Skocz do zawartości

Dobór kabli głośnikowy


Paweł Laszenko

Recommended Posts

18 minut temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, TomekN napisał:
Ktokolwiek emoji4.png Ale możesz i Ty

Wpisz sobie w Googlach nazwę kabli + forum albo +review i wyskoczą wyniki

Szukałem i nie ma obiektywnych, a subiektywnie to wiesz - można się zasugerować i "usłyszeć" wszystko.

Jestem niewierzący, myślałem że mnie nawrócisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam które są obiektywne a które subiektywne. Chyba cenniejsze są te subiektywne niż zamówione, opłacone, niewiarygodne recenzje na "stereo i kolorowo" czy hfc. Napisałem ci co sądzę o van damme, nikt mi za to nawet browara nie kupił, nie namawiam, nie zniechęcam, uczciwie, subiektywnie napisałem że jestem zadowolony, ale oczywiście kiedyś zrobię krok do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Tradycyjnie się czepiasz kabelków. Oczywiście że masz rację, kable to tylko szlif i liczę na czytanie ze zrozumieniem. Mając do wydania kilka stów i potrzebę poprawienia czegoś zdrowo bym się zastanowił czy zainwestować w kable, nakładkę do Raspberry czy może DACa.
Ciężko się opisuje zmiany w brzmieniu po zmianie kabla, ale na pewno nie będziesz chyba kwestionował, że one są i to słyszalne. Nie wiem jakie masz teraz, ale zainwestuj koszt paczki fajek i kup 5m te tzw zwykłe po 100 zł szpula (CCA, aluminiowe pokryte miedzią) i nie wierzę że nie usłyszysz degradacji brzmienia. Co do złapania mnie za słówka czyli "loudness", no tak to właśnie odczułem, brzmienie stało się pełniejsze, gęściejsze, brakuje mi słów, żeby się wysłowić. Wiadomo, że było to przejaskrawione, ale nikt chyba nie liczy, że kabel ma taki wpływ jak elektronika. Temat rzeka. Można się w nim utopić.

Tradycyjnie???? Jakoś do listwy z filtrem "tradycyjnie" sie nie czepiałem :) Heh, z tym loudnesem to przyczepilem sie by ktos nie myślał ze kabel jest takim substytutem tej funkcji ale ok, po prostu tak to opisałeś.  

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Nie bardzo kumam które są obiektywne a które subiektywne. Chyba cenniejsze są te subiektywne niż zamówione, opłacone, niewiarygodne recenzje na "stereo i kolorowo" czy hfc. Napisałem ci co sądzę o van damme, nikt mi za to nawet browara nie kupił, nie namawiam, nie zniechęcam, uczciwie, subiektywnie napisałem że jestem zadowolony, ale oczywiście kiedyś zrobię krok do przodu.

Masz w 100% rację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie bardzo kumam które są obiektywne a które subiektywne. Chyba cenniejsze są te subiektywne niż zamówione, opłacone, niewiarygodne recenzje na "stereo i kolorowo" czy hfc. Napisałem ci co sądzę o van damme, nikt mi za to nawet browara nie kupił, nie namawiam, nie zniechęcam, uczciwie, subiektywnie napisałem że jestem zadowolony, ale oczywiście kiedyś zrobię krok do przodu.

Subiektywne oceny to są wtedy, gdy podłączasz głośnik jakimś kablem i wydaje Ci się, że gra "bardziej kolorowo", brzmienie jest bardziej gęste, gra cieplej / zimniej, itd, itp. (tu dowolne epitety, jakie można wymyślić do opisu dźwięku, a producenci kabli są w tym wymyślaniu niezwykle kreatywni i bez wątpienia podpowiadają konsumentom czego można się spodziewać).

Obiektywne oceny w moim pojęciu bazują na pomiarach stosownymi instrumentami, które ewentualnie wykazują czy dany kabel wnosi jakieś zniekształcenia i na jakim poziomie. Bo na ogół są to zniekształcenia będące poza poziomem wykrywalnym przez ludzkie ucho. Panuje nawet taka opinia, że kabel z OFC o właściwej średnicy nie wnosi zniekształceń możliwych do wykrycia w ten sposób. Oczywiście kabel może popsuć dźwięk (np. kabel z CCA czy z "wieszaka"), ale kabel dźwięku nie poprawi.

Poza pomiarami ciekawą metoda oceny (w tym również kabli) są blind-testy. Ktoś coś podłącza ale nie wiesz co i oceniasz. Jakoś w necie jest 1000x więcej bogatych w epitety subiektywnych recenzji kabli, niż blind-testów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2021 o 07:19, S4Home napisał:

Zostaw na razie odtwarzacz sieciowy jaki jest. Kable też

Spróbuj wymienić wzmacniacz.

Z tym że moim zdaniem NAD 356 też może być szorstki na średnicy z tymi kolumnami.

Sprawdził bym Magnata na pierwszy ogień.

Pozdrawiam

 

 

Czyli kable melodika maja ciepły charakter brzmienia ale z uciętą górą i są jak najbardziej ok do moich kolumn.

Czyli 356 odpuścić i jak coś  brać 326 ?

A może używany xindak A06 byłby tez dobrym rozwiązaniem lub Advance Acustic x-i60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...