Skocz do zawartości

Usunięcie konta z forum


Gość

Recommended Posts

54 minuty temu, gienas napisał:

Moim zdaniem - nie.

No właśnie.

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Oczywiście, że zapytałem Użytkownika przed wyedytowaniem jego posta czy nie ma nic przeciwko żeby nie było kolejnych pretensji.

To jest normalna praktyka?

Jak ktoś napisze coś co wymaga moderacji to pytacie autora o jego zgodę?!

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Problem jest taki, że żaden z Was Panowie nie jest w stanie udowodnić swojego stanowiska. Wymyśliłem zatem, że to tylko gra słów, którą można naprawić.

Nie o żadne stanowisko mi chodzi tylko o zarzucenie rozmówcy, że świadomie wszystko co napisał to nieprawda.

I Ty się pytasz autora tych oszczerczych słów, czy się zgadza na ich wymoderowanie?!

To jeśli obiecacie, że tak będzie wyglądała moderacja nie tylko w przypadku tego forumowicza, ale także zawsze w moim i każdego innego forumowicza, to ja problemu nie widzę. Umowa stoi? Przed każdą Twoją interwencją zapytasz się autora wpisu czy się zgadza na Twoją interwencję.

Lubię jak wszyscy są traktowani tak samo.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HQ150 napisał:

Mam tolerować takie zachowanie czy nie?

Nie.

Całe Forum opiera się na wzajemnym zaufaniu. Wielokrotnie już pisałem , że niedopuszczalne jest podważanie odczuć innych osób , nieważne ,czy to dotyczy kolumn , sprzętu audio czy kabli. Z niecierpliwością spodziewam się odwiedzin kolegów z Forum , i jak po tej wizycie napiszą , że to co słyszeli to żenada i boombox pod wodą brzmi lepiej, to nie mam prawa z tym polemizować. Jak zaczniemy żądać na wszystko dowodów ,to sam się wypiszę z tego interesu. Spory , dyskusja są jak najbardziej pożądane , ale niech będą merytoryczne. Niech z nich wynika nauka dla obu stron , okopywanie się na jednym słusznym stanowisku do niczego nie prowadzi. Nie wiem czemu zapanowała dziwna oportunistyczna tendencja negacji wszystkiego. Spadła ilość merytorycznych polemik , porad. Przyznaje , że też nie jestem bez grzechu. Zauważ/ cie/ jak spadła ilość nowych wątków , tęsknię za projektami typu " Tania listwa zasilająca " , nikt się z nikim nie żarł , robiliśmy fajne eksperymenty , a nagle coś się zadziało , że prawie każdy wątek rodzi konflikty. Powinniśmy być wdzięczni Asi @Asia za ożywienie Forum gradem pytań za którymi szła praktyka. Mało kto potrafi w tak otwarty sposób pytać i przyznawać się do niewiedzy. Czy przypadkiem nie obrośliśmy w piórka wszystkowiedzących ekspertów  ?   @HQ150 los tego Forum nie leży w rękach Moderacji tylko Naszych , bo to My tworzymy to Forum. My wszyscy i nie ważne, czy jest to osoba z jednym postem na koncie , czy z 10 tysiącami. Twoje odejście zuboży Forum , poświęciłeś mnóstwo swojego czasu na obecność na nim , szkoda to tak po prostu odpuścić. Przemyśl .

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, HQ150 napisał:

To jest normalna praktyka?

Nie wiem. Jestem kilka dni moderatorem. Zrobiłem tak gdyż uznałem za słuszne. Przez te kilka dni wielokrotnie edytowałem posty różnych użytkowników każdorazowo informując co chcę zrobić i przez grzeczność pytając czy wyrażają zgodę. O ukrywanie czy usuwanie się nie pytam ale tu była inna sytuacja. Ciebie Szanowny Kolego też bym zapytał. Więc w tym znaczeniu, że każdego, a nie tylko tego jednego użytkownika to normalna praktyka jest ale ma związek tylko z moją decyzją i moim działaniem. 

