Skocz do zawartości

Jak to jest z tą mocą?jaka klasa wzmaka w power audio?


mike85

Recommended Posts

Podaje prosty przykład.

https://m.euro.com.pl/amplitunery/pioneer-sx-s30dab-czarny.bhtml#opinie

Fakt że to budżetówka i chciałem dokupić jakieś kolumny .Miałem wybór między takim amplitunerem a tzwPower audio .chciałem mieć bluetooth radio i inne bajery wszystko w jednym 

Ten amplituner ma pobor mocy 55w a moc wyjściowa 2x85w.Wiec myślę sobie to sprzeczne z zasadami fizyki .choć jestem chemikiem nie elektronikiem .Kupiłem power audio Panasonic który pobiera 340W z sieci moc kolumn na pewno jest przesadzana i mierzona w rms przy 10%thd (prawdziwa rms to przy 1%thd) ale myślę że na pewno sprzęt nie może oddać więcej mocy  jak pobiera z sieci .

Co do Panasonica miałem kiedyś miniwieże Panasonic SA AK 45  kupiona w 1999 chyba.pomimo że był to sprzęt 4drozny grał okropnie.kumpel miał jakiegoś Soniacza 3droznego i grał o niebo lepiej

To Power Audio co mam teraz gra wspaniałe jakość jest konkretna a moc.... Jest bardzo duża skala jest od 1do 50 .rzadko przekraczam 10 -15 bo jest to wilk w owczej skórze .na maxa nie rozkręciłem jeszcze nigdy bo boje się o przedmioty które stoją na półkach i pokój jest w sąsiedztwie kuchni o naczynia w szafkach.

Więc chyba nie myliłem się jeśli chodzi o wydajność prądowa .wiem że zależy to od klasy wzmaka bo wiem że klasa a ma małą sprawność i kłócę pobierają. Po 600 w i więcej a na głośniki idzie dużo mniej.Jakiej klasy wzmak jest w takim Power audio???

Panasonic zrobił megaa postep jeśli chodzi o takie konstrukcje

Edytowano przez mike85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to że dużo słucham muzy mieszkam na 1pietrze rodzice na dole pietrowki no i składamy się wiadomo na rachunka aż ojciec oznajmił mi odkąd jest ten sprzęt zużycie energii wzrosło tu już nie chi o kasę bo 50 zł czy 100 mogę dawać więcej za prąd tylko czy jest to możliwe że to tak pradozerne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa kilkukrotnie.

To że sprawność wzmacniaczy klasy D jest w okolicach 90-95 % nie wyjaśnia dlaczego urządzenie ma pobór 55W a oddaje 2x80W.

Albo zatem pobór jest wyssany z palca albo podawana moc.

Tak czy siak przy wzmacniaczach mocy klasy D od lat występują pewne sprzeczności.

Są wzmacniacze na ktorych da się to opisac dobrze jak Cyrus ONE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...