Skocz do zawartości

Dynaudio emit m30 zamiast Heco Aurora 700 (Yamaha 803)


lukluk71

Recommended Posts

Mam od znajomego do kupienia kolumny dynaudio emit m30 w cenie 3,800zł stan idealny - znajomy bardzo dobrze dba o sprzęt. Czy warto w tej cenie kupić te kolumny? Czy można prosić o jakieś opinię na temat tych kolumn osób które posiadają te kolumny? I czym dobrze będzie je wysterować? Obecnie mam zestaw Heco Aurora 700 + Yamaha 803. Znajomy używa tych Emitów cambridge cx60 i sobie chwali bardzo, ale „znalazł” budżet na coś droższego dlatego sprzedaje. Generalnie na początku emity będą grały u mnie z Yamahą 803 - później będę mógł dorzucić jakiś wzmacniacz w okolicy 4,000 zł - może być używany - co polecacie Panowie. Niestety nie mam możliwości podjechania na odsłuch. 
 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym dodać jakiej muzyki słucham i na czym mi zależy. Muzyka różnorodna, ale głównie elektroniczna w stylu : JMR Oxygene, Retrowwave, Orbital, czasami też poleci jakiś D&B. Lubię czasami wrzucić jakiś instrumental, chilout, ambient a na końcu coś w stylu jak Rage Against the Machine, polecą też czasami u mnie PinkFloydzi ;) 

Na czym mi zależy w stosunku do tego zestawu który mam? 
Zależy mi na większej detaliczności, na większej stereofonii, żeby była bardziej zabudowana scena.  W Heco wydaje mi się ż brakuje mi troszkę średnicy. 
 

Jak słucham? 
Przeważnie wieczorami, cicho jak rodzina śpi , dlatego będzie też fajnie jak będzie „czuć” dźwięk przy minimalnych ustawieniu głośności. Ale zdarza mi się też słuchać głośniej. Pokój to ok. 23m2. Głównie leci TIDAL.
 

Myślałem jeszcze o KEF Q750. Kiedyś słuchałem w salonie i bardzo mi się spodobał dźwięk, ale wtedy jeszcze nie bardzo wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi, więc teraz nie bardzo pamietam. Na upartego mogę dozbierać do Kef Q950 ale czy na takim metrażu warto ? 
 

i myślałem też o drugiej opcji, żeby zostawić sobie Heco Aurora 700. Sprzedać 803 i kupić wzmacniacz który połączę z WXAD-10 bo zależy mi głównie na streamingu. Wtedy na graty będę miał 6k pln. 
 

Panowie od czego zacząć? Czekam na jakieś propozycje, oczywiście jak będę zmieniać to będę wcześniej pożyczać z salonów do domu żeby sprawdzić na własne ucho  :)
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena całkiem przyzwoita, Dynaudio zagrają ciemniej od Heco. Z yamahą zagra to fajnie, później raczej też szukałbym wzmacniacza który będzie miał trochę jaśniejszą górę, czyli właśnie Cambridge Audio CXA61 lub 81, Marantz PM6007, PM7000N (tutaj mamy też odtwarzacz strumieniowy zintegrowany z urządzeniem) lub PM8006. Musical Fidelity np M2si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

Przeważnie wieczorami, cicho jak rodzina śpi , dlatego będzie też fajnie jak będzie „czuć” dźwięk przy minimalnych ustawieniu głośności. Ale zdarza mi się też słuchać głośniej. Pokój to ok. 23m2. Głównie leci TIDAL.

Według mnie Dynaudio Emit M30 nie są kolumnami do głośnego grania, a mam też wątpliwości czy sprawdzą się przy minimalnej głośności. Pamiętasz z jakim wzmacniaczem tudzież amplitunerem słuchałeś kolumn Kef Q750?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lysyrafal napisał:

Według mnie Dynaudio Emit M30 nie są kolumnami do głośnego grania, a mam też wątpliwości czy sprawdzą się przy minimalnej głośności. Pamiętasz z jakim wzmacniaczem tudzież amplitunerem słuchałeś kolumn Kef Q750?

Tak, głównie na Yamaha 803D bo do tego dobierałem kolumny, z tego co pamiętam KEFY mi lepiej zagrały od HECO Aurora, z tym że to było studio więc troszkę inaczej niż w domu - heco wybrałem bo wygrał budżet - ale ciężko mi to ocenić, bo to mój pierwszy zestaw, jak robiłem odsłuchy to mniej wiedziałem niż teraz.  Myślę nad tymi KEF'ami Q750.
Oczywiście w tym

 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cena całkiem przyzwoita, Dynaudio zagrają ciemniej od Heco. Z yamahą zagra to fajnie, później raczej też szukałbym wzmacniacza który będzie miał trochę jaśniejszą górę, czyli właśnie Cambridge Audio CXA61 lub 81, Marantz PM6007, PM7000N (tutaj mamy też odtwarzacz strumieniowy zintegrowany z urządzeniem) lub PM8006. Musical Fidelity np M2si.

