Skocz do zawartości

Jaki blu ray 4k w rozsądnej cenie?


Arek_B

Recommended Posts

Witam,

Moja rozbudowa KD obejmie też odtwarzacz BR4k, tylko co byście polecili? Czytałem na tym forum o Pioneer BDP x300, ale nie widze nigdzie ofert sprzedaży... Zainteresował mnie ze względu na niezłe odtwarzanie muzyki, przynajmniej tak wynikało z opisów na forum. Widzę, że mała jest podaż, pewnie popyta też, rozumiem że streaming itp, ale mam sporą kolekcję muzyki i filmów na płytach też, stąd chcę kupić i koniec. Czy możecie polecić coś w podobnej cenie ok. 1,5 k? Może jakieś oferty?:-)

Pozdrawiam,
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maniek10 napisał:

Sony UBP-X800M2

nie ma sensu poza budową praktycznie brak różnic względem tańszego x700.

@Arek_B Pytanie na czym Ci dokładnie zależy. Bo x700 oraz x800 mają te same wady czyli brak wyświetlacza, brak nawet jednego przycisku play, menu w trakcie odtwarzania pozwala zrobić wszystko ale nie do końca pewne rzeczy są dopracowane.

 

EDIT: Mój bład, tutaj mowa o M2, z tego co widzę to doszedł Bluetooth, HLG oraz możliwość przesuwania napisów. Pytanie czy Ci na tym zależy.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy siak wadą największą oby jest Dolby Vision które trzeba włączyć ręcznie i wyłączać gdy odpalamy płyty dvd/bd lub uhd z hdr10.

Wyboru też nie masz za duże bo vs w stosunku do x800m2 jest tylko droższy panasonic ub820, któremu znowu brakuje wyjścia coax ma tylko optyczne no i nie nadaje się kompletnie do odpalania plików video.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozumiem, że wielogigabajtowe filmy w serwisach pochodzą ze zripowanych płyt UHD? Za tydzień montuję swoje KD po przeprowadzce, i chętnie sprawdziłbym jak wygląda prawdziwe 4K na całkiem nowym sprzęcie. Nie mam płyty UHD (ceny zabójcze) ale może ściągnę coś z sieci i odpalę z laptopa, podłączonego do amplitunera? Pójdzie w ten sposób? Czy też laptop musiałby mieć wyjście hdmi 2.1? Krótko mówiąc - jak podłączyć nośnik do tego zestawu, by odtworzyć taki film? Jeśli ma 70GB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ci odtwarzacz UHD do płyt? płyty można kupować "tanio" bo to tanio to też zależy dla kogo.. ale są sposoby.

HDMI 2.1 jest nie istotne do HDR wystarczy 2.0.

Można na laptopie odpalić tylko wymaga to odpowiedniej konfiguracji w szczególności dla dźwięku audio, aby trafił do amplitunera w postaci nie zmienionej bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...