Skocz do zawartości

Problem laika


Marcinzpokoju208

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Szukam pomocy w następującej kwestii: w salonie stoi zestaw stereo Yamaha R-N803D+Heco Aurora 700 (podłączone bez bi-wire). W łazience, kuchni oraz jadalni mam po 2 szt. głośników sufitowych Apart Audio CM608D. Chcę, aby to wszystko grało jednocześnie...

Czy:
1. czy mogę podłączyć głośniki sufitowe równolegle do dwóch wolnych gniazd w N803D?

2. czy podłączyć głośniki sufitowe do starego wzmacniacza JVC XV THD5, który następnie połączę z N803D?

3. jeżeli tak, to jak połączyć ze sobą te dwa wzmacniacze?

4. czy może kupić inne urządzenie, które zepnie to w całość?

Z góry przepraszam za wszystkie błędy merytoryczne w mojej wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

1. tak, ale te drugie gniazda służą do zrobienia drugiej strefy, mogą być minimalne opóźnienia dźwięku, więc raczej unikałbym podpinania drugiej pary kolumn w tym samym pomieszczeniu bo zrobi się denerwujące echo. Maksymalnie możemy podłączyć do tego amplitunera dwie pary głośników, jeśli podepniesz je równolegle to możesz spalić amplituner.

2. Nie możemy spiąć wzmacniacza z amplitunerem. Yamaha nie ma wyjścia Pre na końcówkę mocy a wymieniony wzmacniacz raczej nie ma możliwości pracy w trybie końcówki.

3. j.w.

4. Jeśli w jednym pomieszczeniu chcesz mieć grające jednocześnie więcej niż dwie kolumny to jedynym rozwiązaniem jest amplituner kina domowego, który po podłączeniu przeprowadzi kalibrację i zniweluje opóźnienia w jednym pomieszczeniu, lub stworzyć kilka stref w różnych pomieszczeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...