Przepraszam, co oznacza "ciemniej" ? Gdybym wziął te kolumny, to na początku będą grały z YM803 - jak skończę remont mieszkania to wtedy będzie szukanie wzmacniacza :)

Nie mam możliwości przesłuchania, mieszka 500km dalej... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lysyrafal napisał:

@lukluk71 To z amplitunerem R-N803D te kolumny zbyt wiele nie pokazały. Z kolumnami Kef Q750 warto posłuchać wzmacniaczy np: Arcam SA10 lub Pioneer A-50DA.

no wiem, wzmacniacz będzie dopiero później. :)  
ale na razie zastanawiam się co się zmieni w porównaniu do Auror. 
 

@Q21 Jaka kaucja wychodzi przy wypożyczeniu KEF Q 750 u Was ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

@lukluk71 To z amplitunerem R-N803D te kolumny zbyt wiele nie pokazały. Z kolumnami Kef Q750 warto posłuchać wzmacniaczy np: Arcam SA10

Czy są jakieś granice absurdu? 

Przecież ta Yamaha jest dwa razy mocniejsza od Arcama (207 W vs 87 W), ma lepszy stosunek sygnał / szum (84 dB vs 74 dB), szersze pasmo przenoszenia itd. Nawet jest 2,5 kg cięższa od Arcama. Ale nie "zagra", bo się nazywa "amplituner". Żeby ten Arcam chociaż był czysto analogowy, ale ma wejścia cyfrowe i przetwornik, tak samo, jak Yamaha. No, ale się nazywa "wzmacniacz" to musi "grać". :)))

Ile można?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Czy są jakieś granice absurdu? 

Przecież ta Yamaha jest dwa razy mocniejsza od Arcama (207 W vs 87 W), ma lepszy stosunek sygnał / szum (84 dB vs 74 dB), szersze pasmo przenoszenia itd. Nawet jest 2,5 kg cięższa od Arcama. Ale nie "zagra", bo się nazywa "amplituner". Żeby ten Arcam chociaż był czysto analogowy, ale ma wejścia cyfrowe i przetwornik, tak samo, jak Yamaha. No, ale się nazywa "wzmacniacz" to musi "grać". :)))

Ile można?

No właśnie😁.Mi Yamaha z Heco gra zajebiście 😁.Aurory potrzebowały czasu żeby zagrać pięknie.Na początku też marudziłem że słabo, że to, że tamto....Teraz jest The best😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

Ile można?

Do skutku. W sumie to wypadałoby nie odpowiadać na to pytanie tak jak Ty robisz, ale można przyjąć iż to też jest forma odpowiedzi.

Proszę mi pokazać w moim poście gdzie napisałem, że "nie zagra" z tym amplitunerem. Jest to nadinterpretacja tego co napisałem.

Kraft co do jednej kwestii się zgadzamy, że większą różnicę w brzmieniu usłyszy się zmieniając kolumny. Z drugiej strony dziwi mnie fakt, że nie potrafisz czy nie chcesz usłyszeć różnicy w brzmieniu wzmacniacza kontra amplituner. Co do przytoczonej przez Ciebie mocy amplitunera i wzmacniacza ma się to nijak do rzeczywistości. Są wzmacniacze, które mają 2x40 W i grają zdecydowanie lepiej a co dopiero wzmacniacze lampowe. Nie można negować wpływu zasilania na to jak zagrają kolumny. Przypomnij sobie co pisałem w Twoim temacie o B&W jak próbowałem ratować te kolumny.

@lukluk71 Należy ustawić impedancję na niższą wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Co do przytoczonej przez Ciebie mocy amplitunera i wzmacniacza ma się to nijak do rzeczywistości. Są wzmacniacze, które mają 2x40 W i grają zdecydowanie lepiej a co dopiero wzmacniacze lampowe.

 

14 minut temu, lysyrafal napisał:

usłyszeć różnicy w brzmieniu wzmacniacza kontra amplituner.

Zarzucasz mi, że oceniam klasę sprzętu po mocy (czego w rzeczywistości nie zrobiłem, ale nieważne).

A co Ty robisz? Oceniasz klasę sprzętu na podstawie tego, czy nazywa się on "amplituner" czy "wzmacniacz". To pogląd tak samo  absurdalny, jak pisanie, że blondynki są mniej rozgarnięte od brunetek;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale to nie jest tylko moja ocena a wystarczy uważanie czytać Forum. Widocznie w tej kwestii się nie zgadzamy, chyba nie musimy mieć takiego samego zdania albo się mylę. Jeszce raz powtórzę są osoby, którym amplituner wystarcza i nic mi do tego. Nie ma sensu toczyć tej bezowocnej dyskusji i zaśmiecać tematu autorowi.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...