Skocz do zawartości

Prośba o opinie: kino domowe - atmos - stereo do 50m2


Rafner

Recommended Posts

Czołem Wszystkim,

Założyłem ten wątek, ponieważ przymierzam się do zakupu zestawu kina domowego i potrzebuje Waszej pomocy. Pomieszczenie łącznie ma 50m2 (salon+jadalnia+kuchnia) ale kanapa od telewizora będzie w odległości ok 3m (rysunek w załaczeniu). Poczyniłem też już pierwsze kroki i kupiłem głośniki sufitowe magnaty ic62 sztuk 4, przygotowując instalacje pod atmosy. Generalnie planowałem zestaw 5.1.4 ale i tu moje pierwsze pytanie - czy da się połączyć z amlitunerem bezprzewodowe głośniki z baterią zewnętrzną? (na zasadzie jbl flip, itp) drugim problem jest koszt amlitunera, który musi udźwignąć 9 kanałów +sub. bo planowałem na niego przeznaczyć do 3500 zł, a tu z tego co widzę w tej cenie to tylko 7.2. Co prawda jeśli nie będzie możliwości podłączenia tylnych satelitek to ostatecznie przednie sufitowe będą Atmosami, a tylne sufitowe - tylnymi. 

Długo przeglądałem różne wątki szukając najbardziej optymalnego rozwiązaniu pode mnie, sugerując się różnymi recenzjami jak i głównie swoim budżetem, mając świadomość, że nic nie zastąpi odsłuchu, cały zestaw w mojej głowie ukształtował się następująco: 

Denon avr-x2700h + heco aurora 700 + sub magnat 302a + centralny magnat monitor suprime 252+ 4 sufitowe magnat ic62

Po za tym, kino kinem, ale muzyki też lubie posłuchać, a nawet robie to częściej niż oglądam filmy. Nie myśle jednak na razie o zestawie stereo bo mój słuch sukcesywnie się adoptował do starej wieży panasonic-a, później technic-sa, a w ostatnim czasie kino domowe LG :| Choć często towarzyszyło mi poczucie bólu, irytacji i złości z tego co się z nich wydobywało  ;( Lubię słuchać praktycznie każdego rodzaju muzyki poza disco polo i ciężkimi odmianami metalu, roka, techno (wyjątek Boris Brejcha). A tak to od house, chill out, RNB, DUB STEP po jazz i muzykę clasyczną. 

Co o tym myslicie? czy wymiana przednich kolumn na np. magnat tempus 77 lub heco victa prime 702, bedzię dużą gorszą różnicą? I wtedy do nich np. denon avr-x3700h?

Czy do tych amlitunerów da się podłączyć wzmacniacz stereo (z czasem)?

PS. Magnaty ic62 bedą natynkowe i lada moment będzie się robiła do nich skrzynka 33x33x13 (sz x sz x w) z mdf lub z płyty wiórowej 

Pozdrawiam i z góry dzięki za komentarze i sugestie

Rafał

Bez tytułu 1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafner napisał:

jeśli nie będzie możliwości podłączenia tylnych satelitek to ostatecznie przednie sufitowe będą Atmosami, a tylne sufitowe - tylnymi. 

Nie rób tego. Zrobisz kalekę a nie kino. Tylne to tylne a nie sufitowe. 

Surroundy na baterie to też średni pomysł. Amplitunery Yamaha mają opcję bezprzewodowych ale tak czy siak potrzebują zasilania prądem. Przemeblowania pewnie nie możesz zrobić żeby tv stał na innej ścianie?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekN napisał:

Wg mnie x3700 jest lepszy wyborem ze względu na lepszy system korekcji (XT32) oraz możliwość odłączenia wewnętrznych wzmacniaczy dla kanałów LR lub wszystkich.

Zdaje sobie sprawę, że jest lepszy ale dużo droższy, więc może lepiej go wziąć i słabsze kolumny?

