądaniu filmów? Poza tym zależy Ci aby system ten dobrze sprawdzał się w odsłuchu stereo? Osobiście rekomendowałbym na ten moment kupił przyzwoity amplituner i dwie kolumny i ewentualnie z czasem rozbudować go do pełnej postaci 5.1 . Moim zdaniem powinieneś zainteresować się amplitunerem Anthem MRX-540. Pomieszczenie jest spore więc i kolumny powinny być nie małe. Spójrz na przykład na Fyne Audio F502SP. W przyszłości mógłbyś je rozbudować o głośnik centralny, surround czy sobwoofer. Fajną opcją mogą być też głośniki Quadral Platinum+ Seven. Tu zmieściłbyś się zapewne z całym zestawem 5.1 w zakładanym budżecie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli dobrze rozumiem to planujesz docelowo zbudować system wielokanałowy, który sprawdzi się przy oglądaniu filmów? Poza tym zależy Ci aby system ten dobrze sprawdzał się w odsłuchu stereo?

Dokładnie o takie coś mi chodziło.

 

Niemniej za dużo czytam i rozmawiam z audiofilami chyba bo zacząłem się zastanawiać czy faktycznie jest sens takie go połączenia...

Czy czasem nie lepiej olać KD i zostać z tym co mam bo za dużo filmów i tak nie oglądam i nie kupić tylko porządnego systemu stereo bo jednak w zdecydowanej większości słucham muzyki.

I w 1 pomieszczeniu TV z kinem a w drugim porządniejsze stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2021 o 23:12, koper napisał:

Witam

Miasto: Gliwice więc chyba nie jest tak źle.

W takim razie odezwę się do salonu w Katowicach w przyszłym tygodniu celem spotkania.

Pozdrawiam

 

 

Zapraszamy Cię w takim razie do naszego salonu w Katowicach!

Wybór sprzętu jest duży w tym punkcie, ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie naszych kolegów, powinna Ci pomóc w ostatecznym wyborze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz pytanie jest do Ciebie.

W ilu procentach zależy Ci na kinie a w ilu w stereo. Ja osobiście bardzo lubie obejrzeć film w kinie. Jednak centralny, tyły i sub robią pracę nawet nie konieczne w filmach akcji.

W Twoim budżecie da się zbudować system łączący jedno i drugie i to w sposób na prawdę klasowy.

Im będziesz jednak więcej czytał tym będziesz wiedział mniej. No musisz isć na odsłuchy. aby ktos ci pokazał system AV z stereo w połączeniu i sam AV i sam stereo.

Zapraszam do nas

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, koper napisał:

Niemniej za dużo czytam i rozmawiam z audiofilami chyba bo zacząłem się zastanawiać czy faktycznie jest sens takie go połączenia...

Czy czasem nie lepiej olać KD i zostać z tym co mam bo za dużo filmów i tak nie oglądam i nie kupić tylko porządnego systemu stereo bo jednak w zdecydowanej większości słucham muzyki.

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Nie ma co ukrywać, że w tym samym budżecie zbudujemy dużo lepiej grający system stereo niż wielokanałowy. Jeśli słuchasz głównie muzyki to poszedłbym w system 2.0, jeśli jednak lubisz oglądać filmy i znajdujesz na to chwilę czasu to system wielokanałowy zapewni dużo więcej frajdy. Wszystko zależy od potrzeb. I w jednym i w drugim przypadku można złożyć już dobrze grający system. Czytanie niewiele tu da, moim zdaniem powinieneś ocenić jakie są twoje oczekiwania.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...