Skocz do zawartości

Dobre Stereo i KD -jaki sprzęt do 10tys.( kolumny stoją)


Kriss72

Recommended Posts

WItam ,

Proszę o rekomendacje/ rady w temacie , przez czujących/znających ten temat. Chcę w salonie ( 30m2) zdecydowanie podnieść jakość Kina domowego i zarazem stereo ( w ramach tzw. rodzinnego kompromisu , obydwie kwestie są ważne:). Wiem,że większość powie - to albo to, jesli ma być JAKOŚĆ ( a nie jakoś) , zatem to zostawmy.

Kolumny już stoją  - piękne i świetnie grające pod moje oczekiwania : Audio Physic Virgo 2 ( fronty) + Seria Audio avance - pod kino domowe rozstawiona ( centralny, tylne, sub )

Napędzane to do tej pory Denon avr x2500h ( pod kino niezłe, pod stereo - jak wiadomo jakby nienapędzane:) ( wykorzystanie potencjału kolumn Virgo 2 w 30%)

Chce się pozbyć tego ampitunera ( nawet nie ma  pre out by wyjść na końcówkę, dopiero wyższe modele DENONA mają) prosze o rekomendację  skonfigurowania sprzętu do maks, 10tys  .

Priorytetem dla mnie jest stereo ( jak najlepsze wykorzystanie potencjału kolumn - słucham bardzo dużo muzy ) i dobre kino domowe.

Muza z Tidala głównie i będę na streamingu tylko dalej bazował.

Wstępnie myślałem o  wyższym modelu ( jakim ) Denona amp., którego rozwiązania i brzmienie lubię ( do niego podłączone wszystkie kolumny Audio Avance)   + wzmacniacz stereo od niego podłączony poprzez pre out z Denona per kanał  (pod którego podepnę fronty Audio Physic Virgo 2 ).   

Jestem otwarty na inne konfiguracje rekomendowane. Proszę o reko co do nich i do sprzętu  ( na  pewno jeśli chodzi o amp - chcę nowy z aktualnymi rozwiązaniami sieciowymi; wzmacniacz stereo może być z rynku wtórnego  - ważne by dobrze napędził Virgo 2.

Dzięki z góry za podjęcie tematu

 

Edytowano przez Kriss72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby amplituner kina z wyjściem PRE out + końcówka mocy do napędzenia kolumn frontowych. Tylko w taki sposób możesz uzyskać dobre brzmienie w kinie domowych i stereo. 
Tak na prawdę możesz postawić na Yamahę RX V6a lub Denona 3700h. Denon zapewni muzykalniejsze brzmienie z solidniejsza podstawą basową. Yamaha to lepsza precyzja oraz dynamika. Tutaj musisz sam zadecydować jakie brzmienie chciałbyś uzyskać. 
Jeśli chodzi o sprawdzoną końcówkę mocy to polecam Vincent Sp331, która charakteryzuje się dużym zapasem mocy oraz muzykalnym i dociążonym dźwiękiem nie pozbawionym szczegółów. Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę to warto byłoby pójść w kierunku Atoll AM200 lub Roksan K3.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2021 o 19:50, Q21 napisał:

Cześć,
Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby amplituner kina z wyjściem PRE out + końcówka mocy do napędzenia kolumn frontowych. Tylko w taki sposób możesz uzyskać dobre brzmienie w kinie domowych i stereo. 
Tak na prawdę możesz postawić na Yamahę RX V6a lub Denona 3700h. Denon zapewni muzykalniejsze brzmienie z solidniejsza podstawą basową. Yamaha to lepsza precyzja oraz dynamika. Tutaj musisz sam zadecydować jakie brzmienie chciałbyś uzyskać. 
Jeśli chodzi o sprawdzoną końcówkę mocy to polecam Vincent Sp331, która charakteryzuje się dużym zapasem mocy oraz muzykalnym i dociążonym dźwiękiem nie pozbawionym szczegółów. Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę to warto byłoby pójść w kierunku Atoll AM200 lub Roksan K3.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

