Skocz do zawartości

Dobry i niedrogi odtwarzacz CD (moze ktos sprzedaje)?


rafalsz76

Recommended Posts

Panie i Panowie,

Chcialbym kupic odtwarzacz CD - moze byc jakas perelka dostepna na portalach aukcyjnych/zbiorach audiophilskich albo cos kilkuletniego.

Bedzie to gralo z tym co mam w profilu. Doradzicie? Korci mnie zeby kupic jakas stara perelke i jesli trzeba pogmerac (laser pewnie sam zmienie ale kondensatorow to juz bym nie chcial lutowac) - moze ktos na forum sie tym zajmuje?

Budzet - 1.5kzl max. Pomozecie? Widzialem stare watki ale nic na naszych portalach aukcyjnych ciekawego nie widzialem.

Mam dosc spora kolekcje CDkow kupiona w Dimple Records w US - fajny sklep z uzywanymi plytami - troche tam pomieszkiwalem. Szkoda zeby to sie dalej kurzylo.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalsz76 Co mam Ci powiedzieć ? Ktoś kiedyś na forum zapytał właściciela CDX 1060 , co zrobi jak siądzie laser. I padła odpowiedź , choćby miał paść za tydzień to i tak było warto :) Zgadzam się z tą opinią. Mam tego CD od sześciu lat i nigdy jeszcze nie miałem zdarzenia , że nie odczytał płyty , choć jak widziałem w jakim stanie płyty córka do niego pakowała to miałby prawo :) Jest zbudowany jak czołg , podwójna obudowa , odlewana kieszeń. Tacka jest tak skonstruowana , że jak rzucisz płytę z dwóch metrów , i jako tako trafisz w tackę to płyta się sama ułoży i zagra. Miałem nowiuteńką CD- S700 , sprzedałem z dużą stratą , bo w porównaniu do 1060 , to była porażka pod każdym względem. Dźwiękowo się nie wypowiem , bo to zależy od reszty toru , mnie pasuje. Mam rozdzielczość , ale nie kliniczny dźwięk którego nie lubię , mam ciepło ale nie mułowaty dźwięk. Dla mnie wszystko na plus. Czytelny wyświetlacz , z trzech metrów bez problemu widzisz wszystkie funkcje , @Kamill00 który ostatnio zaszczycił mnie wizytą może potwierdzić. Dyskutowaliśmy właśnie o przewadze wyświetlacza Yamahy , nad wyświetlaczem nowego Pioneera N 70A , który u mnie stoi nad CD-kiem. Pilot jest prosty i funkcjonalny.

A , i zamienniki laserów też są już dostępne :

https://pl.aliexpress.com/item/32623542586.html

Reszta zależy od Ciebie.

 

20210129_195942.jpg

20210129_200013.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w dzisiejszych czasach kupić zewnętrzny DAC?

Do tego tani solidny transport jak mają być płyty ale zawsze to wtedy już można ripy płyt z plików słuchać.

Jak przeszedłem na pliki to już nie pamiętam kiedy mojego CD-ka włączyłem. Po zakupie płyty ląduje w lapku i na NAS-ie. A płyty na półce otwierane tylko po zakupie raz.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HQ150 napisał:

Do tego tani solidny transport jak mają być płyty ale zawsze to wtedy już można ripy płyt z plików słuchać.

Nie wiem na czym to polega , ale słyszę jednak dużą różnicę między plikiem Flack , DSD / mam dzięki uprzejmości kolegi 2T/ , a płytą. Zaznaczam , że na korzyść CD i to niezależnie, czy płyta leci z CD-ka przez wbudowany w nim DAC , czy jak przełączę na DAC zewnętrzny / mam podwójne podłączenie/. Pliki brzmią dla mnie płasko , nie mam tak zróżnicowanej dynamiki jak przez CD. Być może to psychika , ale jak włączam na pliku  AC/DC i Dianę Krall , to dynamika jest zbliżona , by nie powiedzieć taka sama. Transportem do plików jest wspomniany Pioneer N 70A podłączony pod RME , i pod to samo RME jest podpięty CD. Selektorem wejść  przedwzmacniacza łatwo mogę w pół sekundy przełączyć , i zawsze test wypada na korzyść CD.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem na czym to polega , ale słyszę jednak dużą różnicę między plikiem Flack , DSD / mam dzięki uprzejmości kolegi 2T/ , a płytą.

To znaczy, że ze sprzętem jest coś nie teges. Jeszcze ze dwa lata temu myślałem jak Ty. Po zbudowaniu dobrego DAC-a z bardzo dobrym zasilaniem( osobnym do kości DAC-a i osobnym do konwertera USB) i poprawnej konfiguracji playera plików, też słyszę różnicę ale na korzyść gęstych formatów. Płyty CD i ich ripi do Flaców brzmią tak samo.

Odtwarzacz CD to nie jest żadna magia tylko transport cyfrowy odczytujący dane z płyty i DAC w jednym pudełku.