30 minut temu, HQ150 napisał:

Ty się pytasz autora tych oszczerczych słów, czy się zgadza na ich wymoderowanie.

Tu nie chodziło o zgodę tylko o sposób w jaki chciałem załagodzić ten słowny spór. Miałem w planie tak z Wami rozmawiać by nie "polała się krew". W dalszej części planu były inne przedsięwzięcia ale wyhamowałem bo z naszej rozmowy wyszło, że nie wiesz czy będzie Cię to interesowało. Temat słownego konfliktu o "nieprawdę dotyczącą miedzi OCC" czy "oszczerstwa" jak forsujesz zaczął się sam domykać. Pojawiła się prośbą o usunięcie konta. Nie ma co drążyć tematu. 

Przemyśl swoją decyzję. 

Pozdrawiam. 

PS. Kto zgasił światło? 😉

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

Owszem, @audiowit napisał, że mówisz nieprawdę, ale z intencją, że się mylisz.

Naprawdę tak odczytałaś jego słowa, że świadomie wszystko co napisałem to nieprawda. Tak wyraził to że się mylę?

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Zauważ/ cie/ jak spadła ilość nowych wątków , tęsknię za projektami typu " Tania listwa zasilająca " ,

Załóż taki temat to się dowiesz, że świadomie piszesz nieprawdę.

Czyli kłamiesz po prostu.

A moderacja Ci napisze, że w ten sposób forumowicz chciał grzecznie zaznaczyć, że się mylisz.

I zapytają go o zgodę na małą zmianę jego wpisu, żeby mógł pozostać wpis, że nie wszystko co Ty napisałeś w tym temacie to nieprawda.

Warto więc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie ciągnąć tematu o dowodach itp.

Miedź to nie jest , chyba, że wymyślono miedź srebrną lub leciutko żóltwą o dużym stopniu twardości. Co już miedzią nie jest tylko stopem. Dla porównania czysta miedź z kabla furutech.

Na zdjęciu porównanie jeszcze oryginalnego pokrycia złotem oryginału z pokryciem ( czymś ) repliki.

Jeśli to nie jest dowodem to mam możliwość sprawdzenia co to za metale. Nawet poparte opinią, może nie biegłego ale pracownika laboratorium. Nie wiem czy to będzie coś kosztowało.

Sami oceńcie co widzicie.

20210928_205722.thumb.jpg.f8675c8323c526bffeb3671f2271d398.jpg

Już wiem z czego jest zrobiony konektor i z jakiej jest fabryki :)

to mosiadz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2021 o 13:08, Fafniak napisał:

Za chwilę zrobi sie tu na forum bardzo milutko bo zabraknie sceptyków i wreszcie nastanie audiofilska nirwana. Jeszcze troszkę :) 

@Fafniak miałam na myśli tę wypowiedź. Niby wesoło, ale jest to kolejna szpileczka. Ty jesteś sceptykiem i masz się dobrze :) Zresztą niejeden sceptyk się na forum znajdzie. Chodzi o styl i formę, a nie o treść, co powtarzamy od dawna, zresztą pisało to wielu kolegów.  Trochę się kręcimy w kółko z tymi argumentami i nic z tego nie wynika.

Życzę Ci miłego dnia,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redakcja AUDIO napisał:

Chodzi o styl i formę, a nie o treść

Wiesz... jakby tu to powiedzieć... znalazłbym znacznie gorszy styl ale to słyszący więc im to uchodzi na sucho

Ale przyjmuję (nie piszę ze rozumiem) że nie powinienem żartować sobie z sytuacji na forum.

Spokojnego łykendu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bahzell napisał:

Ten sam użytkownik, który zarzucał Kraftowi, że jego recenzje są do bani bo jest opłacany przez branżę, teraz robi wjazd na HQ. I żadnych konsekwencji. Ciekawe. 

Czyli jesteś z tych co lubią krew. Nie odpuścisz mimo, że wszystko jest jasne.

