Skocz do zawartości

Zestaw stereo amplituner plus subwoofer do salonu 22m


shamangalwin

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem nowo zarejestrowany.

Chcę kupić zestaw stereo z subwooferem do salonu o metrażu 22m (taki prawie kwadrat 6mx5m). Jestem dość  początkujący jeśli chodzi o zestawy audio. Interesuje mnie zestaw dwóch kolumn podłogowych w dobrej jakości brzmienia. Do  tego nowoczesny amplituner który ma dużo możliwości oraz subwoofer aktywny najlepiej jakby był bezprzewodowy. Zestaw typowo do muzyki ale nie będę ukrywał że chciałbym mieć możliwość podłączenia także do  telewizora w celach filmowych. Cena hm,,,, jestem w stanie dać max 6tyś ale jak doradzicie coś tańszego byłoby bardzo miło. Jeśli chodzi o bas to nie preferuje jakiegoś dudnienia i ogromu ma być dynamicznie subtelnie i luźno ale czasem z przytupem. Przede wszystkim chodzi mi o czyste brzmienie tak aby znane utwory brzmiały w taki sposób abym je odkrywał na nowo. Nie mam obecnie zadnego profesjonalnego sprzętu stereo tylko głośniki komputerowe i gramofon który czeka na podłączenie do dobrego  sprzetu grającego. Będe wdzieczny o każdą pomoc i radę. Jak coś źle napisałem proszę mnie pouczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do kina bez problemu dałoby się podłączyć bezprzewodowo subwoofer, ale jeśli chcesz do stereo to żeby zachować precyzję i kontrolę dźwięku raczej sugerowałbym standardowe połączenia, żeby uniknąć mikro opóźnień. Poza tym inny subwoofer powinniśmy dobrać do kina (konstrukcja otwarta) a inny do słuchania muzyki w stereo (konstrukcja zamknięta). TV możesz podłączyć do większości nowych amplitunerów i wzmacniaczy przewodem optycznym. Też uważam, że na początek przy stereo lepiej się skupić na parze kolumn z elektroniką i później ewentualnie dokupić subwoofer. Z amplitunerów masz chociażby Yamahy R-N602 i 803, Denona DRA-800h, Magnata Mr-780 (brak usług strumieniowania, klasyczny amplituner). Jeśli chodzi o wzmacniacze to z fajnie i ciepło grających wzmacniaczy mamy NADy z C316, 326, 356. Klasyczne analogowe bez cyfrowych wejść. Dalej Audiolaba 6000a już z możliwością podłączenia TV, konsoli i łącznością BT lub 6000a play, który ma również usługi strumieniowania. Co do kolumn to polecamy świetnie wyceniane Heco Aurora 700.

Jeśli masz pytania o wyceny lub aspekty techniczen to zapraszamy do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje. Czyli narazie sobie subwoofer odpuszcze. Jeśłi chodzi o amplituner to tak mysle o Denonie (dokłądnie AVR X1600H)  a co do kolumn to myślałem o Jamo ale niewiem jaki model byłby dobry w dobrej cenie. Także przewineły mi się przez myśl kolumny marki Wilson Raptor i Elac. Co myślicie o tych kolumnach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, skąd pomysł na amplituner kinowy, jeśli sprzęt ma być głównie do słuchania muzyki?

Jeśli chcesz łatwo podłączyć urządzenia przez HDMI, to są od tego amplitunery stereo jak Onkyo TX-8270, Denon Dra-800h, Marantz NR1200.

Udaj się lepiej do porządnego salonu audio. Elac to już dobra droga, bo o Jamo tego powiedzieć nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 31.01.2021 o 15:18, DudasDudek napisał:

Kolejne pytanie, skąd pomysł na amplituner kinowy, jeśli sprzęt ma być głównie do słuchania muzyki?

Jeśli chcesz łatwo podłączyć urządzenia przez HDMI, to są od tego amplitunery stereo jak Onkyo TX-8270, Denon Dra-800h, Marantz NR1200.

Udaj się lepiej do porządnego salonu audio. Elac to już dobra droga, bo o Jamo tego powiedzieć nie można.

No właśnie nie głównie bo filmów też sporo oglądam więc tak pół na pół.

Amplituner już wybrałem denon  avrx 2600H. Narazie chciałbym do niego dokupić dwie kolumny,  ale w przyszłości myśle o kinie domowym na którym dobrze brzmi muzyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shamangalwin napisał:

No właśnie nie głównie bo filmów też sporo oglądam więc tak pół na pół.

Amplituner już wybrałem denon  avrx 2600H. Narazie chciałbym do niego dokupić dwie kolumny,  ale w przyszłości myśle o kinie domowym na którym dobrze brzmi muzyka

Cytuję twój pierwszy post "Zestaw typowo do muzyki [...]".

Kino domowe i dobre brzmiąca muzyka przy zakładanym budżecie się wyklucza.

Jak pisałem według mnie to błąd. Zestaw 2.1 poradzi sobie jakoś w kinie, za to zdecydowanie lepiej w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuję za rady. Nie nie kupiłem jeszcze nic. Wole czekać sprawdzać czytać opinie nie śpiesząc się. Rzeczywiście może lepiej jak kupie zestaw stereo ale czy kupno amplitunera kina domowego nie może współgrać z dwoma kolumnami stereo?. Chodzi mi oto że w amplitunerze KD jest więcej opcji i możliwości oraz można  podlączyć więcej urządzeń. Czy to koliduje z uzyskaniem dobrego dźwięku?. Jeśli tak to zastanowię się w przyszłości nad dokupieniem soundbara do filmów a stereo będzie tylko do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shamangalwin napisał:

zeczywiście może lepiej jak kupie zestaw stereo ale czy kupno amplitunera kina domowego nie może współgrać z dwoma kolumnami stereo?. Chodzi mi oto że w amplitunerze KD jest więcej opcji i możliwości oraz można  podlączyć więcej urządzeń. Czy to koliduje z uzyskaniem dobrego dźwięku?. Jeśli tak to zastanowię się w przyszłości nad dokupieniem soundbara do filmów a stereo będzie tylko do muzyki.

To już lepiej odtwarzać filmy na tym systemie stereo. I tak będzie znacznie lepiej.

Poczytaj to:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447

Sporo osób uwaza że na kinie da się słuchać muzyki, albo jest to wystarczające. Ale to ma sens kiedy budujesz kino 5.1

A nie wybór amplitunera AV tylko bo ma złącza.

To wtedy idziesz w stereo na Denon DRa 800 albo Marantz NR 1200 i tez masz HDMI.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...