Oczywiście nikogo nie zamierzam namawiać do tej drogi tylko nieśmiało zaproponowałem.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150 nie zamierzam toczyć dyskusji nad przewagą CD nad plikami i odwrotnie :) Rozmawiałem niedawno z Witkiem / @audiowit/ gdzie ten temat też był poruszany i ma podobne zdanie do Twojego. W świecie plików raczkuję , ale na razie pozostaje przy tradycyjnych źródłach. Lepiej się przy nich czuję :) Budowania specjalnego toru dla plików / choć CD to też plik :) / , jak na razie nie mam w planach. Przynajmniej dopóki mogę kupić CD lub stary winyl .

26 minut temu, rafalsz76 napisał:

Moge miec z niemieckiego ebaya 1060 za 280 Euro

To nie jest zła cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka osób z tego forum wie ja póki co wycofałem się ze słuchania czarnej płyty. 

Kurcze..... będzie mi tego brakować bo nadal uważam to za wspaniała przygodę, a i sam odsłuch + cała ta celebra to całkiem inny klimat niż pliki. 

Na pocieszenie dziś dostałem pierwszą płytę i cieszę się, że mam chociaż namiastkę winyla - niestety z zakupem takich płyt można popłynąć z portfela lepiej niż z winylami, dlatego będzie to zapewne jedna z niewielu płyt MADE IN JAPAN jakie będę posiadał. IMG_20210129_222531.thumb.jpg.b98d92326d9b2b29f45f4af7cfc62359.jpg

IMG_20210129_222525.thumb.jpg.dedd9f4835d519855f553abde32e923d.jpgIMG_20210129_222717.thumb.jpg.be40ac17b1e0d2f8f4014dced3a00274.jpg IMG_20210129_222545.thumb.jpg.b46bcb4c96311d18b297bcdb1c5f0caa.jpg

Jakiś tam CD u mnie gra od BARDZO niedawna, ale odczuwam to samo, co@tomek4446 tzn....czy słucham bezpośrednio z cd czy też cd pełni rolę transportu do DACa to jest to o wiele "lepsze" dla mnie brzmienie niż z pliku (laptop z Roon ---->DAC). Na szczęście pliki u mnie zawsze grały drugoplanową rolę czyli było do słuchanie "do kotleta" lub odsłuch płyty pt. "czy jest sens kupić ją w oryginale" i na szczęście nie mam z tym problemu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mógłbym odwrócić to twierdzenie , jak nie słyszysz różnicy na korzyść CD to znaczy że , jak to było , a " ze sprzętem jest coś ..... " :) 

Nie. To nie to samo.

Bo ja nie piszę co powinno zagrać lepiej tylko , że powinno zagrać tak samo. Jeśli masz płytę CD i prawidłowo zrobiony jej rip i odtworzysz je na takiej samej jakości torze audio, to powinny zagrać tak samo. Jeśli któryś z tych nośników gra gorzej to należy się zastanowić co jest nie tak. Tylko tyle.

Natomiast funkcjonalność, jakość audio w przypadku gęstych formatów oczywiście już jest na korzyść plików.

8 godzin temu, Kamill00 napisał:

tzn....czy słucham bezpośrednio z cd czy też cd pełni rolę transportu do DACa to jest to o wiele "lepsze" dla mnie brzmienie niż z pliku (laptop z Roon ---->DAC). Na szczęście pliki u mnie zawsze grały drugoplanową rolę czyli było do słuchanie "do kotleta" lub odsłuch płyty pt. "czy jest sens kupić ją w oryginale" i na szczęście nie mam z tym problemu. 

U mnie też grały drugoplanową rolę do czasu kiedy zbudowałem u siebie tor audio przy którym rip płyty gra tak samo jak płyta CD z transportu. Po zakupie płyty otwieram ją najczęściej tylko raz po to żeby ją zripować. Potem ją odtwarzam tylko z pliku. Wygoda takiego rozwiązania jest ogromna. Tylko klikam na telefonie daną płytę i leci. Korzystać z moich zasobów mogę na dowolnym systemie w domu. W ramach dozwolonego użytku osobistego dzielę się plikami ze znajomymi też plikowcami:-). Dzięki temu mam dostęp do ogromnej ilości muzyki, często do bardzo rzadkich  wydań. A jakość dobrych ,, gęstych'' plików to już jest jakość nieosiągalna niestety dla płyty CD.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

@HQ150 nie zamierzam toczyć dyskusji nad przewagą CD nad plikami i odwrotnie :) Rozmawiałem niedawno z Witkiem / @audiowit/ gdzie ten temat też był poruszany i ma podobne zdanie do Twojego. W świecie plików raczkuję , ale na razie pozostaje przy tradycyjnych źródłach. Lepiej się przy nich czuję :) Budowania specjalnego toru dla plików / choć CD to też plik :) / , jak na razie nie mam w planach. Przynajmniej dopóki mogę kupić CD lub stary winyl .

Nie jest tak do końca. Jak to w audio, sprawa jest bardziej skomplikowana. 

