Skocz do zawartości

Elektroizolacja HDMI


TomekN

Recommended Posts

Oczywiście że są, ale nie są to kable w 100% optyczne jak tak by chciał tego autor, co nie zmienia faktu że optyczne są i TYLKO takie nadają się do przesyłania na dłuższe odległości w pełni 4K z HDR i 60hz. ewentualnie konwertery które są drogie i problematyczne bo wymagają osobnego zasilania.

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o przesyłanie na dłuższe odległości, tylko izolację amplitunera od uziemienia anteny, na które nie mam wpływu, a które przedostaje mi się przez kabel HDMI i ma inny potencjał niż uziemienie sprzetu u mnie w mieszkaniu.

Praktycznie wszystkie kable "optyczne" jakie znalazłem, to są tzw. Hybrid aka AOC. Czyli mają przewodniki zarówno światłowodowe jak i elektryczne i to mi nie zadziała.

Najtańsze co dotychczas znalazłem to coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/4000748357182.html ale 200 EUR to wciąż trochę dużo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tadekk55 napisał:

Oczywiście że są, ale nie są to kable w 100% optyczne jak tak by chciał tego autor, co nie zmienia faktu że optyczne są i TYLKO takie nadają się do przesyłania na dłuższe odległości w pełni 4K z HDR i 60hz. ewentualnie konwertery które są drogie i problematyczne bo wymagają osobnego zasilania.

W domowym zastosowaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zapomnij o poprawnym obrazie przy kablu długości 20m na miedzi na którym osiągniesz wspomniane wyżej parametry obrazu i jego przepustowość, dlatego na rynku są już kable w pół optyczne. Także tak jeśli ktoś wymaga od kabla dużo i na odległość od 10m najlepszy jest fiber.

Odsyłam do google "hdmi fiber".

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Myślę że tylko w sub wystarczyło by podłączyć kablem bez uziemienia, wiele sub nie ma fabrycznie żadnego uziemienia.

Ale mam jeszcze dwie końcówki mocy, a one mają metalowe obudowy i są w klasie I.

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Aktualnie zapomnij o poprawnym obrazie przy kablu długości 20m na miedzi na którym osiągniesz wspomniane wyżej parametry obrazu i jego przepustowość, dlatego na rynku są już kable w pół optyczne. Także tak jeśli ktoś wymaga od kabla dużo i na odległość od 10m najlepszy jest fiber.

Odsyłam do google "hdmi fiber".

Potrzebuje tylko 1m, ale bez przewodników elektrycznych. Co polecasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Czyli nie tylko na subwooferze masz buczenie? czy w ogóle nie chodzi tu o sub tylko głośniki napędzane końcówkami?

Buczenie ogólnie generuje Denon, objawia się ono we wszystkich głośnikach - zarówno tych podłączonych przez pre-outy jak i tych podłączonych do wewnętrznych wzmacniaczy. Myślę że Denon dostaje inny potencjał od tych zewnętrznych końcówek przez kable low level.

No nic, chyba czeka mnie wyskoczenie z tych 200 Eur ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakie koncowki i czym podlaczone? Ja zalozylem taki dynks od neutrika RCA -> XLR (niżej) i bardzo zmniejszyło to buczenie. Ale to buczało tylko na koncówkach i przy ustawieniu bardzo wysokiego poziomu wzmocnienia na nich.

Shield tv/Chromecast 3 -> Denon x3500h ->
                                                                        2x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 2500 stereo -> 2x Tannoy 6F XT
                                                                        1x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 1500 bridge -> Tannoy XT C
                                                                        2x Kef E301
                                                                        2x JBL Control 1 (atmos)
                                                                        Dali e12f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...