Skocz do zawartości

Tannoy revolution xt8f za tannoy scensys dc2


MrFugazi

Recommended Posts

Witam szanowne grono!

Co myślicie o takiej wymianie jak w tytule? Scensys dc2 żeby w miarę prawidłowo stworzyć scenę muszą mieć "czym oddychać" minimum 60-70 cm od ściany, co trochę mi przeszkadza. Myślę że revolution nie będą takie zachłanne i da się ten dystans skrócić. Poza tym lepiej by się zgrywały z centralnym revolution xtc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo dobra opcja wymiany. To obiektywnie lepsze kolumny i nie potrzebują tyle swobody żeby prawidłowo zagrać. Dobrze zgraja się także z centralnym XT C. Ewentualnie jako alternatywa o podobnym charakterze brzmienia spójrz na Fyne Audio F502.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat, bo też rozważam zmianę Sensys dc2 na coś lepszego. Aktualnie grają z NAD t758 w trybie bi amp. Czy w pokoju 35 m na szerszej ścianie w odległości 3-3,5 m od słuchacza. Czy Revolution xt6f byłyby za słabe?

Kiedy moje S DC2 były podłączone jednym kablem miałem wrażenie niedostatku basu, ale za to detale były super. Po podłączeniu biamp basu jest ok (żona twierdzi że nawet zbyt ok), natomiast mam wrażenie, detaliczność się zmniejszyła. Kable audioquest type 4. Jak zachowywałyby się Tannoye z serii XT. Czy w ogóle warto brać pod uwagę w tym układzie serię Precision?

Jak też mogłaby brzmieć alternatywa czyli  Fyne Audio F501 lub F502

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym obiektywnie to bym mocno uważał.

Miałem linie sensys i to była seria wyżej od Revolution. Chodź to wiekowe kolumny. Później Tannoy nie wprowadził następców.

Moim zdaniem poziom średnicy i detalu jest na wyższym poziomie. Ale to mocowo słabsze kolumny. Miały spory problem z wysterowaniem dołu. Pokazaniem uderzenia. Zdarzało się nawet że przy mocniejszych wzmacniaczach potrafił dół zacharczeć mówiąc kolokwialnie wcale nie przy głośnym graniu.

W XT8F nie będzie tego. Zejscie basu będzie niższe. Ale to nie będzie tak melodyjna góra i środek.

Uważam że mimo iż konstrukcja tego nie pokazuje to Sensys był to bardzo małych pomieszczeń.

I tylko wtedy widze sens wymiany. Jeśli basu mamy za malo.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...