Może sprawę uproszczę żeby było to bardziej zrozumiałe. Trzeba mniej wydać € żeby osiągnąć ten sam poziom dźwięku z CD niż plikograja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misiek x napisał:

Po za tym , nie dość, że gra lepiej , to ten czar ,otwierania pudełka płyty cd, , książeczka, cała otoczka i ten czar

O to to - cala ta otoczka😍

@tomek4446 - o co chodzi z tym dwoch zestawowm wyjsc z 1060? Fixed/Variable czy jakos - chodzi o jakies equilizer na wyjsciu? Moje Sony jutro wyruszy z Niemiec do mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalsz76 w 1060 masz wyjścia analogowe RCA jak słusznie zauważyłeś Fixed / stałe / oraz Variable / zmienne/.Na wyjściu stałym masz pełną głośność , jak będziesz podłączał do przedwzmacniacza lub wzmacniacza zintegrowanego to ok. polecam. Jednak jak przyjdzie Ci do głowy podłączenie CD bezpośrednio pod wzmacniacz / czytaj , końcówkę mocy/ to używasz wyjścia Variable , bo z poziomu CD możesz dopasować poziom wyjściowy / pilot lub gałka volume od wejścia słuchawkowego/.

Po za tym masz dwa wyjścia cyfrowe : optyk lub coaxial. Z tyłu CD masz taki przełącznik którym możesz wyłączyć wyjścia cyfrowe jak ich nie używasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@rafalsz76 w 1060 masz wyjścia analogowe RCA jak słusznie zauważyłeś Fixed / stałe / oraz Variable / zmienne/.Na wyjściu stałym masz pełną głośność , jak będziesz podłączał do przedwzmacniacza lub wzmacniacza zintegrowanego to ok. polecam. Jednak jak przyjdzie Ci do głowy podłączenie CD bezpośrednio pod wzmacniacz / czytaj , końcówkę mocy/ to używasz wyjścia Variable , bo z poziomu CD możesz dopasować poziom wyjściowy / pilot lub gałka volume od wejścia słuchawkowego

Dzieki za info!👍

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2021 o 06:54, HQ150 napisał:

Nie. To nie to samo.

Bo ja nie piszę co powinno zagrać lepiej tylko , że powinno zagrać tak samo. Jeśli masz płytę CD i prawidłowo zrobiony jej rip i odtworzysz je na takiej samej jakości torze audio, to powinny zagrać tak samo. Jeśli któryś z tych nośników gra gorzej to należy się zastanowić co jest nie tak. Tylko tyle.

Natomiast funkcjonalność, jakość audio w przypadku gęstych formatów oczywiście już jest na korzyść plików.

U mnie też grały drugoplanową rolę do czasu kiedy zbudowałem u siebie tor audio przy którym rip płyty gra tak samo jak płyta CD z transportu. Po zakupie płyty otwieram ją najczęściej tylko raz po to żeby ją zripować. Potem ją odtwarzam tylko z pliku. Wygoda takiego rozwiązania jest ogromna. Tylko klikam na telefonie daną płytę i leci. Korzystać z moich zasobów mogę na dowolnym systemie w domu. W ramach dozwolonego użytku osobistego dzielę się plikami ze znajomymi też plikowcami:-). Dzięki temu mam dostęp do ogromnej ilości muzyki, często do bardzo rzadkich  wydań. A jakość dobrych ,, gęstych'' plików to już jest jakość nieosiągalna niestety dla płyty CD.

Qrde, ja jestem za cienki w tych tematach. Moje Oppo zaczyna przeskakiwać i też miałbym chęć na dostęp do plików bez straty na jakości, ale kompletnie nie mam o tych tematach pojęcia. Słucham Tidala z TV puszczając to przez DACa, ale mam świadomość tego, że są lepsze źródła niż TV. Jak czytam natomiast o malinach, aplikacjach itd. to brzmi dla mnie jak VooDoo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są takie fora jak nasze , żeby poczytać i nawet poszukać pomocy o kolegów forumowiczów.

Tak prawdę mówiąc to ja się trochę wymądrzam ale mnie to ogarnia syn:-) Pierwsze systemy malinowe mi poskładał i uruchomił jak był chyba w 6-tej klasie podstawówki.

Więc chyba to trudne nie jest. Dasz radę.

Na początek zawsze zachęcam żeby się do kogoś w okolicy ,, wprosić'' do domu i zobaczyć jak to działa i czy nam to odpowiada. Ja u siebie bardzo często goszczę kolegów forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Widzę , że masz podłączaną 1060 pod Cyrusa / lubię ten wzmacniacz / , powinno być ok.

@tomek4446 Dla mnie jest rewelacyjnie, nie moge sie nasluchac:) One wg mnie bardzo dobrze dogaduje sie z 1060😍

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jak Ci się podoba tacka ?

Tacka profeska, blyskawicznie sie wysuwa i wsuwa ale z fajna koordynacja. 

Czy u ciebie tez z daleka nie widac numeru utworu? Lewa czesc wyswietlacza nie jest tak podswietlona jak prawa ale moze mi sie wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Na początek zawsze zachęcam żeby się do kogoś w okolicy ,, wprosić'' do domu i zobaczyć jak to działa i czy nam to odpowiada.

Nie zawsze jest taka możliwość u mnie wszyscy jadą na starych systemach Technics/Alton/Tonsil, ewentualnie słuchają muzyki z KD ☹️ 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...