Popatrz na to z tej strony. Może forumowicze chcą znać prawdę lub wolą sami ocenić co jest prawdą? Albo chcą zobaczyć " ciemnà stronę księzyca"

Nie martw się. Dostałem ostrzeżenie i sugestię żeby bardziej dyplomatycznie załatwiać takie sprawy. Usatysfakcjonowany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Patrz a innym ukrywa się posty, daje czasowe bany, daje bany na zawsze a nie dyskutuje się jak zmienić posta. C`mon kto tu jest moderatorem? 

Ps. Nie dążę do krwi, po co. To tylko forum. Ja tylko zwracam uwagę na interesującą koincydencję. 

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za co?

Porównujesz chamstwo że zwróceniem komuś uwagi, że to co piszę, może mijać się z prawdą. I minęło się. Widziałeś mosiądz zamiast miedzi? 

Wszyscy znajomi zwrócili mi uwagę, że mogłem załatwić to łagodniej, choć oczywiście mam rację.

Wierz mi, że przyjmuję to do wiadomości, choć uważam, że na forum nie zwracamy się per Pani/Pan i powinien być luz. Koledze w realu, gdyby mi pokazał coś takiego to bym powiedział coś innego i jeszcze byśmy się z tego śmiali. 

Chcesz mi dowalić i taka jest prawda. Dla zasady. Albo te kilka dni było zbyt spokojnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co? Za to, że wartościowy członek forum, po Twojej niewinnej uwadze, chce opuścić to forum. Kolejny przypadek. Ale oczywiście Ty masz rację (co sam napisałeś). 

I teraz popatrz Dzik też miał rację z kablami. Nie mają wpływu na dźwięk i żadne szamaństwo, żadne "ja słyszę" nie ma znaczenia. Dlaczego? Bo oczywiście mam rację. Dokładnie tak jak Ty masz rację, że tam na zdjęci to mosiądz, nie miedź. Spektroskopia forumowa.  
 

Nie mam zamiaru Ci dowalać. Po co? Sam robisz to o wiele lepiej. Moim celem jest, żeby to forum przeżyło, a nie będzie w stanie przeżyć gdy zostanie na nim tylko Pan audiowit, który oczywiście miał rację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka spektroskopia? Wkleiłem link z innego forum, gdzie ktoś zrobił całe opracowanie odnośnie tych wtyków. Każdy ogarnięty audiofil je zna. Pokazałem Ci konektor od środka.

Ja też znam je od lat, teraz już wiem z jakiej pochodzą fabryki i czemu na nich nie ma żadnych oznaczeń.

Dlaczego nie mogę zweryfikować czegoś co ktoś opisał? Pomimo tego, że zwracałem mu uwagę, że kupowanie na alli wiąże się z ryzykiem.

Pamiętaj, że to forum czyta wiele osób. Mają kupować badziew, bo ktoś się pomylił? Pomijam już wartość merytoryczną i co się z tym wiąże poziom forum. Pominę też promowanie wypożyczania pomysłów technicznych innych firm....

I jeszcze jedna rzecz. Zalewanie podrobami naszego rynku. Nie każdy potrafi rozpoznać oryginał.

 

 

Dla mnie jest koniec tematu. Masz do mnie zastrzeżenia? Miej, jakoś się z tym pogodzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgraniczmy 3 sprawy

1 - Reakcję HQ 

2 - Realne różnice w budowie/materiałach

3 - sposób w jaki audiowit zakomunikował "problem"

---------------------------------------------------------------------

1 - według mnie zbyt mocna reakcja

2 - prawda i to że są to kopie/podróbki to prawda (inna sprawa że ma sie to nijak do dźwiękowych atrakcji ;) )

3 - sposób jak zwykle niestety bardzo słaby

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak masz rację, za duży skrót myślowy. Pozwól, że rozwinę. Nie znamy całości sytuacji, nie wiemy w jakim nastroju HQ był/jest, nie wiemy jaka jest historia. Ja go doskonale rozumiem, że mógł się wkurwić i stwierdzić: na cholerę mi ten cyrk. Komunikacja via internet jest pozbawiona warstwy emocjonalnej. 80% przekazu (wedlug niektórych) jest pozawerbalne. Pod tym kątem mówię: nie nam oceniać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...