Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki 2.0 (pod TV i słuchanie muzyki)


KiWiD

Recommended Posts

Witam i proszę o poradę jaki zestaw wybrać (głośniki 2.0 oraz wzmacniacz).

Na co dzień używam TV LG 55c9 do oglądania filmów (głównie Netflix) i słucham muzyki przez Tidal/Spotify przez głośnik Soundcare motion plus.

Chciałbym zakupić wzmacniacz i głośniki, aby wzmocnić efekty dźwiękowe podczas oglądania filmów (zakładam puszczanie dźwięku jednocześnie przez głośniki wewnętrzne TV oraz głośniki rozstawione po bokach TV) oraz mieć możliwość słuchania muzyki w dobrej jakości (muzykę z Tidal/Spotify z telefonu przez bluetooth do wzmacniacza i na głośniki).

Pokój 16m2, prawie idealny kwadrat. Dość sporo przeszkleń (2 okna oraz podwójne drzwi balkonowe).

Ze wzmacniaczy mam na oku:

1. SMSL AD-18 

2. SMSL SA300

3. Loxjie a30

Z głośników rozważam:

1. kolumny Taga 607f 2.0

2. głośniki podstawkowe Monitor Audio Bronze 100 

3. Nobsound NS-602 drewna 100W 1 para 6.5 cali głośniki regał 2.0 HiFi (głośniki z Aliexpress: https://a.aliexpress.com/_uwdRRD

Proszę o pomoc w wyborze głośników/wzmacniacza, aby uzyskać zestaw optymalny/najlepszy na moje warunki.

Dziękuję

Edytowano przez KiWiD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, KiWiD napisał:

(zakładam puszczanie dźwięku jednocześnie przez głośniki wewnętrzne TV oraz głośniki rozstawione po bokach TV) 

To nie jest dobry pomysł dźwięk z TV będzie bardzo się różnił od kolumn co zamierzasz kupić nie zagra się to. 

Czy bluetooth jest bardzo potrzebny z niego nie uzyskasz dobrej jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

My zaproponujemy Ci czarnego konia, w swojej klasie i nie tylko. Będziesz mógł podłączyć telewizor, strumieniować muzykę z różnych serwisów oraz mieć nieduży, podstawkowy rozmiar.

Mowa o AudioPro A26 : https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

 

Zapraszamy Cię na prezentację:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RLC napisał:

To nie jest dobry pomysł dźwięk z TV będzie bardzo się różnił od kolumn co zamierzasz kupić nie zagra się to. 

Czy bluetooth jest bardzo potrzebny z niego nie uzyskasz dobrej jakości dźwięku.

Widzę, że takie opcje ma TV i sądziłem że to jakoś razem będzie współgrać. Generalnie dźwięk z TV jest ok. Oczywiście czuć brak niskich tonów. Dlatego sądziłem, że tę "robotę" zrobią np. te dodatkowe głośniki Bronze 100. Liczyłem na to, że będą się uzupełniały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loxjie a30 jest bardziej funkcjonalny. 

6 godzin temu, KiWiD napisał:

Generalnie dźwięk z TV jest ok. Oczywiście czuć brak niskich tonów. 

Niskie tony w odpowiedniej ilości zapewni subwoofer tyle że budżetu może zabraknąć ☹️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Do połączenia z TV używam prywatnie Topping MX3 i uważam, że jest to jeden z lepszych wzmacniaczy do 1,5-2k zł. W przypadku tego wzmacniacza możesz postawić na monitory takie jak Heco Aurora 300 jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejsze brzmienie lub kolumny podłogowe takie jak Polk Audio T50, które zapewnią mocniejszy bas oraz przybliżą nieco średnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RLC napisał:

Używam SMSL Q5 PRO i jestem bardzo zadowolony, powiem szczerze że ten Loxjie a30 wydaje się ciekawą propozycją. Szedł bym w kolumny używane kupisz lepsze jak nowe. 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/loxjie-a30-amplifier-review.17547/

Dzięki. To mnie przekonuje do wyboru wzmacniacza Loxjie. Z uwagi że na Aliexpress na razie go brak, to muszę się uzbroić w cierpliwość. Pozostaje wybór głośników do tego cacka.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Do połączenia z TV używam prywatnie Topping MX3 i uważam, że jest to jeden z lepszych wzmacniaczy do 1,5-2k zł. W przypadku tego wzmacniacza możesz postawić na monitory takie jak Heco Aurora 300 jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejsze brzmienie lub kolumny podłogowe takie jak Polk Audio T50, które zapewnią mocniejszy bas oraz przybliżą nieco średnicę. 

Te koło Polk Audio, z tego co widzę po opiniach na Ceneo to ciekawa opcja. Piszą też, że w małych pomieszczeniach są ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To kolumny kinowe

Lepiej wybrać monitory Polk S20. Albo ELAC B6.2

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny

Otrzymałem wcześniej od państwa propozycję takich głośników AudioPro A26. 

Które doradzacie? Dlaczego odradzacie te kolumny Polk Audio t50?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 08:54, KiWiD napisał:

Otrzymałem wcześniej od państwa propozycję takich głośników AudioPro A26. 

Które doradzacie? Dlaczego odradzacie te kolumny Polk Audio t50?

To nie od nas. :P

Po Polk T50 to kolumny kinowe. Mają specyficzne brzmienie pod kino. Mocne uderzenie ale nie koniecznie z głębią sceny i szerokim graniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...