4 godziny temu, Stolarz napisał:

Nie rób tego. Zrobisz kalekę a nie kino. Tylne to tylne a nie sufitowe. 

Surroundy na baterie to też średni pomysł. Amplitunery Yamaha mają opcję bezprzewodowych ale tak czy siak potrzebują zasilania prądem. Przemeblowania pewnie nie możesz zrobić żeby tv stał na innej ścianie?

Przemeblowanie niestety nie wchodzi w grę, na grafice nie ma uwzględnionych drzwi i okien i ta ściana jest jedyną możliwą. Myślę, że podłączenie głośników do zasilania na czas filmu i ustawienie ich za kanapa, nie było by dużym problemem u mnie, u mojej drugiej połówki na pewno trochę większym ale sądzę, że do akceptacji. Z kablami do amplitunera i tylnych, trochę było by to bardziej upierdliwe, więc Yamaha ma tylko taką opcję? Nie upieram się na Denona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafner napisał:

Zdaje sobie sprawę, że jest lepszy ale dużo droższy, więc może lepiej go wziąć i słabsze kolumny?

Na tym poziomie wg mnie elektronika jest tak samo ważna jak głośniki (które od pewnego poziomu są już ważniejsze). U mnie wychodzi tak z 40% kosztów sprzętu głośniki, 40% elektronika. Wziąłbym tego droższego Denona, jeśli planujesz go sobie na dłużej zostawić i dokupować potem końcówki mocy. A jeśli AVR i tak będziesz zmieniał potem, a na dłużej są głośniki, to weź lepsze głośniki i tańszego Denona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci kolega doradził. nie możesz zastosować przednich atmosow a tylnych atmosow jako głośniki tylne.

Karykatura.

Jak koniecznie chcesz iść w pełny system z czterema głośnikami sufitowymi to musisz liczyć się z wydatkiem 5000 na ampli. Denon x3700.

Jeśli chcesz tańszy amplituner dobry jak x 2700 albo Yamaha 6a to idź w klasyczny system 5.1.2.

Do niektórych modeli da się podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy lub wzmacniacz.

Taki amplituner rozpoznasz przez to że ma wyjście pre-out ale na fronty. Zwracaj na to uwagę.

W razie wszelkich pytań lub wycen zapraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do kolegów względem głośników sufitowych lepiej nie stosować ich jako tyły z prostej przyczyny -lokalizacja źródła - efekt, który powinieneś usłyszeć z tyłu będziesz miał nad głową bez sensu. Co do wyboru to rozłóż zakup w czasie i kup lepszy amplituner z dobrymi kolumnami Aurora do takiego Denona AVR-X3700 to minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dobrze ci kolega doradził. nie możesz zastosować przednich atmosow a tylnych atmosow jako głośniki tylne.

Karykatura.

Jak koniecznie chcesz iść w pełny system z czterema głośnikami sufitowymi to musisz liczyć się z wydatkiem 5000 na ampli. Denon x3700.

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Przyłącze się do kolegów względem głośników sufitowych lepiej nie stosować ich jako tyły z prostej przyczyny -lokalizacja źródła - efekt, który powinieneś usłyszeć z tyłu będziesz miał nad głową bez sensu. Co do wyboru to rozłóż zakup w czasie i kup lepszy amplituner z dobrymi kolumnami Aurora do takiego Denona AVR-X3700 to minimum.

To wygląda na to, że będę musiał dociułac..., wolał bym od razu mieć dobry amplituner i kolumny oraz grające cztery głośniki nad głową. I z tego co widzę ten droższy denon ma tą końcówkę pre-out

A macie jakieś pomysły na te moje tylne głośniki? Jakieś modele niedrogie, Ten AVR X3700 połączy się z nimi bezprzewodowo? Czy jak tak, to tylko Yamaha? Czy czeka mnie po każdym filmie odłączanie kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...