Skocz do zawartości

Apli/wzmacniacz do Bronze 500


Yszty

Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się czym lepiej połączyć kolumny Monitor audio bronze 500. Do tej porty wszyscy polecają wzmacniacz Magnat MA 900 lub amplituner AVR-X2700H DAB. Czy magnat jako, że jest wzmacniaczem bez dodatkowych funkcji będzie grał wyraźnie/dużo lepiej niż w przypadku 2700? Czytałem też na temat trybu pure direct, który ma za zadanie bardziej przyrównać dźwięk do tego z zwykłego wzmacniacza wyłączając zbędna elektronikę. Naprawdę to tak działa dobrze czy bardziej pic na wodę?

Dodam, że kolumny póki co będą grać w stereo a w przyszłości zostaną rozbudowane o inne głośniki pod kino domowe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

1. Odsłuch stereo dla MA 900 czy MR 780 jest bezdyskusyjny. To gra o 3 klasy lepiej w stereo. Nie podważalnie.

2.

8 godzin temu, Yszty napisał:

Dodam, że kolumny póki co będą grać w stereo a w przyszłości zostaną rozbudowane o inne głośniki pod kino domowe.

Do Magnata nie podłączysz więcej kolumn.

Więc to od Ciebie zalezy czy chcesz iśc w kino czy nie.

Kiedy dokupisz te kolumny?

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica względem amplitunera stereo a tym bardziej kina domowego jest bardzo duża na korzyść wzmacniacza stereo. Magnat MR780 czy 900 to muzykalne, gęste brzmienie z doskonałą kontrolą wysokich częstotliwości. Jeśli bierzesz pod uwagę rozbudowę to możesz jeszcze pójść w kierunku amplitunera kina domowego + końcówka mocy do napędzenia kolumn frontowych. Możesz także wybrać w chwili obecnej wzmacniacz stereo z PRE IN. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kolumny kablem z castaromy za 50 zł :D obie pod HF. Szerze to jestem trochę zawiedziony jakością dźwięku. Dodatkowo jak zrobię głośniej przy niektórych utworach to przeskakuje w przód lub do innego utworu a przy słuchaniu cichu nie ma takiego problemu. Prawa kolumna delikatnie charczy a lewa nie. Na potencjometrze max do połowy rozkręciłem dalej za głośno.

W porównaniu do tego odsłuchu to zupełnie co innego:

 

 

Edytowano przez Yszty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...