MIałem ampl Yamahe i mam teraz Denona - preferuję Denona generalnie od strony brzmieniowej . Co do wątku - podjąłeś kierunek o jakim myślę właśnie. Doprecyzuj  pls - podłączając jak wyżej fronty do końcówki  a pozostałe głośniki ( tylne, sub, centralny) zostawiając podłączone do ampli -  jednym przyciskiem  z pilota będę mógł przechodzić z KD na stereo  - bez żadnych już kombinacji/przełączeń przy końcówce itd ?

I druga sprawa - mając priorytet uzyskania maksymalnego progresu w stereo - chciałbym model ampli, z możliwie najlepszym DAC /oddzieleniem przedwzmacniacza od wzmacniacza w ampli, by sygnał z ampli na koncówkę wychodził możliwie najszystszy. Są tu olbrzyie róznice  w tym zakresie między ampl  niekoniecznie determinowane przez cenę modelu..) zatem  jesli wiesz coś więcej/masz rekomendacje - z góry dzięki.

No i wyobrażam sobie ( nie mając tu doświadczeń),że konkretny ampli i jego pre out może lepiej współgrać z daną końcówką a z inną mniej .Może tu ktoś ma jakieś doświadczenia/obserwacje. Fronty  do końcówki podłączę przypomnę Physic Virgo 2 i chciałbym je godnie napędzić:)

Dnia 30.01.2021 o 20:51, TomekN napisał:

Sprzedałbym x2500, a za zysk z niego + te 10k kupiłbym x3700 oraz końcówkę Audiophonics HPA-S400ET lub HPA-S400NC

czytałem gdzieś,że DAC / testy przedwzmacniacza w x3600 wypadają lepiej niż w x 3700 ( taka ciekawostka), a 8k w x 3700 nie będzie dla mnie priorytetem

Ale może to tylko subiektywny test nie oddający rzeczywistości. CO do sugestii Twojej  ( dzieki) - miałeś do czynienia z takimi konfiguracjami  w praktyce? chodzi mi  o to czy faktycznie końcówka podłączona do pre out w ampli robi wielką różnicę w stereo ( bo na taką liczę); o dźwięk z KD jestem spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kriss72 napisał:

czytałem gdzieś,że DAC / testy przedwzmacniacza w x3600 wypadają lepiej niż w x 3700 ( taka ciekawostka), a 8k w x 3700 nie będzie dla mnie priorytetem

Ale może to tylko subiektywny test nie oddający rzeczywistości. CO do sugestii Twojej  ( dzieki) - miałeś do czynienia z takimi konfiguracjami  w praktyce? chodzi mi  o to czy faktycznie końcówka podłączona do pre out w ampli robi wielką różnicę w stereo ( bo na taką liczę); o dźwięk z KD jestem spokojny.

x3600 wyszedł w testach ASR o 1 (słownie: jeden) SINAD db lepiej niż x3700 (99 vs 98). Wg mnie to może być nawet błąd pomiaru. Nie ma o czym gadać.

Mam x3700 w konfiguracji 5.2.2. W chwili obecnej fronty podłączone przez pre-outy i c298. Względem podłączenia do wewnętrznego wzmacniacza jest nieco lepiej, nawet przy typowej, niezbyt wysokiej głośności. Scena muzyczna wydaje mi się jest bardziej wypełniona i dźwięk ma lepsza dynamikę. Ale gdybym miał jakieś "łatwiejsze" aka bardziej czułe głośniki, to raczej zostałbym przy wbudowanym wzmacniaczu. A tymczasem, czekam jeszcze na dostawę 6-kanałowej końcówki na NCore i jak przyjdzie, przestawiam x3700 w full pre-amp mode :)

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zrobisz to bez problemu.

