Skocz do zawartości

Dokrecony kabel


rad500

Recommended Posts

1 minutę temu, HQ150 napisał:

image.png.476e8d8eaccd2e4b6cd2dc2d1d9f2475.png

W czym niby, tego rodzaju preparat zaproponowany przeze mnie, Twoim zdaniem zaszkodzi?

Tego się obawiałem, że ktoś zaproponuje Contact :(. Polecam samemu spróbować, także w przypadku potencometrów jeśli chcemy szybko go zepsuć. Conact w tym konkretnym przypadku kompletnie nic by nie pomógł. Obawiałem się, że ktoś jeszcze zaproponuje WD 40. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Tego się obawiałem, że ktoś zaproponuje Contact :(. Polecam samemu spróbować, także w przypadku potencometrów jeśli chcemy szybko go zepsuć. Conact w tym konkretnym przypadku kompletnie nic by nie pomógł. Obawiałem się, że ktoś jeszcze zaproponuje WD 40. 

Co konkretnie się zepsuje w tym gwincie jeśli go potraktujemy contact-sprayem? Bo to, że zwilżony gwint będzie łatwiej odkręcić to jest jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150 jasne , że akurat w przypadku terminali głośnikowych nic się nie stanie. Ale wg. mnie też nie pomoże  , tu nic się nie zapiekło , po prostu albo kabel zaklinował gwint , albo zbyt mocno jest dokręcone i trzeba użyć większej siły / coś jak z nakrętką słoika/ . Fakt , że pryskanie tym specyfikiem na np. brudne styki czy potencjometry przynosi więcej szkody niż pożytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HQ150 napisał:

Co konkretnie się zepsuje w tym gwincie jeśli go potraktujemy contact-sprayem? Bo to, że zwilżony gwint będzie łatwiej odkręcić to jest jasne.

Z gwintem nic ale ja nigdy nie ryzykuję jeśli coś może dostać się do środka. Nawet sprężone powietrze niekiedy może zaszkodzić. Klient kiedyś chciał wyczyścić wnętrze wzmacniacza i pytał się czy może użyć sprężonego powietrza, moja odpowiedź brzmiała jasno, że nie ale klient zrobił co chciał i wzmacniacz trafił do serwisu, bo nie chciał się uruchomić. Nie jestem zwolennikiem stosowania takich specyfików, tym bardziej jako można łatwo sobie poradzić z problemem w inny sposób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ale wg. mnie też nie pomoże  , tu nic się nie zapiekło

Wg. mnie pomoże. Zawsze to tarcie się zmniejszy i siła potrzebna do odkręcenia będzie trochę mniejsza.

9 godzin temu, Q21 napisał:

Klient kiedyś chciał wyczyścić wnętrze wzmacniacza i pytał się czy może użyć sprężonego powietrza, moja odpowiedź brzmiała jasno, że nie ale klient zrobił co chciał i wzmacniacz trafił do serwisu, bo nie chciał się uruchomić.

Ja tam już wyczyściłem sprężonym powietrzem bardzo dużo elektroniki i jak na razie żadna z nich nie padła. Tylko trzeba oczywiście użyć takiego ciśnienia, które nie odrywa elementów od płytki, nie wyciąga taśma z wtyczek i najważniejsza sprawa w tym wypadku, odpiąć przed czyszczeniem od płyty wtyczki wszystkich wentylatorów.

Czyszczenie z kurzu powinno się co jakiś robić jeśli chcemy żeby nam sprzęt bezawaryjnie długie lata pracował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...