1. Możliwość to wybór amplitunera jak Yamaha 6A albo Denon 3700 i zastosowanie Integry lub czystej końcówki którą bez problemu znajdziesz w reszcie kwoty.

2. Kolejna opcja to wybór amplitunera który zagra już dobrze w stereo. Arcam AVR 10 czy NAD T 778

Japończycy zapewnią Ci lepszy funkcje sieciowe. Z kolei w opcji numer dwa masz wszystko w jednym.

Możemy Ci pożyczyć którąś konfigurację abyś sprawdził w domu.

Zapraszamy także na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mając podłączoną końcówkę mocy do amplitunera kina domowego możesz za pomocą jednego przycisku szybko przełączać się na system stereo. Jeśli chodzi o opcje przedwzmacniacza to Yamaha RX V6a prezentuje podobny poziom co Denon 3700. Jeśli bliżej jest Ci do brzmienia Denona to szedłbym w tym kierunku. Oczko wyżej masz NAD T758 V3, który posiada lepszą sekcję cyfrowo analogową oraz jest mocniejszy względem Denona. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2021 o 07:30, S4Home napisał:

W tej cenie zrobisz to bez problemu.

1. Możliwość to wybór amplitunera jak Yamaha 6A albo Denon 3700 i zastosowanie Integry lub czystej końcówki którą bez problemu znajdziesz w reszcie kwoty.

2. Kolejna opcja to wybór amplitunera który zagra już dobrze w stereo. Arcam AVR 10 czy NAD T 778

Japończycy zapewnią Ci lepszy funkcje sieciowe. Z kolei w opcji numer dwa masz wszystko w jednym.

Możemy Ci pożyczyć którąś konfigurację abyś sprawdził w domu.

Zapraszamy także na odsłuch.

Zatem umawiam się na dniach na odsłuch - Bydgoszcz ul. Śniadeckich jak sądzę?  modele/konfiguracje o których piszemy wyżej  zastanę  na miejscu by przetestować?

Dnia 2.02.2021 o 01:26, TomekN napisał:

x3600 wyszedł w testach ASR o 1 (słownie: jeden) SINAD db lepiej niż x3700 (99 vs 98). Wg mnie to może być nawet błąd pomiaru. Nie ma o czym gadać.

Mam x3700 w konfiguracji 5.2.2. W chwili obecnej fronty podłączone przez pre-outy i c298. Względem podłączenia do wewnętrznego wzmacniacza jest nieco lepiej, nawet przy typowej, niezbyt wysokiej głośności. Scena muzyczna wydaje mi się jest bardziej wypełniona i dźwięk ma lepsza dynamikę. Ale gdybym miał jakieś "łatwiejsze" aka bardziej czułe głośniki, to raczej zostałbym przy wbudowanym wzmacniaczu. A tymczasem, czekam jeszcze na dostawę 6-kanałowej końcówki na NCore i jak przyjdzie, przestawiam x3700 w full pre-amp mode :)

Właśnie o takie wrażenia odsłuchowe w realu mi chodzi. NIeco jestem zaskoczony ( in minus) ,że przy konfiguracji z c298 , o której piszesz jest tylko "nieco lepiej" ( spodziewałbym się tu bardzo istotnej różnicy w słuchaniu stereo). To tym bardzie powoduje ,że muszę w realu posłuchać( umawiam odsłuchy) różnych kofiguracji w tym zakresie niż inwestować  wyłącznie na bazie netu w zestaw,który nie zrobi rewolucji w stereo u mnie ( a tego  oczekują - wiedząc jak te kolumny mogą grać. Dopytam - jakie kolumny na frontach masz jeśli możesz podać ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysztof Pacholski napisał:

Zatem umawiam się na dniach na odsłuch - Bydgoszcz ul. Śniadeckich jak sądzę?  modele/konfiguracje o których piszemy wyżej  zastanę  na miejscu by przetestować?

Yyyy nie.

Oświecim

Jak masz do nas daleko to my wypożyczamy sprzęt na odsłuch domowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...